Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
6. sep 2012
luci79
6. sep 2012

@muffinka8 ja som nasla takyto:
•250g múky, preosiať
•15g kakaa
•1/2 ČL soli
•113g masla, nechať povoliť pri izbovej teplote
•300g kryštál cukru
•2 veľké vajcia
•1 ČL vanilkového extraktu
•240ml cmaru (podmáslí), izbovej teploty
•červená potravinárska farba
•1 ČL octu
•1 ČL sódy bicarbony

mates22
6. sep 2012

Tak jsem si udělala dort pro sebe k narozkám, spíš aby chutnal než vypadal, spouuuuuusta ovoce, malinko piškotu pod tím a čokoláda okolo - nemám ráda krémové dorty a nesnáším potahovky (tedy co se chuti týká, práci s nima miluju 😀 )

dadka212
6. sep 2012

@zdenallicka dakujem určite si vyberiem 🙂

mimikas
6. sep 2012

Ahojte dievcata, hladam niekoho kto by mi upiekol tortu na 13 Oct na "Uvitanie do zivota" (zapis) pre chlapceka, Bratislava. Dakujem

anibas
6. sep 2012
luci79
6. sep 2012

dievcata, dnes som mala telefonat... chceli by nieco podobne na svadbu, 30mini torticiek a jednu vacsiu navrch...
mozem sa opytat, na com stoja tie podnosy, co ich drzi v strede? a ked niekto nieco podobne robil, kolko ste si uctovali tie mini torticky? dakujem

vlada111
6. sep 2012

@aduskatt bude sa páčiť, neboj 😉

itka79
6. sep 2012

@dm1 juuuu no dufam že dorobiš všetko ako máš-bude to o papuľku-to ja viem-ale ked odovzdáš tortičky ľahneš a doliečiš sa🙂
držim palčoky

eliska22
6. sep 2012

baby tak toto som s tou oranžovou akosi posr....a ☹ som si to predstavovala, že to bude super a nezdá sa mi to 😔
ach jáááááj ja nešťastný zemepán 😝

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 nebojim🙂) uz ju videla na foto a bola nadsenaaaaaaa🙂)

muffinka8
6. sep 2012

@luci79
440gramov polohrubej múky
2 polievkové lyžice obyčajného kakaa (alebo 20gramov)
1 kávová lyžička soli
310gramov krupicového cukru
350ml rastlinného oleja
2 vajíčka
1 čajová lyžička červeného gélového farbiva
1 čajová lyžička vanilkového extraktu
240ml cmaru
1 a pol čajovej lyžičky sódy bikarbóny
2 čajové lyžičky jablkového octu

skoro to isté, ono na muffiny asi bolo treba mierne úpravy

maca77
6. sep 2012

baby to aj vás stále prekvapia zákazníci? na budúci týždeň mám robiť svadobnú tortu.. písala som im že v piatok pred svadbou budeme bez elektriny, teda či by tú tortu kým vypnú prúd môžu zobrať ... a oni mi odpíšu že ak budem robiť krémy v piatok alebo sobotu, tak prídu až potom ... tak ja už neviem či sa mám smiať či plakať či si myslia že ja veľkú 3poschodovú tortu začnem v sobotu ráno plniť a oni si prídu za obedom pre ňu? 😝 😖 😀

jakelina
6. sep 2012

Holky já mám zase zážitek, já jsem blbá jak jsem stará. Kamarádka si objednala dort telefon, podle jednoho co už jsem dělala. Tak já jsem měla z toho co už jsem dělala podložku a tak jsem ji vzala, změřila si, jak má být dort velký a v klidu upekla korpusy. Jak mi chladly, tak jsem si podložku obalila papírem a celofánem a pak na ni dala tři vrstvy korpusu s krémem.
Chci ji dát do lednice a kurník, dva centimety přebývají. Ještě tak dumám, jak je to možné, když už jsem na stejné podložce měla dort v lednici a docvaklo mi, že mám novou lednici a je asi o ty dva cm menší. Tak já zase sundala dort na plech, strhala před hodinou obalené papíry a celofán, uřezala kus papundeklu a zvovu další papír a celofán. Pak s tím podlouhlým dortem zase znova na tu upravenou podložku. Teď tu sedím, zpocená až na pr.... a nadávám jak špaček. 😀 😀 😀 😀

jakelina
6. sep 2012

@maca77 a co by ne?? 😀 😀 😀 😀 Však to je jenom buchta ne??????????????? Někdo si to tak myslí, že strčíš korpus do trouby a za dvě hodiny můžeš krájet potažený dort 😝 😝 😝 Taky už jsem se s tím setkala, že se lidi diví, proč se to musí vychladit ten dort a peču to už ve čtvrtek, když chtějí dort v sobotu. 😝

vecernicci
6. sep 2012

@luci79 tak to by mě taky zajímalo, já dělám 40 minidortíků dneska, ala budu je účtovat klasika podle váhy krát 225 korun za kilo 😉
@jakelina to se mi taky stalo, tak jsem si dort jen pošoupla, na jedný straně opatrně rozbalila, zkrátila a zase šoupla zpátky 😝 😀

jakelina
6. sep 2012

@vecernicci no to mě v tom okamžiku ani nenapadlo, já to dole celé olepím páskou i přes ten papír i přes celofán, tak to než bych se k tomu dostala, tak ten dort ještě shodím na zem jak se znám. 😀 😝 😀 😝

lucula73
6. sep 2012

@mates22 aká super tortička,to je čokotrnasfer?ako si to urobila tak rovnako do tých oblúčikov? 🙂
a všetko najlepšie k narodeninám 😉

kočky nemáte niektorá uložené nejaké pekné hasičské auto?nie na tortu,ale 3D auto...vďaka......... 🙂

simasa
6. sep 2012

@jakelina Mne sa stalo to iste, ale preto, ze som si sliepka nezmerala chladnicku. 😀

vlada111
6. sep 2012

@ajka82 no to máš ešte v pohode, ja sa mu rozťahujem v pracovni na našom spoločnom dlhom stole. Môj notebook má pod rukou, aby mi nezavadzal 😀 No ale bolo by mi večer smutno samej v kuchyni 😉

nikimm
6. sep 2012

@luci79 ahoj ja takovy ale kulaty shanela na svou svatbu byl jeden velky a 30 malych platila jsem za kilo ne za kus a vysel na 2000,- stojan jsem mela svuj plastovy ale byl hodne vratky, zde je obchod odkud jsem ho sehnala je tam toho spousta snad ti to pomuze http://www.monacoint.com/eshop/catalog/1476

lokalistin
6. sep 2012

Moje dneske coko muffiny,baby preco mi asi popraskali?

vlada111
6. sep 2012

@aduskatt to ma celkom zaujalo. Prečo si piekla každý korpus zvlášť?

lokalistin
6. sep 2012

boli mi chutovo fadne a chcela som zakryt ten vrch tak som na to hodila hruskovo-amarettinovu penu

vlada111
6. sep 2012

@eliska22 ale čo si. Nie je tam taký kontrast, ale je pekný a robota čistunká.

vlada111
6. sep 2012

@jakelina juj moja, mňa by asi porazilo. Neznášam takéto zbytočné roboty 😠

ajka82
6. sep 2012

baby a teraz budem vyzerat jak lolo z lesa, ale potrebujem radu ako na cokoladu...nechala som sa ukecat ze na tortu miesto potahovky coko a na to figurku vymodelujem... a teraz ako na to? 😖 😅 je lepsie urobit doko len zo samej cokolady ci aj s tukom? a ked ju budem packat na bok, lepsie z folie alebo z peciaceho papiera? 😕 a ked hodim na to potom figurky z potahovky tak sa neroztecu ze? ...pre niekoho blbe otazky ale ide tato torta mimo rodinu, tak chcem aby to aj vyzeralo 😅 a mozem coko prilepit rovno na pribinakovu plnku, ked nou zahladim boky?
radte mi prosiiim O🙂

vlada111
6. sep 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky ja som zase dopadla. Tak chlapčenské torty nepečiem, len synovcovi a toď moja 2,5 ročná dcéra si želá k meninám tortu s dinosaurami. Ešte si aj nadiktovala aké druhy na nej chce. Porazí ma, a ja som už mala nájdené krásne ružové inšpirácie s mašľami a baletkami. To asi neskombinujem 😠

daducha
6. sep 2012

@luci79 ja som nedavno robila minitorticky,boli vel. 5 cm - okruhle korpus plnka korpus a brala som 3 Eur/ ks, horna torta bola klasika na vahu.Stojan som povedala neveste, ze si musi kupit, pre mna sa to neoplati.Bol plastovy,skladal sa z niekolkych casti,stredna tycka sa montovala,na to sa dali poschodia a hore sa to cele srubovalo ako vrchnak na flasi 🙂 .Predavaju ich niektore cukrarenske obchody .

daducha
6. sep 2012

@vlada111 zlatíčko 😵 😵 .Co ja by som dala za to, keby moji chlapci chceli aspon raz ruzovu 😀 .Alicke vsetko najlepsie k meninkam 😵 😵 😵

luci79
6. sep 2012

@daducha dakujem 😵 ...takze ty si uctovala torticku na kusy? a ten stojan nevies kde nevesta zohnala? 😅