Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika_123
28. jún 2011

@mizulienka ešte čakám na tovar, som už z toho nervózna viac ako vy! lebo uz sa aj ja tesim ze vyskusam daco upiect 😀

zuzkat1
28. jún 2011

@miminkad prepac posledna otazka🙂 odlozit kam? musi to byt v chlade? a ako dlho to vydrzi? da sa to potom este jest? nestvrdne to moc? dakujem

miminkad
28. jún 2011

@zuzkat1 neboj,da sa,ja to mam v krabicke v spajzi.a ruze mam nastoknute na obale na vajcia,na tom papierovom,krasne ti udrzia tvar a aj tam uschnu

katulkaaaaaa
28. jún 2011

pridavam volejbal - trenerka sa luci so svojimi ziackami,zatial pre mna najtazsia a najnarocnejsia,dufam ze sa bude pacit

zuzkat1
28. jún 2011

@miminkad dakujem tak skusim...mozno nie teda hned buduci tyzden ale tak o dva aby potom urcite vydrzalo do menin (koncom jula ma) a ak sa podaria tak jej ich dam na torticku🙂

zuzkat1
28. jún 2011

@katulkaaaaaa aka pekna🙂 ta lopticka je len marcipan alebo tiez torticka? ja len skumam tento vas svet zatial tak preto take "blbe" otazky😅🙂

miminkad
28. jún 2011

@zuzkat1 ved keby cosi,tak sa ozvi

katulkaaaaaa
28. jún 2011

@zuzkat1 vobec nemas blbe otazky ja tiez len zacinam peciem cca dva mesiace 😉 je to normalny korpus plneny cokoladou s bananmi,potiahnute hmotou 😉

zuzkat1
28. jún 2011

@katulkaaaaaa takze taka mini torticka🙂 ja ked uz si budem mysliet ze som sikovna (takze o par desatroci😀) by som chcela malej tiez nieco take urobit ze torta a na tom este nejaky maly pridavok🙂 zatial mam zalusk len na nieco "jednoduchsie" mozno nejaky motyl, alebo jahodky,alebo lienka🙂 asi to bude ta lienka lebo my ju obcas volame lienka hanulienka🙂 a mozno to bude uplne obycajna torta potihnuta iba😀 ako sa poznam na nic zlozitejsie si netrufnem🙂

zuzkat1
28. jún 2011

@katulkaaaaaa inak ze pecies dva mesiace...to stale je nejaka prilezitost? ci aj len tak pre zabavu?

cicimotinka
28. jún 2011

@mizulienka to nie je nič s cukrárskymi potrebami, to je pani, čo má papiernictvo, toto ponúka na plastelínu, modurit a fimo... akože som skoro padla z nôh, keď som si uvedomila, čo vidím... a keďže ja stále dačo lepím a kreslím, tak sa trochu poznáme, takže mi odložila, čo mala a že ak by bol záujem, skúsi to ešte objednať... preto som to sem dala, nie je to žiadna trvalá akcia, proste som niečo zohnala a možno niekoľkým pomôžem...

monika_123
28. jún 2011

@cicimotinka ja budem mat 8ks za 11,99€, takze to sa oplati viac ako 4ks za 9€ nie?? 😎

dadka212
28. jún 2011

kočky neviem ktorá tu už dávala recept na tvarohovú plnku, mám ju zapísanú ale kto dal recept si nepamätám ale tuším @anibas alebo @vinka alebo @mizulienka ??
500 g tvarohu vymiešame s kryštálovým cukrom podľa chuti a s vanilkou.
Vyšľaháme šľahačku pridáme k tvarohu, ešte pridáme 1 pochúťkovú smotanu. 1 práškovú želatínu (Dr. Oetker) pripravíme podľa návodu, (rozmiešame v 4 pol. lyžičkách vody a necháme 10 minút napučať. Potom ohrejeme. Nie variť a zovrieť !!!!!)
Do želatíny pridáme asi jednu tretinu krému, zamiešame a vysypeme do zvyšného krému.
To chutí ako pribináčik.Neskutočne dobrý krém

mám k tomu otázočku, bola som v obchode a majú iba tortové želé, žiadnu želatinu dr. oetker, môžete mi prosím poslať nejaký link na obrázok ako vyzerá ta želatina? pošlem muža do mesta...a ešte aký tvaroh? môže byť hrudkovitý alebo aký mám použiť aby to bolo také aké to má byť. Ďakujem

cicimotinka
28. jún 2011

@monika_123 nie, ja mám 4 sady po 8 kostíc ako máš Ty po 9€, (na fotke to vidno) ale ako som napísala vyššie, je to len to, čo mala pani na predajni a odložila mi to, ďalší tovar nemusí zohnať, alebo bude mať inú cenu... ale je to to isté...

monika_123
28. jún 2011

@cicimotinka jaaaj tak tak to potom ano 😉

cicimotinka
28. jún 2011

@monika_123 dúfam, že sa nehneváš, že som použila Tvoj link, chcela som len porovnať, že je to také a možno niekomu pomôcť, aby pár € ušetril... nie je to o nijakom biznise...

tica
28. jún 2011

prosim vas dajte mi link na silikonovu formu na perly ako sa to používa alebo napište chcem si ju objednať len neviem ako to vyzera a ako sa to používa a či je to dobrá vecička ... vopred Ďakujem
a ešte ktore s listou čo ma monika v albume mi poradite menšie či vačšie?

mizulienka
28. jún 2011

@dadka212 neviem ti poradit, ja robim tvarohovy krem s pudingom a ten je neskutocne dobry...a s lesnou zmesou, no fakt dobry...

tica
28. jún 2011

@mizulienka daj recept ak samozrejme chces ja mam robit na tyzden

mizulienka
28. jún 2011

@tica ja si tiez chcem zobrat jedny perly, len neviem aku velkost...asi vezmem tie vacsie.
To by malo ist tak, ze tam das sulok hmoty a zatlacis a vytiahnes perly, ale mozno sa mylim, mozno baby povedia inak 😉

dadka212
28. jún 2011

@mizulienka prosím môžeš mi napísať ako to robíš, teraz chcú všetci také lahšie krémy, tak nech mám nejaké dobré v ponuke

mizulienka
28. jún 2011

@tica
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

tu je aj link z TOMu
http://www.tortyodmamy.sk/content/svieza-tvaroh...

yamahafazer
28. jún 2011

citam,ze davate zelatinu tak ja som raz dala ten zelatinovy stuzovac do kremu co je za studena a to tak hrozne smrdi 😖 a vobec mi to teda nestuhlo ako ked som raz dala platkovu zelatinu napucat tak ta bola podla mna ovela lepsia ani tak nesmrdi

katulkaaaaaa
28. jún 2011

a dokoncena barbinka pre moju dcerku k 7 rokom ktore oslavuje dnes 🙂 trosku krivsia ale z lasky 😀

mizulienka
28. jún 2011

a ovocie davam mrazenu lesnu zmes, necham uplne rozmrazit ovocie a tak troska vytlacim stavu a davam na plnku a na koprpus ktorym to prikryvam zospodu tiez natriem trocha plnky,nech to ovocie ako keby zapadlo do plnky a nema kam pripadna stava vytiect

dadka212
28. jún 2011

@mizulienka myslíš že tá plnka bude dobrá s ananásom?

jakelina
28. jún 2011

Já jsem včera v noci dodělala branky, hokejku a míček na florballové hřiště. Všechno jsem dělala poprvé, tak mi to šlo pomalu a doufám, že se to alespoň nerozpadne až to dám na dort. Ten peču až na sobotu.

dadka212
28. jún 2011

@jakelina super krásne 🙂 robíš to ihrisko?

jakelina
28. jún 2011

@dadka212 ano, jenom obdelník, chtějí ho bílý a jenom ty čáry. No já tomu vůbec nerozumím, to musím ještě někde najít jak vypadá hřiště.

lenocka23
28. jún 2011

@jakelina paradne... 🙂 na com si robila tu lopcicku?