Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimusa94
11. júl 2013

@jakelina jeho fuu bol pracovne teraz na zbere ovocia jedine ze by som si zneho urobila prcu a spravila tortu na ktorej bude to ovocie...lebo uz ho am dost :D ale to je hlupost...inak je automechanik ... aa miluje auta ...lenze uz som mu jedno robila :/ mozno by sa mu pacilo aj nieco romanticke :D

jakelina
11. júl 2013

Tak to by ho asi dorazilo. Můj syn je teď v Anglii a sbírá jahody a maliny a říká, že už to ani nejí. Přitom doma by se toho užral.
Nic nezkazíš nějakým krásným srdcem z lásky. 😉

ajka82
11. júl 2013

@pipka len ja mam presne povedane co tam chcu...ach jo...
@zuul ano 2 lyzice sirupu+100g coko

zuul
11. júl 2013

@dm1 dani prosim ta ty si robila tie dosky so slaninou, klobaskou? poradis pls z coho si vyrobila klobasku a slaninu z burizonov? a kolko kg mala ta torta? a ako si farbila klobasku? neviem to nikde najst. dakujem.

lawli
11. júl 2013
lawli
11. júl 2013

@zuul aj ja som robila dosku s klobáskou a slaninkou...piekla som v ráfku 25x36cm ,plnené na 4x korpus+ 3x plnka ...jedna mala váhu 6,1kg druhá 6,5kg...klobásku som robila z punčoviny ,obalila do bielej hmoty ,farbila som ju kakaom rozrobeným s alkoholom a použila som na to kúsok špongie...slaninu som robila ako klasika poschodie ,ale plnila iba 3x korpus a 2x plnka..potiahla a tiež maľovala 🙂

jenie123
11. júl 2013

Ahojte.. pridam vam sem dve moje.. s loptou je este preddovolenkova..

ajka82
11. júl 2013

@lawli joooo 😵 dakujem

lawli
11. júl 2013

@ajka82 nie je za čo ,rada 😵

ajka82
11. júl 2013

@lawli akurat ze sa mi tam neda objednat...ani prihlasit, tak som chcela znova registraciu a ze niekto pouziva vsetko co som skusala zadat :/ no necham to asi na neskor ☹

lawli
11. júl 2013

@ajka82 hmmm tak s tým ti ja už nepomôžem ,ešte som odtiaľ nič neobjednávala....síce tiež mám tu abecedu ,ale objednala mi ju kamoška cez ebay

dm1
11. júl 2013

@zuul ahoj ano ja som robila a robila som ich uz viac vo vahe 3-5 kg takze rozne. slanina je puncovina a klobasky su obalena sojova tycinka v hmote. Farbila som to kakaom, prachovkou bordovou ale tak tupovanim akoby a vzdy trosku nechala ushcnut a znova. kakao+alkohol som davala ale tak jemne. Tu je postup ako to vyzera v jednotlivych fazach malovania. nakoniec som to potrela jemne olejom

vlada111
11. júl 2013

@pipka to je krásnunké a ten motýľ. Ako si ho robila?

maya30
11. júl 2013

@mamina1978 tie tvoje inspiracie su krasne, dakujem 🙂 ked nie teraz tak sa zidu nabuduce 😉

mysiatkoo
11. júl 2013

@ajka82 tadial to tiez nejde? http://cukrarske-pomucky.cz/abeceda-plastove-vy... .. je tam aj e-mail aj kontakt tel....

maya30
11. júl 2013

baby co sa hodi ku karamelovej (salkovej) plnke ? Mam volacim pokropit korpus? alebo radsej dzem, ci rum ? Neviem co by bolo najlepsie...

ajka82
11. júl 2013

@mysiatkoo dakujem, vidis to ma nenapadlo z ich stranky, vidno ze uz hlava robi nieco ine 😅 , tam by to malo ist 😵 ale az zajtra lebo mm by ma uz dorazil...ze deti prec a ja zas tortujem ked je doma 😝

mimusa94
11. júl 2013

@jakelina no on je automechanik ma rad auta :/ ale auto som mu uz robila ...myslim zeby ho potesilo mozno aj nieco mile romanticke 🙂 newiem ozaj ani ja sama :( ale chcela by som aby to bolo nieco pekne a originalne niee velke ..🙂

adrika202
11. júl 2013

sovička k promociam, prilba des...no nie som ja na tieto technické chlapske zaležitosti,a este ked to musim robot podla originalu..no lepsia už nebude 🙂 a mám dotortované na tento týžden 🙂

mimusa94
12. júl 2013

Baby poradte mi nejaku dobru kokosovu plnku 😉

nika1985
12. júl 2013

@mimusa94 rafaelo ja do nej davam viac kokosu najdes ju v dvojke v receptoch alebo skus pribinak s kokosovym krem ole a pridaj kokos este som ju neskusala ale moze byt fajn

nika1985
12. júl 2013

@maya30 ja som davala marhulovy dzem alebo prazene oriesky.

mimusa94
12. júl 2013

@nika1985 dakujem 🙂

pipka
12. júl 2013

@lawli ivka ja som vedela, ze na niekoho sa tu budeme moct spolahnut 😉 😀 😀 😀

pajula
12. júl 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších, čím to je,když dávám barvivo do marcipánu a on je pak hořký? děkuji

pipka
12. júl 2013

@vlada111 vladi ten motylik je kupeny u nas v kvetinarstve 😉 telicko som mu ale obalila hmotou, lebo bolo take moc leskle na moj vkus a mi to tam nepasovalo 😅 😉

zuul
12. júl 2013

@maya30 ja robievam marhulovy dzem, karamelovy krem a broskyne. mnam

@lawli @dm1 dievcata vellllllllllllllllllllllllllllllllmi vam dakujem. este pred dovolenkou som si toho poriadne nalozila 😅

halienka
12. júl 2013

Ahojte babky, môžem vás poprosiť hneď takto zrána o radu? Tie ktoré ste už robili tortu notebook, ako ste zapichli, respektive ako ste dosiahli aby vám ten monitor stál? mám do toho vpichnúť nejaké špajdle a tak to zapichnúť do torty? Ale bo urobiť zárez do torty a do toho to nejako zasunúť? Ďakujem moc za rady 😵 😵 😵

mamina1978
12. júl 2013

@jenie123 krasne obe , ale ta spodna je uzasnaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

Babyyyyyyyyyy , ja uz sa tak neviem dockat tej mojej krajky......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Tusim zacnem strihat meter ako na vojne ..... 😀 😀 😀

mamina1978
12. júl 2013

@pipka jeeeej ta je chutnuckaaaa 😵 😵