Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. júl 2013

@zuul este ju idem robit len prvykrat 😅 😉 este nebol cas 😀

pralinka25
12. júl 2013

@pipka hehe no to neviem ale ked sa postavim od obeda ti to mozem spocitat. ja som to vazila normal na vahe tu vodu.

ajka82
12. júl 2013

o kvetinkach sa mi aj snivat bude 😀 😅 skoda ze chceli aj kvetinky va torticke okolo, vedela by som si to aj trosku inak predstavit 😝 😎

pralinka25
12. júl 2013

@pipka tak je to zhruba jedna polievkova lyzica ale tak kazdy mame inu lyzicku ze ano 😀 nemas digitalnu vahu? na nej si to odvazis presne a mas. lebo u teba to moze byt mozno aj 10 a uz to bude moc riedke

jakelina
12. júl 2013

@lifinka není to těžké, smícháš prášek s vodou a natřeš do té formy.

pipka
12. júl 2013

@pralinka25 no praveze nemam 😝 ☹ mam len klasicku...ale tak...prvy pokus bude o tom, ze musim skusat... 😉

pralinka25
12. júl 2013

@pipka aha no tak jedna lyzica v pohode. alebo este ma napadlo ze na tej striekacke nurofenovej ci panadolovej mas 8 ml vlastne ako odmerku tak to by sa tiez mohlo rovnat 8 gramom nie?

pipka
12. júl 2013

@pralinka25 ahaaaa, vidis, ano to by hadam malo pomoct 😉 skusim 😉

mimusa94
12. júl 2013

Baby na druhy tyzden idem robit tortu pre surodencoch na 1 rocik ,,mam na plate hruhovu trojposchodovu ,,,prve poschodie napis Janik a na poschodi polozeny pekny vlacik s vagonmi,,,druhe poschodie napis sarenka...po bokoch kvietocky a na vrchu dievcenske topanocky ako su hore na obrazku 🙂 a tretie poschodie duuuha s oblacikmi atd a na vrchu jednotka... ale neviem co tam este dodat...pridala by som tam nejake jednoduche pekne postavicky kedze som zaciatocnicka tak len nieco jednoduche :D a chcela by som este na druhe poschodie spravit nejake pekne volaniky...nejake rady?? co by som tam mohla dat??? chcem aby to bolo pekne farebne ...chcem aby ta torta bola najkrajsia 🙂 dakujem :*

eliska22
12. júl 2013

moje včerajšie 😉 už som z toho tortovania unavená a tak mám dlhšie pauzu, dá sa povedať do konca leta 😵 😵 😵 ale Vaše tortičky budem chodiť kukať a páčitkovať 😉

aduskatt
12. júl 2013

@pipka mozno pomoze🙂
Tekutina (voda) polievková lyžica zarovnaná 12 ml, kávová lyžica zarovnaná 3 ml
Prášok do pečiva polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Hladká múka polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Kukuričný škrob polievková lyžica zarovnaná 9 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Cukor práškový polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Cukor kryštálový polievková lyžica zarovnaná 15 g, kávová lyžica 5 g
Soľ polievková lyžica zarovnaná 20 g, kávová lyžica zarovnaná 7 g
Ovsené vločky polievková lyžica zarovnaná 8 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Kakao polievková lyžica zarovnaná 6 g, kávová lyžica zrovnaná 2 g
Mletá káva polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mleté mandle polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mleté orechy polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mletá škorica polievková lyžica zarovnaná 6 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Med polievková lyžica zarovnaná 18 g, kávová lyžica zarovnaná 6 g
Olej polievková lyžica zarovnaná 12 g, kávová lyžica zarovnaná 4 g
Smotana na šľahanie (30% tuku) polievková lyžica zarovnaná 12 g, kávová lyžica zarovnaná 5 g

pipka
12. júl 2013

@aduskatt ooooo zboznujem ta 😎 😀

aduskatt
12. júl 2013

@pipka dikyyyyyyyyyy 😀
😎

gumidekmomo
12. júl 2013

tak kocky tu je ta moja KITTY 🙂 dakujem za inspiracie a pomoc ...vsimla som si ze mi tam chyba dlzen a makcen ale to som fotila este pred opravou 😀

pipka
12. júl 2013

@gumidekmomo krasna 😉 akurat kittynka by mala mat spicatejsie uska 😉 take trojuholnikove 😉 takto vyzera skor ako myška 😉

gumidekmomo
12. júl 2013

@pipka nevadi to je dobre :DDD

benjik
12. júl 2013

Ahoj,po hrozně dlouhé době přidávám i já svůj výtvor - pro dcerku ke 4.narozeninám! Čtu vás,líbíkuju a žasnu jaké krásy tvoříte.

cat
12. júl 2013

Ahojte, som sa sem prišla pochváliť s dnešným mojím výtvorom, je to na 60-tku mamy mojej najkamarátky:

jakelina
12. júl 2013

Konečně víkend, zítra jdeme na zlatou svatbu, tak jsem musela všechny čtyři dorty stihnout do pátku. 😒 ☹

mimusa94
12. júl 2013

Baby na druhy tyzden idem robit tortu pre surodencoch na 1 rocik ,,mam na plate hruhovu trojposchodovu ,,,prve poschodie napis Janik a na poschodi polozeny pekny vlacik s vagonmi,,,druhe poschodie napis sarenka...po bokoch kvietocky a na vrchu dievcenske topanocky ako su hore na obrazku emoticon a tretie poschodie duuuha s oblacikmi atd a na vrchu jednotka... ale neviem co tam este dodat...pridala by som tam nejake jednoduche pekne postavicky kedze som zaciatocnicka tak len nieco jednoduche :D a chcela by som este na druhe poschodie spravit nejake pekne volaniky...nejake rady?? co by som tam mohla dat??? chcem aby to bolo pekne farebne ...chcem aby ta torta bola najkrajsia dakujem :*

mamcas
12. júl 2013

Babule prosim radu. Budem robit poschodovu tortu pre cca 20 ludi,ake korpusy by ste robili za predpokladu ze budu 2x naplnene? A este otazka,spodok maju byt harmonikove klavesy,ako by ste ich naznacovali? Myslim tie biele casti. Nactorte nozom,ci radielkom? Pojde mi to vobec?

mamcas
12. júl 2013

@mimusa94 vidim,ze uz si dotaz skopirovala tak skusim poradit aj ked ja som tiez zaciatocnicka. 8k
Chcem ta upozornit, ze na poschodovej torte nebyva medzi poschodiami velky priestor na kopec veci. Poriadne si zvaz co tam das,aby tam toho nebolo vela a aby sa to zmestilo. To druhe poschodie mozes spravit volanove v dievcenskych farbach,ale uz nic ine by som tam nedavala. Podla mna by to malo trochu ladit a fakt bacha na to miesto 🙂

lifinka
12. júl 2013

@jakelina jééé stím Cars máš taky čtverec a stejný motiv jako já a mě pořád nešla vměstnat ta silnice na dort a paní trvala nad tím, že chce zelený podklad a bylo to pro dvě děti, takže jsem to vyřešila tak jak to mám...tento je taky super 🙂

jakelina
12. júl 2013

@lifinka já jsem ten Tvůj taky obhlížela. Máš ho krásný, já jsem dostala fotku a dělala podle ní. Jenom místo zelené byla na předloze modrá, tak jsem to vyměnila. 😀 😀

mamcas
12. júl 2013

Tortička skoro okopírovaná od wery, dakujem, že som mohla opakovať 🙂

daniela09
12. júl 2013

moje tohto-týždňové, a ešte ma čakajú 4.

mimusa94
12. júl 2013

@mamcas prave to ze je tam malo miesta no ten vlacik by tam vyzeral pekne :( tak teraz uz ozaj neviem :/ volaniky som pezerala nejake

mimusa94
12. júl 2013
mimusa94
12. júl 2013

@mamcas ja dufam a pevne verim ze ten vlacik sa tam nejako da 😀 😝 😉 Na druhy tyzden ak mi tie korpusy nepopadaju a neviem co este tak tu dam fotku co som nakoniec vymyslela ale zufala som uz teraz :D no bude to moja druha torta som zaciatocnik tak nemozem ccakat neviem co 😕 🙂