Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
22. sep 2013

ahojte, konecne som poodovzdavala, boli tu birmovky tak taky cirkevny tyzden 😅 a to su take nezazivne temy ze som nakoniec zostala pri jednoduchych motivoch 😝 Tu poschodovu svadobnu som do poslednej chvile nevedela ako ozdobit, aj som zacala, potom som to strhla lebo sa mi to nepacilo...tak to dopadne ked vsetko nechaju na mna - od samej radosti sa neviem rozhodnut aku spravit 😅

jakelina
22. sep 2013

@maya30 úžasné jako vždy 😉

maya30
22. sep 2013

@jakelina dakujem 😵

aduskatt
22. sep 2013

tohtotyzdnove.nejakou fajnou zhodou okolnosti chceli vsetci Parizsku slahacku🙂

evicaka
22. sep 2013

@maya30 náádhernééé 🙂 🙂 🙂

kvietocek7
22. sep 2013

@katrin21 no sikukaaaa si!!! super! ak mas recept na korpus+mascarpone mozes mi sem dat 🙂

lawli
22. sep 2013

@jakelina ja som s tým cukrom veľmi spokojná...nestalo sa mi ešte aby som vyhodila hmotu zamiesenú s týmto cukrom ...vlastne vyhodila som raz ,bola taká piesková ,divná...neviem ako keby som do nej primiešala kryštálový cukor....vtedy som si požičala kilo praš. cukru od susedy (skočila mi tortička naviac) a teda deees, neviem čo to bolo za značku ,ale nikdy viac...neskúšam ,som spokojná s tým Castello...držím prsty moja ,nech sa podarí ,snáď sa ti osvedčí 😉

lawli
22. sep 2013

@zuzana124 ďakujem, snažila som sa 🙂

lawli
22. sep 2013

@mamcas ďakujem krásne za pochvalu ,tiež sa 3D tortičiek hrozím ,aj tejto som sa bála ,ale na moje počudovanie robila sa mi výborne... 😵

jakelina
22. sep 2013

@lawli děkuji moc

lifinka
22. sep 2013

holky, jaký děláte vanilkový krém? Já prostě uvařím puding, osladím a dám rum a máslo...ale nějak to není to pravé 😖 poradíte?

vladiella
22. sep 2013

@timuss cauki, no tak ked budes robit, tak nam ukazes 🙂

arasidka11
22. sep 2013

dievčence, pekárky, idem piecť tortu, taký oblžnik asi na nejaký pekáč, len Vás chcem poprosiť, či mi napíšete nejaký fakt dobrý recept na piškót, čo máte overený, aby nebol suchý a ani drobivý.
A ešte či náhodou neviete recept na krém čokoládový, vraj sa to akosi robí, že sa uvarí voda s cukrom a kakaom a potom sa do toho zašľahá maslo do vychladnutého poznáte niečo také? moc moc ďakujem

arasidka11
22. sep 2013

@nanima jej, to ihrisko je aký rozmer, taký podobný tvar idem piecť a aký si dávala krém? Ďakujem

akzuzs
22. sep 2013

Ahojte dievčatá. Krááááásne torty. Nemám slov.
Chcela by som poradiť neviem ktorá tu robil apred nedávnom vraj rýchlovku bola poliatá čokoládou a dookola bola čokoláda. Mňa zaujíma ako sa robí tá čokoláda. Myslím že sa na niečo plastické vyleje rozotrie do požadovaného tvaru, nechá sa uschnuť a pripevni na tortu. No neviem aký je pomer čokolády. Či mliečnu, horkú, či pridať máslo, olej, alebo ako. POPROS9M RADU. Ďakujem

nanima
22. sep 2013

@arasidka11 rozmer mala 33 x 26 a bananovy krem na zelanie

halienka
22. sep 2013

Ahojte babky, tak sa hlásim aj ja do služby, tento týždeň som si prvýkrát trúfla na 4 torty dokopy - teda 3 na piatok a 1 na sobotu a teda mala som dosť 😝 😀 a zisťujem, že ma čaká zase štvortortový týždeň, z čoho dokonca 2 alebo 3 budú 2-poschodky 😲 no neviem ako to dokážem 😀 Mohli by ste napísať nejaké vychytávky na šetrenie času a zrýchlenie roboty? 😅 😀 Šak mne sa zdá, že robím od rána do noci a si neviem predstaviť, že by som tých tort mala robiť napr. 7 😅 Sa s tým asi moc pipkám 😝 😀 Tak pridávam moje veľdiela z tohto týždňa + jedny svadobné postavičky z minulého 🙂 Inak tie vaše tortičky! 😲 😲 😲 No úžas, jedna krajšia ako druhá 😵 😵 som si zas riadne potešila oko 😵 😵

mimusa94
22. sep 2013

Moje zaciatky :D

evvina
22. sep 2013

Prosím vás holky, až budete mít čas prosím hodtě mi sem nějakou inspiraci. Mám udělta dort k 60tinám a má na něm být stylizovaná květinová výzdoba a bible. No nemám z toho radost k takovému výročí bibile ale zákazník náš pán 🙂 díky

maya30
22. sep 2013

@halienka krasneee vsetky, ale hlavne ten krtko a dievcatko 😵

anda1980
22. sep 2013

Ahojte žienky, prosím vás, kde objednávate tú gombíkovú formičku, kde je nie len ten obyčajný gombík, ale aj taký, čo používate na korunu stromu, akože listy. píšem ako tatár ale hádam ma pochopíte. tuším, že @muffinka8 ci @vlada111 ci @luciahromadkova taku používajú, nie som si istá. ďakujem 😉

arasidka11
22. sep 2013

@nanima Ďakujem, a nepoznáš ten krém vraj voda, cukor, kakao uvariť a potom maslo, len mi to jedna spomínala, ale nevypýtala som si recept a teraz to zháňam

luciahromadkova
22. sep 2013

@katrin21 nie netecie, lebo je tam vysoky obsah coko a tuku v coko, ja pouzivam tu lidlovu 52%.

luciahromadkova
22. sep 2013

@anda1980 ja gombikovu formicku nemam, ak by som robila gombiky tak kruzkami mam rozne velkosti a listy akoze na strome- vid foto som robila kvetinkami- mam taku sadu od cinancov 4 ks kvietkov a tymi som robila...
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1466, ale ja mam od cinana za 3 E.

mrka2
22. sep 2013

@halienka uzasne... a ta coko.. hladunka, no neskutocna.. mnam,dala by som si 🙂

mysiatkoo
22. sep 2013

@halienka superske!

dada2007
22. sep 2013

dievčatá, pozdravujem vás....aj musím popozerať, polajkovať.......ja tento víkend nepridám žiadnu tortičku....lebo osud dobre DOPREDU vedel, že žiadnu nemôžem zobrať.....resp. odmietla by som ich na poslednú chvíľku, lebo som bola celý týžden v nemocke s dcérkou 😢 😢 😢 😒 ....mala vracačku takú, že tento krát nezabrala domáca liečba, ani injekcia.....ale museli sme ísť ležať na detské a vyše 12 hodín jej tiekli 4 infúzky. Po čase to už bolo dobre....a nemocka sa dala vydržať, velmi som sa bála, mala som predsudky voči nej, ale dalo sa......
no idem popozerať 😉

tertery
22. sep 2013

@levik7 Můžu ještě poprosím o radu s čuníkovým dortem? Udělám klasicky piškot, vychladnu rozpůlím, natřu krémem slepím a pak natřu krémem jen boky a lepím ty čoko tyčinky nebo potřím krémem i nahoře, kam budu nalívat rozpuštěnou čokoládu...asi do té čokolády méně tuku? Aby byla hustší a né moc tekutá? Moc díky

levik7
22. sep 2013

@tertery ja som davala cokokrem aj hore (v trosku hrubsej vrstve) - a uz som nedavala rozpustenu cokoladu, len do toho cokokremu som dala marcipanove prasiatka, je to rychlejsie (nemusi sa roztapat zvlast cokolada) a ja vacsinou nikdy neodhadnem tuk a coko, bud mi stvrdne na kamen, alebo stale tecie, tak som neriskovala 🙂