Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miriama11
31. máj 2014

@ninule my ked sme si objednavali tortu tak tiez mala jemny lesk a ona potierala olejom ale iba na tenucko

zdeni.r
31. máj 2014

@elamaslakova tak dekuju moc!dělám to úplně stejně,jen se mi stává,když ten papír potom vytahuju, že si trochu rozladim už ten potah...tak sem myslela,že je jiný postup..možná nechat v lednici zatuhnout?

zdeni.r
31. máj 2014

@elamaslakova jo ty ho vytahuje ještě před potahem,aha! A neuspini se ti ta podložka potom?zkusím to!

jakelina
31. máj 2014

@elamaslakova já neporadím, jednou jsem viděla video, ale nevím kde. Tam to vypadalo jednoduše, jenom to z boku přiložili k dortu a postupně lepili, ale jestli to měli něčím natřené netuším. 😒

lawli
31. máj 2014

Moja dnešná tortička a minulotýždňová Bambuľka (aj v reze) 🙂

marianabila
31. máj 2014

@nika266 😲 nemám slov!prekrásne!fakt nádherné!padám na zadok,ja proste závidím tie zlaté ruky 🙂 ja môžem len snívať o takom talente 😢

mimcak
31. máj 2014

@lawli jej aj mňa čaká budúci týždeň takáto bambuľka 🙂 peknú ju máš

mimcak
31. máj 2014

Ja tento víkend iba jednu. Robená podľa obrázka ,s malími zmenami ktoré mi nadiktovali nemohla som nič meniť . Vôbec ma nebavila a asi preto sa mi aj nedarilo . Na mňa je tam toho moc. ☹ .Ale čo už im sa veľmi páčila rozplívali sa nad ňou. Tak to ma potom upokojilo. 11kg všetko pribináčik s malinami.

jakelina
31. máj 2014

Já jenom jednu. Druhou poschoďovou mi přesunuli na příští týden, tak to se pak z toho zvencnu. 😝

evicaka
31. máj 2014

Ahojte, pridávam svoju a Vaše obdivujem 🙂

aduskatt
31. máj 2014

taaaaak, rura opravena🙂)), torty odovzdane, uz len upratat ten bordel🙂)

akapulko
31. máj 2014

@lawli aku plnku mas v tej bambulke ze je to krasne biele? 😝

gumidekmomo
31. máj 2014

Ahojte babulky nemam ani cas sem poriadne prist kedze ten dom prerabame tak vam rychlo hodim aspon obrazok môjho dalsieho vytvoru..trosku som sa nechala inspirovat z netu 🙂)tak sa majte krasne a vypekajte do zblaznenia :D

dagmarmustafa
31. máj 2014

@sikag Ahoj,..diki. Tie pismena neboli az take tenke ako sa zda.Su zo silikonky Tescoma. Vhohode som ich po par hodinach susenia nalepila vodou.

dagmarmustafa
31. máj 2014

@sikag Asi si myslela tie zlte pismena Michal.To su na tenučko vyvalkane a zo zadu som pripevnila šparatko.

elielizabeth
31. máj 2014

Krásný den přeji. Chtěla bych radu. Dělám tchánovi dort a on miluje čokoládu, takže čokoládový korpus, šlehačkový krém s mascarpone a maliny a okolo jsem chtěla dát čokoládové trubičky a svázat mašlí. Nevíte, zda bych si ty čokoládové trubičky mohla nějak udělat sama doma??? Nebo jsou jen kupované (kde bych je dnes mohla koupit)? Děkuji za odpovědi 🙂

sisika
31. máj 2014

@elielizabeth ahoj,skus Tesco

mirka100911
31. máj 2014

Barney & Monkey see, monkey do
Nevedela som, ako to nakombinujem, tak nakoniec je jedna rozpravka vedla... 🙂 A Barney v otvorenej torte, to som sa inspirovala tuto, dakujem...

sticker
31. máj 2014

Tak pridávam aj ja jednu. Inšpiráciou mi bola Andrejka @lamps. aj keď samozrejme tie torty sú iný level 🙂 😉 A idem robiť ďalšie dve, hlavne pre moju malá musím stihnúť, zajtra má narodky, tak sa stále vypytuje, či to stihnem 😅 😀

daja55
31. máj 2014

Moje včerajšie a dnešná hubárska .... a traktor už nieeeeeeeeeeeee! nechceeeeeeem...

adda789
31. máj 2014

@lawli ahoj, bambuľková tortička je krásna nielen zvonku ale i v reze, akú pĺnku si použila ak sa smiem opýtať, pozerám, že ju máš i pod poťahom 🙂

adda789
31. máj 2014

ahojte šikovnice, toto fórum sledujem len krátko, ale začínam byť na ňom závisla 😀, dozviem sa tu stále niečo nové a tie vaše výtvory fúúúú, tak to je krása....ja pečiem iba občas pre známych a rodinu....mala by som jednu otázočku, ktorú ste tu už určite riešili ale ja mám v tom medzeru, ak dávate na bok torty perličky ako ich tam prichytíte? .....pridávam i pár mojich výtvorov 🙂

ajka82
31. máj 2014

@mimcak ahoj, prosim ake si mala rozmery tej svadobnej torticky? budem tiez robit 3 poschodku, tak nech viem orientacne 🙂 dakujeeem

evicaka
31. máj 2014

@adda789 ahoj, tak ja si najskôr urobím kosticou malinku jamôčku, potriem jemne vodou a dám perličku, chvíľku pridržím a hotovo 🙂

maba
31. máj 2014

ahojte,poraďte mi prosím recept(množstvo) na 16 cm tortový korpus .Ďakujem 🙂

sikag
31. máj 2014

@nanula potri jemnucko jedlym olejom (alkohol sa vypari, neostane to pekne leskle)
@maba mramorovy korpus s 2 alebo 3 vajec, podla toho na kolko krat chces prekrojit
@lamps anjelsky krasna torticka! milujem tvoje vytvory 🙂
@jakelina dokonala 😎

a jedna moja na deduskovu oslavu. uz ste niekedy farbili 2kg smartu? skoro som odpadla 😝 😀 😀 😀 ale uz viem nabuduce ze mi bude stacit aj menej 😉

adrika202
31. máj 2014

tak pridavam aj ja tohtotýždnovky....traktor je origo hračka ,tak to chceli a teda uz som vyhlasila bojkot pečeniu na prazdniny..ani prstom nepohnem..mne sa uz teraz taaak nechce..normalne sa musim do toho nutit ...

evicaka
31. máj 2014

@sikag úžasná tortička... tá farba je nádhernáá 🙂 🙂 🙂

maya30
31. máj 2014

@jakelina @evicaka nadherne detske torticky baby 😵

evicaka
31. máj 2014

@maya30 ďakujem... už sa neviem dočkať tvojich 🙂