Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
31. jan 2011

@bzucinka2 😵 dekuji mam ulozeno

bzucinka2
31. jan 2011

@beruska2x nemas zac 🙂

murinka
31. jan 2011

ahojte.potrebovala by som poradit-dcerka ma v nedelu meniny a chcela by som vas poprosit recept na jednoduchsiu tortu(nie som taka sikovna cukrarka ako vy 😉 )klasika korpus a plnka(plnku nechcem "palmarinovu" kedze je to pre takmer dvojrocne dieta tak nech nepapka margarin a cukrom a kakaom 😅 )dakujem 🙂

vinka
31. jan 2011

@murinka tak by som nejakú citronovú alebo trasenú 😉 plnku dala 😉

vinka
31. jan 2011

A korpus klasika piškota 😉

maca77
31. jan 2011

ďakujem všetkým, potešili ste ma 😵
@mrka2 väčšinou už robím z MMF, hlavne poťahy ale aj niektoré ozdoby - menšie kvietky, teraz som aj toho zajka skúšala ... ale na zložitejšie ozdoby ako ružičky, papučky to robím z WI

ja som prvýkrát robila trasený mandarinkovy krém, musím povedať že je naozaj super

jakelina
31. jan 2011

Našla jsem formičku na děťátko, je to obvyklá cena ?
http://shop.svetpeceni.cz/detail.html?id=C098

miriamc
31. jan 2011

Ahojte babenky
Je večer ja hladná "ako sviňa" chudnem do plaviek no čo si nepopozerať tieto úžasné chutné torty. Booooooooooooooože ja by som pri výrobe torty asi nevydražala a "zožrala" celú marcipánovú polevu Ste šikulky chcela by som Vás poprosiť či by ste mi nedali nejaký kontakt na cukrárku, ktorá dokáže takéto krásne torty v Prešove A prepáčte že som sa Vám tu votrela. Ďakujem pekne Mima 😉

jakelina
31. jan 2011

@miriamc tak to hubneš do plavek nějak brzo. Já bych se sebou měla taky něco dělat, ale pořád ještě kojím, tak se na to vymlouvám 😀 😀

mizulienka
1. feb 2011

@vinka a ako sa robi ten citronovy alebo traseny krem? dik

daniz
1. feb 2011

@adul67 poukladaj pláty na seba a zrež tak došikma, pozri na nejaký vankúš a skús orezať sklon podľa neho...

daniz
1. feb 2011

Babky Ďakujem ste zlaté, mm doma mi povedal, že len poštovné je 2,50 tak to už môžem rovno kúpiť formičku... tak asi idem pokukať...NO a mam objednávku na september na 2 svadobné na jednu sme pozvaní, a ďaľšiu na 50 tku - som zvedavá....

vinka
1. feb 2011

@mizulienka tu máš trasený 1 slahacka 33%
1 mandarinkovy kompot (aj so stavou) 300 ml
a 1 sacok pudingu bez varenia Dr Oetker Creme Ole (nemenit za iny puding!!!).

Vsetko dat do zatvaracej nadoby, zavriet a triast - niekolkokrat. Ako bude hmota hustnut bude sa tiast tazsie a tazsie. Kludne sa moze krem skontrolovat ci je dost husty a podla potreby triast dalej. Skutocne jednoduche

jogurtuvy krém aj ten je stráááááášne dobrý.0,5 l rostlinné šlehačky (koupíte ve zdravé výživě)kupujem klasickú 33%
500 g kvalitního bílého jogurtu (já používám Hollandia)ja dávam smotanový a ovocný
panáka ledové vody
3 lžíce moučkového cukru

Postup:
Vychlazenou šlehačku s cukrem a vodou řádně vyšleháme do tuha - bude tužší než obyčejná šlehačka a poté zašleháme jogurt a je hotovo. Krém v pohodě můžete i zdobit a vydrží stále stejný. Pokud šlehačka zbude lze jí našlehanou uchovávat i v mrazáku.
Ještě přidávám, mám vyzkoušeno i s jogurtem čokoládovým nebo ovocným, je to též vynikající.

No a tu je citronový.Vyšlahať šlahačku a pochuťkovú smotanu vymiešam s 3 lyžič.prášk.cukru a šťavou z dvoch citronov.Primiešať ku šlahačke a urobiť plátkovu želatínu podla návodu a dať do krému.Nechať 30 min.v chladničke a dávať na tortu.S ovocím je výborna.Ale nemusí ísť ovocie

zuzana124
1. feb 2011

@adul67 našla som nejaký postup ako orezať vankúšik, tak si to skús pozrieť, možno ti to pomôže

https://www.youtube.com/watch?v=EntQd2GNtA4


https://www.youtube.com/watch?v=ifJqGxFxRY8


http://www.tortyodmamy.sk/content/slubeny-vankusik

mizulienka
1. feb 2011

@vinka si zlata, presne to som potrebovala 🙂
hihi ja som este ani nezacala piect a uz mam vymyslene ake torty budem robit...takze jednu na valentina, skusobnu, potom ma manzel narodky, tomuurobim xbox 😀 a katke kitty 😀
to si trufam, ze? ale niekde sa musi zacat, u mna aspon s planovanim 😀 😝

miriamc
1. feb 2011

@jakelina
Ahoj kojiť som prestala pred 8 mesiacmi a každý mesiac zhodím zhruba 1kg ešte mi ostáva 4-5kg takže do leta to akurát stihnem - no u mna kojenie bolo priberanie na váhe - no hold som papala viac ako som mala 😀

jakelina
1. feb 2011

@miriamc já nepapám, já žeru 😀 😀

adul67
1. feb 2011

@daniz
@zuzana124 dakujem za pomoc už to chapem ale su tam dve cesta a dost vysoke a malo plnky ale ja si to skusim po svojom hlavne že už viem ako tak díky díky

daniz
1. feb 2011

@adul67 to zmákneš, nie je to nič ťažké neboj

adul67
1. feb 2011

@daniz to dufam a vieš čo ma napadlo?s tych orezov spravit punčovinu a nejake bud zvieratko alebo niečo take ale to je asi zložitejšie ak najdete aj taky postup tak mi ho tu hodte mne ide strašne pomaly videa lebo syn stahoval filmy a teraz mam problem pozret si video.

maca77
1. feb 2011

baby prosím potrebujem vedieť rozmery ráfika na tortu - ovál stredný... dnes mi prišiel balík, mala som ho objednaný a neviem si odkontrolovať či poslali správny lebo na www stránke ho už nemajú 😒
... dnes som taká sklamaná z vecí čo mi došli 😒 chcela som aj slzu strednú a prišla mi podľa mňa dosť veľká (36cm na dĺžku) a neviem či to nebudú až veľmi veľké torty 😕

jakelina
1. feb 2011

Můžu se zeptat, jak se peče korpus v těch ráfcích???Aby to nevyteklo, děkuju za odpověď. Nikdy jsem to nedělala, mám jenom klasickou kulatou formu, kde je i dno.

adul67
1. feb 2011

http://www.tortyodmamy.sk/3d-pes-shihtzu#comments tak toto je uuužasné že bi som to ryskla?v menšom prevedeny

misa1982
1. feb 2011

Ahojky muzu se zeptat a pozadat o radu jake barvy na marcipan si mam koupit aby byly fakt hezke a jak se dela rosa na ruze?Dekuji moc za pripadne rady... 😵

bianca
1. feb 2011

hej decka jaka som ja happy.Mama mi volala ze sa jej dostalo z torty mojej a ze este taku dobru nejedla.Aj ludia v robote sa vraj nevedeli dojest.Och ale som rada

vinka
1. feb 2011

@adul67 je prekrásny.len keby tam také debilne farby nedala.Tá modra mi vôbec ale vôbec nepasuje.Ale keby bol v bielom isto by bol krááááááááááásny 😉 Alebo kombinácia s hnedou

daniz
1. feb 2011

@adul67 mne deti zjedia len také suché korpusy potreté džemom.. 😀 😀 😀

mizulienka
1. feb 2011

@bianca to je super, ze vsetkym chutila 😉 aky si robila korpus a krem? das mi prosim recept? dakujem

bianca
1. feb 2011

@mizulienka korpus klasika svetly a krem falosny parizsky.Ak si v teme na FB tak recept je tam

mizulienka
1. feb 2011

@bianca dakujem, nie som na FB...ale mozem sa tam pozriet, ako sa vola ta tema? a nepotrebujem, aby ma niekto pozval?