Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
11. jún 2013

@z.junasova bohuzial predbehli ta, uz su prichystane na odovzdanie

dajna11
11. jún 2013

na promocie s logom fakulty

pipka
11. jún 2013

@bambula1307 ano moja pri kostole dolava ...sak jedno v ktorej dedine 😀 😀 😀 😀 😀
ale inak najlepsie ked v Jakubove 😉 v sobotu tam dojdem az na vecer a v nedelu som tam cca do takej stvrtej, pol piatej poobede 😉

simonenkaaa
11. jún 2013

ahojte..chcela by som upiecť nejakú tortu s marcipánom...chcem sa opýtať (možno hlúpe otázky, ale fakt sa v tom nevyznám):
1. je rozdiel medzi marcipánom, ktorým poťahujete tortu a ktorým robíte figúrky?
2. čítala som, že ozdoby je potrebné robiť skôr, lebo musia stvrdnúť 1deň..takže si treba urobiť nejakú predstavu, vymodelovať ozdoby a na druhý deň robíte tortu, ktorú vyzdobíte už hotovou výzdobou,,,alebo to urobíte naraz a dáte s tortou zachladiť a stvrdnúť??
3. kde zoženiem farby na zafarbenie marcipánu?? a rôzne pomôcky ?? (ale nie internet, už nemám čas objednávať)
4. poradíte mi nejaký recept na dobrý marcipán? ktorý zvládne aj začiatočník ako ja..počula som, že veľa receptov je takých, že sa marcipán lepí, drobí, rýchlo tvrdne, rozteká - tak mám z toho hrúzu :(

ziizii
11. jún 2013

@ludkas31 este sa ti chcem podakovat 😵 aj mne tie pismenka isli uplne skvele a take tenucke ,joooj tak som sa vytesovala 😵 vdaka este raz 🙂 🙂 🙂

muffinka8
11. jún 2013

@simonenkaaa
3. nie v každom meste je obchod kde dostať takéto veci, nevieme ani odkiaľ si, ani čo potrebuješ.
4. marcipán je len jeden a jeho hlavnou zložkou sú mandle. Baby tu robia s rôznymi hmotami a žiaden recept ani rada ti nezaručí že sa ti domáca hmota podarí, všetko treba skúsiť. Niekomu sa nikdy nepodarilo spraviť doma tak aby to bolo dobré a tak radšej pracuje s kupovanými hmotami.

Píšeš tak, že doma nemáš nič na tvorbu takej torty. Neviem či ti to stojí zato. Vrazíš do toho peniaze a možno ani nebudeš spokojná s výsledkom. Ďalej píšeš že nemáš čas tak predpokladám, že je to na nejakú oslavu. Ak sa nechceš tortám venovať ďalej, radšej si objednaj u niekoho, v konečnom dôsledku ťa to výjde lacnejšie.

Ak sa chceš tortám venovať, daj tomu čas, čítaj , hľadaj, skúšaj. Každému sedia iné recepty, postupy. Aj baby tu sa ku všetkému čo majú a robia dopracovali postupne.

muffinka8
11. jún 2013

@simonenkaaa ja som xy korpusov vyhodila kým som si našla recept čo mi vyhovuje. Kopec plniek sa mi zrazilo, kým som si našla svoje postupy a triky. Pomôcky, farby, drobnosti som kupovala postupne lebo to nie sú malé sumy. Ale chcela som, skúšala a pýtala sa konkrétne veci keď som nevedela.

Ak chceš mať radosť z dobre urobenej práce, radšej upeč niečo čo máš overené, koláč, bábovku, niečo nepečené sprav.
Nechcem aby to vyznelo, že ťa odrádzam, ale načo si robiť vrásky (predpokladám, že máš málo času a chceš "veľa vecí naraz" ).
Pozri napr. stránku Tortysnov, tam sú všelijaké postupy, recepty.

bambula1307
11. jún 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀

katkak23
11. jún 2013

alebo pisali ste na fondan uz aj nerozriedenou gelovkou niekto?

pipka
11. jún 2013

@nika222 v pohodeeee moja, ideal cas, kludne dojdi 😉

pipka
11. jún 2013

@bambula1307 mozem ta prezvonit, ked budem v sobotu vyrazat z BA, ale tipujem, tak o piatej najneskor by som tam chcela byt 😉

bambula1307
11. jún 2013

@pipka super, tak to by sme asi skor v sobotu dofrcali ..donesiem tvojmu drahemu pomazanku 😉 a tebe lekvarik 😀 a mame vela kopru ak by si chcela cerstvy 😀

ludkas31
11. jún 2013

@ziizii to som rada, aj ja som sa asi tak vytesovala....predtym som nervacila....a staci len jedna rada a ide to super, ze? 🙂

dadulka271
11. jún 2013

@nika222 kraaasne tortičky prosimta aku to maš vykrajovačku na tie motile su krasne 🙂 take by som si chcela kupit no neviem kde nevydela som ich

ludkas31
11. jún 2013

@pipka ahojky, citam , citam a vidim moje rodisko Jakubov...poznas to?

pipka
11. jún 2013

@bambula1307 jeeeej, no moj drahy ta vybozkava 😀 ale uz ma recept, tak uz sa chysta, ze tento rok si navari 😅 😉 😉
kludne dojdite, budem cakat 😉

pipka
11. jún 2013

@ludkas31 nooo poznam poznam, my sme tam mali chalupu od 1986-teho a teraz na dochodok sa tam nasi prestahovali do domu, co si tam kupili 😉 tak sme za kostolom v tych dvojdomoch 😉 teda nasi 😅 😀 ja som v BA 😉
ale s kocikom mam Jakubov prechodeny hore dole 😉

ajka82
11. jún 2013

@pipka 😅 ze jaka paradna pol hodinka to bola co som si odskocila 😅 😀 no ale mne sa vazne nechcelo ist domoooov, dobre sa mi sedelo....dakujeeem 😵

pipka
11. jún 2013

@ajka82 v pohodeeee moja, aj mne dobre padne 😉 ja si to tu taaaak vychutnavam, ze nemam deti domaaaa 😅 😅 😀 😀 😀 no krkavcia matka 😝 😅

ale som uz dzem navarila, korpusy sa pecu, upratala som kuchynu...no za pol hodku spravim tolko ako s detmi za dva dni 😅 😝 😀 😀

ajka82
11. jún 2013

@pipka ja som akurat prestahovala postielky do detskej, vraj tam budu baby spat 😲 ... ale este sa mozno o polnoci spamataju a budem stahovat naspat 😅 😝 ...no som zvedava... viac som neurobila ale uz sa musim dokopat

pipka
11. jún 2013

@ajka82 ja by som mala ist tie potvory modelovat...aale sak aj zajtra je den 😀 😀 😀 😝

mia114
11. jún 2013

@pipka nápis mi kde bývaš,snáď sa mu podarí sa zastaviť.

jakelina
11. jún 2013

@katkak23 gelovkou nemaluj, to ti neuschne a bude lepit, práškovou barvou v alkoholu to jde líp

mirinecka
11. jún 2013

@mysiatkoo vyberám to skorej o 20 minút určite, v tých malých to je raz dva 😀

jachin
11. jún 2013

@simonenkaaa pomôcky zoženieš v tých lacných obchodoch (niekde píšu ľudové ceny), ale aj u čínana..ja som nakúpila české vykrajovačky rôznych kvetov v darčekovom obchode za celkom lacný peniaz..presne také isté ako predávajú na nete, len niektoré až o 10 € lacnejšie 😝 takže ja som za takéto obchody čo sa týka pomôcok

jankaferancova
11. jún 2013

Baby pomoooooc,potrebujem namet na tortu pre deviatacku do skoly - ziaci,tabula...este olrem toho Vas nieco napadne?Dakujem velmi pekne za kazdu radu! 😉

simasa
11. jún 2013

@florentina Moc ďakujem, si zlatá 🙂

dadulka271
11. jún 2013

Tak skušala som tu novu krajku akurat som to zle rozotrela snad ked to lepsie uschne mi to pojde dole pomedzi tie kvety ta hmota 😒

ludkas31
11. jún 2013

@pipka nasi byvaju posledny dom smerom na staru sutrovnu 🙂

mysiatkoo
11. jún 2013

@mirinecka a korpus ti nepadne? ja sa toho bojim ako cert kriza, tak male nikdy necapnem k tomu 😝