Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
2. sep 2013

@cucuc ano ano ,dakujeeeem 🙂

mirinecka
2. sep 2013

Kočky nemáte dobrý foto alebo video postup na modelovanie mc queena, ja som nič poriadne nenašla :-/ a zajtra už musím modelovať. Ďakujem

aduskatt
2. sep 2013

@mirinecka http://www.mnamuela.sk/i/23 tu si najdi toho McQueena

dadussh
2. sep 2013

@ludkas31 tak ono zalezi, na kolko krat to chces plnit. ale ked urobis zo 4, podla mna nic nepokazis, radsej vacsi korpus, ako maly a potom by si musela piect este raz. tiez som len skusala 😎

lamps
2. sep 2013

@pativla aspoň 26 cm priemer

lucik...
2. sep 2013

@aduskatt ale já bych chtěla velkou berušku nebo sluníčko 😒

aduskatt
2. sep 2013

@lucik... tak misa s priemerom 18 cm a z tej mensej hlavu

lokalistin
2. sep 2013

@pristela Zanet kup si tu co ti dala Andrejka link, alebo este lepsie tuto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-cymbid... a ja ju potom za plnu cenu aj s postovnym od teba kupim

lokalistin
2. sep 2013

@lamps ty mas tu orchideu S alebo M

lamps
2. sep 2013

@lokalistin ooo, to keby som ja vedela, ale myslím, že M

lokalistin
2. sep 2013

@pristela tak ak ju objednas, tak zober M,myslim to vazne ja ju chcem uz dlhsie

lokalistin
2. sep 2013

@lamps dakujem M je asi zlata stredna cesta 😉

euka210
2. sep 2013

moja prvotina (ak nepocitam skusobnu) sa podarila...aj esteticky aj chutila, lebo uz jej niet 🙂

cizu
2. sep 2013

@euka210 Můžu poprosit o recept? vypadá super!!!!!!!Děkuju...

euka210
2. sep 2013

@cizu uplne jednoduchy 🙂 ...piskotove korpusy, parizska slahacka (slahacka, cokolada, stuzovac), banany, tvarohova plnka (tvaroh, kysla smotana, cukor, stuzovac), cernice, dzem a navrch pohat z marsmelows

gumidekmomo
2. sep 2013

@jakelina konečně sa mi podařilo Všetko dočítat a ta torta je nádherná ...ta ženská bola náfukana krava ked nevie ocenit kus viditelné práce a nádhery v jednom jej sa to raz Všetko vrátí ..

luciahromadkova
2. sep 2013

@lucik... tu je link na slovensku stranku maju aj vacsie misky, len si musis vybrat aku potrebujes 😉
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008...

timuss
2. sep 2013

@eliska22 ďakujem 🙂 hneď som si myslela, že to je na dlho.... 🙂 ale výsledok fakt krásny 😉

timuss
2. sep 2013

@petkaa28 tá poschodová je prekrásna...uložila som si ju, nieže by som bola schopná vytvoriť niečo také krásne, ale aspoň si ju budem môcť hocikedy pozrieť 😅 😅 😅

vladiella
2. sep 2013

sladke carodejnicky,
prosim, vysvetlite mi, preco sa mi marcipan (mandlovy) na ganache (slahacka 33%+80%tm.coko) topi, uplne rozpusta??? dost, ze sa trapim s bezlepkovymi korpusmy, este i potah ma musi trapit? stalo sa to uz znovu na mojom 2. pokuse o tortu... ☹
a druha otazocka ako pri potahovani zabranit riaseniu marcipanu dole pri podlozke? preco to nejde zahladit? 😖
moc vopred dik 🙂

florentina
2. sep 2013

Kočky ...zdravím letmo z dovolené, je tu wifi, rodinka usnula, tak tu u vás relaxuji...

vladiella
2. sep 2013

@florentina tak vitaj, u nas tiez vsetci spia, ale asi i tu, sme len my dve 😉

florentina
2. sep 2013

@pativla ono záleží dost nejen na průměru, ale i výšce dortu. Já mám většinou minimálně 10cm na výšku a na 17porcí by mi 24cm průměr stačil bohatě a to jsme fakt rozežraní...já si to ze začátku taky kreslila na papír, ale mě to vůbec nefungovalo, když jsem podle toho udělala dort na počet požadovaných porcí, bylo jich pak v reálu jednou tolik 😅

florentina
2. sep 2013

@vladiella 😉 děkuji...k tvému dotazu..jakou hmotu konkrétně máš? A jaký poměr jsi dala té šlehačky a čoko?

vladiella
2. sep 2013

@florentina hmotu mi predali vraj marcipan pravy, kupovala som ho v dortisimo tu v Prahe,
a slahacku 33% 2ks a coko 80% 2ks cize 1:1

florentina
2. sep 2013

@vladiella a s tou druhou částí otázky, asi tě zklamu, ale je to jen otázka cviku...zahladit to dole jde...musíš mít rozválený potah větší než potřebuješ a při potahování si stále tu hmotu jakoby nadzvedávat a vyrovnávat...ale to se špatně popisuje, koukni na nějaká videa na youtube...ze začátku mi to taky nešlo, neboj, to půjde 😉 !

florentina
2. sep 2013

@vladiella pravý marcipán taky používám a při vhodném podkladu se vůbec netopí. Je to tím poměrem...toto není ganache...to musí bý v poměru minimálně 2:1 /tmavá čoko a šlehačka/, nebo 3:1/bílá čoko a šlehačka/. Všechny tvarohovové, jogurtové, pudinkové a šlehačkové krémy...prostě to v čem je hodně vody potah rozpouští. Pod potah může jít jen to, kde je převažující podíl másla a nebo čokolády...nejlépe jen máslo s cukrem, nebo já teď dávám pod potah máslo s čokoládou /rozpustím v mikrovlnce, spojí se to a je to dobré a tuhne to jak beton a dovnitř pak můžeš dát cokoli/