Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
12. máj 2014

@lucula73 Ja som naposledy tiež nelepila, len priložila. Vyzeralo to pekne, no pri odovzdávaní som si všimla, že sa to pri krajoch začína vlniť. No potom mi volali, že v ich chladničke sa to vyrovnalo. Tak tiež si začínam myslieť, že to je mojou chladničkou ako píše Aďka 😒
@evelin82 Najlepšie bude prelúskať od začiatku túto tému... aspoň prvých pár strán. A typy na krémy a korpusy sú aj v tejto téme:
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
Väčšina z nás nie sme vyučené cukrárky 🙂

mysiatkoo
12. máj 2014

@mamcas dakujem ty lichotnik 😝 ja som sa sice rozbehla, ale asi sa oxvilu opat zastavim 😝 do konca tyzdna bude jasno minimalne na najblizsie 3 mesiace. ale ozaj dakujem, moc si to vazim 😉
@sticker ja to robim od oka 😉 ako vacsinu veci a potom si nadavam,ze si nepamatam ako som to robila naposledy 😀 😀 😀

mysiatkoo
12. máj 2014

@luciahromadkova Luci fotila si mobilom? skoda tej kvality foto 😒

lucula73
12. máj 2014

@aduskatt ja neviem.......ale to by predsa nemalo robiť....ja neviem akú chladničku majú iní,ale si predstav,že dám niekomu tortu v poriadku a jemu sa to stane v jeho chladničke tiež 😝 😝

aduskatt
12. máj 2014

@lucula73 chapem, ale nic ine ma nenapadlo, kedze mne sa nezvlnila a nepotierala som nicim, len prilozila na tortu a bolo to OK

petkaa28
12. máj 2014

@cherry1981
Ja davam vzdy slamky a podla vahy vrchneho posch aj spajdle do slamoek, samozrejme vrchna torta je na samostatnej podlozke 🙂

govinda
12. máj 2014

@lucula73 no buduci tyzden idem aj ja robit prvykrat s tym obrazkom, tak mam tetaz stres z toho. Objednavala dom z nstortu, idrm im este nspisat, ze ako spravne aplikovst na tortu....

janka22201
12. máj 2014

@maya30 prenádherné tortičky ako vždy 🙂 ja som sa zamilovala do tej krajky na trojposchodke,aj ju mám kúpenú a vyskúšanú,no maturovala som pri lepení,lepila som alkoholom ,ke´d som potrela trošičku poťah lesklo sa mi to aj tam kde nemalo a keď som natierala alk.krajku zlomila sa mi v rukách-prezradíš mi ako ju lepíš ty?...a to nehovotím o tých spojoch-pre mňa sodoma gomora-ale čo už keď ju milujem 😀

lucula73
12. máj 2014

@govinda aj ja odtiaľ.už som napísala,čakám na odpoveď 😉

maya30
12. máj 2014

@govinda
@lucula73 kocky veru aj ja som mala tie obrazky z natortu, tak dajte vediet co odpisali...inak ja som lepila troskou pipingelu

sikag
12. máj 2014

@zuul prepac bola som dlho prec....

maya30
12. máj 2014

@janka22201 ano to je pravda ze po alkohole zostanu stopy, preto natieram celu tortu 😉 hubkou navlhcenou v alkohole ana to nalepim krajku...prip. pockam kym sa torta trochu neorosi (zlepkavie) a vtedy netreba natierat nicim 😉

mimcak
12. máj 2014

@maya30 dokonalé všetky a ta 3poschodka nádhera.

jenie123
12. máj 2014

@lamps dakujem.. ja mam malého zlateho a dobruckeho.. klop, klop.. robim si ked spinka alebo lezi pri mne v kuchyni a hra sa.. ale ked zacne stvornozkovat, stihat nebudem.. 🙂🙂

mimcak
12. máj 2014

@pristela ako vždy dokonalé 😵 😵 😵

janka22201
12. máj 2014

@maya30 Ďakujem za rady 🙂 ,tak dúfam že nabudúce to už pôjde lepšie 🙂

jper
12. máj 2014

Prosím jaké máte doma válečky - měla jsem původně z tupperware, chlap mi ho zlomil jak na něj tlačil, teď jsme měla od mamky dřevěný a včera mi ho vrazil do myčky - takže je totálně po něm 🙄 tak se dívám co kde nabízí a hledím na ty silikonové, ale ráda bych podle zkušeností - máte někdo doma nějaký ten silikonový a popřípadě jaký?

vepaga
12. máj 2014

@verunkah zatiaľ mi to vždy vyšlo. Nameriam si kde mám stred korpusu a ako asi budú od seba vzdialené ďalšie dva horné body a odtiaľ začínam.

jakelina
12. máj 2014

@jper mám obyčejný dřevěný

verunkah
12. máj 2014

@vepaga děkuju. Příště to taky budu muset lépe vyměřit a snad se povede.

lucianak
12. máj 2014

@jper manžel asi nechce, aby si piekla, keď ti ničí valčeky 😉

dada2007
12. máj 2014

@jper ja len obyč drevený, umelé pošli kade ľahšie všetky. Takže poriadny drevený.

mia114
12. máj 2014

ahojte, babulky kolko asi treba do torty 24,18,10cm pribinackovej plnky?

aduskatt
12. máj 2014

@jper drevena klasika valcekova 🙂

mirinecka
12. máj 2014

@jper na poťahovanie mám klasický drevený, a na ozdoby keď potrebujem vyvaľkať málo hmoty mám malý silikónový z cukr.obchodu aj z číny ten má aj krúžky na koncoch, oba sú super

euka210
12. máj 2014

chcem tvarohovu plnku (tvaroh, kysla smotana, cukor) na jedno poschodie okruhlej klasickej torty. Len neviem ci staci 250g alebo treba 500g tvarohu. dakujem.

jper
12. máj 2014

@dada2007 @jakelina @aduskatt @mirinecka děkuju všem, tak nevím jestli zkoušet ten silikonový, protože ten můj je schopný zničit další 😒 Mu nějak nedochází že se voda a dřevo nemají rádi 😨

lokalistin
12. máj 2014

@jper ja mam ten silikonovy a som spokojna, ale kocky vraveli, ze staci aj vodovodna trubka, ze velka spokojnost

jper
12. máj 2014

@lokalistin Děkuju - no na fb mi další paní chválí ten silikonový, já musím mít ty rukojetě, mám problém s rukou a nemůžu dlaně položit na váleček.

gelinka75
12. máj 2014

@jper to iste sa mi stalo, mm mi zlomil valcek z TW na smartlfexe a teraz pouzivam dreveny, ale mam aj novy TW, len to mam na take kysnute cesta a tak