Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
27. okt 2014

prosim zienky o radu torta pre 150ludi kolko kg asi priblizne????
😝 😝 😝 😝 😝 😝

sasettka
27. okt 2014

@akapulko nooo.... aj cca 30kg

akapulko
27. okt 2014

@sasettka noooo presne som tak aj tipovala🙂)))) 😝 😝 😝 😝 😝

jakelina
27. okt 2014

@akapulko 25 a víc 😉

sikag
27. okt 2014

@pristela ta stencils je super, aku mas sablonu? asi budem musiet prejst aj ja na ceru, lebo ta bielkova poleva je trapenie....

lokalistin
27. okt 2014

baby kde to bol ten airbrush za 55€

pristela
27. okt 2014

@sikag joooj, toto je robene prvy krat bielkovou polevou 😀 bo som bola leniva zarabat ceru ked uz som mala bielkovu a zdalo sa mi to s bielkovou lepsie, viac biele a viac plasticke a ovela rychlejsie a lahsie umyvanie sablony... sablonu som dostala od @dm1 nieje to origos cukrarska na torty 😉 ale je nadherna

mirinecka
27. okt 2014

@lokalistin v dortisimo.cz

lokalistin
27. okt 2014

@mirinecka sak ale ja som tam nasla len za 2700kc a to je okolo 100€, nie? ak mozes hod mi link, prosim, dakujem

pristela
27. okt 2014

@lokalistin to je cesky, neviem ci ma sk dortisimo e stranku, ale v Pe stoji do 60€ teda ak ho ma :D :D

chvapilu
27. okt 2014

@lokalistin já jsem ho koupila v http://cukrarske-pomucky.cz/airbrush/ a jsem moc spokojená cena super

mysiatkoo
27. okt 2014

@lokalistin urcite si len nenasla spravnu zalozku.... okolo 100E stoji sada... aj s CD aj s farbami.... samotny stoji ako pisu baby do 60E

lokalistin
28. okt 2014

@pristela no ved som kukala, ze cesky,ale nema tam ten lacny, brat zije v cechach a okrem ineho posielaju aj do DE
@chvapilu dakujem
@mysiatkoo no klikla som vsetky odkazy na airbrush u nich a bola tam sada a extra pistol, nic ine tam nebolo

lokalistin
28. okt 2014

@pristela
@chvapilu
@mysiatkoo no baby tak som podla technickych dat nieco nasla na ebay, väcsinou su tam tie lacne okolo40€ s tym triskom 0,2mm a to je asi malo,ked chcem nastriekat celu tortu,kedze henten, co mi dala chvapilu link ma 0,4mm
no a nasla som jeden s postovnym za 60€ ma 3 tie trisky 0,2;0,3 a 0,5, tak ten by mohol byt fajn
uz len pockat, aka bude vyplata tento mesiac 😉

lokalistin
28. okt 2014

@pristela a este otazka, cim to cistis? len liehom? ci treba extra cistic?

mirinecka
28. okt 2014

@lokalistin pozerala som ho ale už ho ozaj nemajú ani v ponuke, ja som ho kupovala minulý týždeň, na druhý deň bol už vypredaný, a teraz tam neni vôbec 😒

pristela
28. okt 2014

@lokalistin cistou vodou 😉

katarina51
28. okt 2014

Popridávali ste kráááásne výtvory. Verím, že na stretku bolo výborne, bolo mi ľúto, že som nemohla, snáď na budúce. Ja som mala tento týždeň len dve narodeninové. Bordová je pre pani a jesenná pre vášnivého hubára a cezpoľného bežca.

@lokalistin a kde si videla ten s tou sadou tých trisiek, hoď pls link

pukica
28. okt 2014

baby neviete mi poradit ako a z coho vyrobit na tortu domcek?prosiim dakujem

dm1
28. okt 2014

@sikag som sa pokusala najst ten stencils co som davala @pristela ale veru uz si nepamatam kde som to kupila :p. Ale boli to na jednom harku taky tenky plast 3 rovnake pasy dalo sa to nastrihat a cele to stalo tusim okolo 10-15e neviem uz ked najdem dam info 🙂

dm1
28. okt 2014

@pukica aky domcek myslis?

pukica
28. okt 2014

@dm1 rodinny dom 🙂 okruhla torta ma byt a na to domcek nieco taketo napr http://mamickinetorty.webnode.sk/news/ked-chce-...

dm1
28. okt 2014

@pukica jaj tak to je dost velke mas viac moznosti bud to budes robit normalne ako tortu plnit platy a zrezavat a dotvarovat puncovinou alebo ja som teraz robila taku chatu na tortu a robila som to z keksikov ktore som lepila cokoladou a zrezavala. zalezi co chcu zadavatelia. Alebo este z burizonky mozes

lokalistin
28. okt 2014

@katarina51 na nemeckom ebayi, tu si mozes vybrat, vsetky maju tie tri trisky, ale ten maly je najlacnejsi, aj s postovnym tu v nemecku 60€
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=w...

lokalistin
28. okt 2014

@katarina51 ta prva je kraaaasna aj druha ale ta ruzova hmmmmm

mysiatkoo
28. okt 2014

jedna starsieho data, ale fotky som dostala az vcera...

sasettka
28. okt 2014

Jaaaj baby, tuto story vam sem musim napisat, celkom sa na tom bavim 🙂 Ide o tu tortu 3D auto Range Rover, co som naposledy robila. Dala si ju u mna robit taka pubiska, asi 18-rocna, ze pre frajera. Mala byt na tento pondelok, no v piatok mi pise, ci by sa nedala uz na sobotu rano dokoncit, ze aj priplati, hocico, len nech je.... ja som ju nastastie uz mala naplnenu v mraznicke, takze som v tom az taky velky problem nevidela, hned som ju vybrala a vecer do 3h. mala hotovo. V sobotu rano si ju zobrala a v nedelu vecer mi pise, ze sa torta pacila a ze ju ani nenakrajali, nechali v restike, ze po nu v pondelok pojdu a daju si doma. A vcera vecer mi pise, ze prisli do restiky po tortu a torty nebolo 😀 A prave mi pise, ze kauza je vyriesena, vraj ju vzal daky fetak, co tam za restikou strazi parkovisko, ci co to 😀 pomooooooooc... a viete co je najlepsie? mi tak jemne naznacuje, ci by som nespravila gratis este jednu 🙂) ja som sa jej rovno ponukla, ze teraz na piatok im spravim taku mini s tou prichutou, lebo robim inu s rovnakou chutou, nech aspon teda maju... ale odznovu 3D auto... sa zblazila? 😝 😅

jachin
28. okt 2014

@sasettka a aký to rozum nechávať tortu v reštike? 🙄 😝 😕

sasettka
28. okt 2014

@jachin no... mna sa nepytaj 🙂)) uz asi 5x mi pise, ako jej je luto, ze tu tortu ani neochutnali 😀 pomooooooooc

dm1
28. okt 2014

@sasettka no pekne :D a ty si im tu malu s tou prichutou chcela dat gratis? 😲 inak baba zlata ich chyba zabudnu v restike slohnu im ju a ty im mas gratis spravit novu som sa pobavila 😀