Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
21. nov 2014

@halienka podobne... teraz som zlozila telefon, ze ci na nedelu .... ani nedopovedala teta co 😅 😅 😅
@pristela ty si iny extremista 😀

pristela
21. nov 2014

@mysiatkoo tentokrat som v tom nevinne, fakt 😅

ivkaivka
21. nov 2014

súúúúrne potrebujem ešte dnes cukrárku z PO. Potrebujem 22 minitortičiek na budúci týždeň. Prosím, píšte mi do správy , súúúúúúúúúúúúrne
dakujem

katmi
21. nov 2014

ahojte dievčatá.. používate niektorá SUGARPASTE? a keď, čo ste s ňou poťahovali? ďakujem 🙂

katmi
21. nov 2014

@anjelicek26 ahoj.. pozerám, že používaš sugarpaste... aké s ňou máš skúsenosti??? ja som včera robila nejakú postavičku, potiahla som ju do sugarpaste, ale zdá sa mi stále príliš mäkká... aj to niekedy stuhne ako Smartflex napr? :-O

sikag
21. nov 2014

@pipka ano ano uz davno 🙂 mozes sa zacat tesit 🙂

adrika202
21. nov 2014

tak svadobné mám hotovo ,ešte večer jedna detska ma čaká 😉

nika1985
21. nov 2014

Ahojte konecne mam hotovo uz len jedna je v chladnicke uz nikdy si nedam viac ako dve torty na jednu noc. Ta posledna je presne nadiktovana postavicky si dava sama.

anetus
21. nov 2014

ahojte baby mate nejaky dobry recept na cokoladovy krem do torty? 🙂
a mozem potom donho pridat maslo a tortu nim aj potiahnut? 🙂
dakujem 🙂

meo
21. nov 2014

@anetus u nás vede tento:
250g masla 82% a viac
500ml (2ks) smotany na šlahanie 33%
200g čokolády na varenie
100g kakaa
140g cukru
všetko krom másla nechať rozpustiť do bodu varu, odstaviť a vmiešať maslo. Nechať do druhého dňa vychladiť a potom keď má masa izbovú teplotu vyšlahať.

ale pod potah jít nemůže, musíš to obmáslovat.
Jedině pudinkovo máslový by mohl jít pod potah viz.
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

pipka
21. nov 2014

@pristela to aby si sa nenudila...ty si kazdy vikend nieci ozivis 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
21. nov 2014

@sikag tesiiiiiim sa prevelmi 😉 ale viac ako na tu spachtlu sa tesim na tie spolocne trhy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎

pipka
21. nov 2014

pridavam moje dnesne a kooonecne vikend 😎 😎
tu frozen si uz teta bola vziat a aj ma tu vystiskala, ako sa tesila...no ake mile 😵 😵 😵 hned mam krajsi vikend 😵 😵 😵 😀

evala777
21. nov 2014

ahojte....tak po dlhej dobe pridávam svoje výtvory.... 😉

woman04
21. nov 2014
woman04
21. nov 2014

@pipka tak na trhy sa vtirknem aj ja 😀 ...a teta je milá..poteší 😉

pristela
21. nov 2014

@pipka ani nevrav 😠 tento vikend mi ide karta 🙄 🙄 🙄 aj v inom , ale zas keby neide tak si neuzivam tolko volnooo ke lietam 😀 😀

pristela
21. nov 2014

@adrika202 tie svadobky mas naaadherne, a nadherne fialkove, strasne sa mi paci ked je kazde poschodie ine na vysku, aj boky mas rovne hladunkave, uzasneee 😵 😵

@pipka zena moja teba chvalit nemozem bo by si od statsia zas narastla a pak by som na teba nedocaaaahla taaak pochvalim len ....... torty 😀 😀 😀 😀

pipka
21. nov 2014

@pristela aaaaaach 😵 hned mi tu to salko pri telke viac chuti 😀 😀 😀 😅 😉 dakujeeem 😉 😉

inak dnes dorazil balicek, len som vecer dosla znavena jak matoha o siestej z roboty a v schranke zlty listok nasla, tak zajtra rano zbehnem na postu 😉 ale dakovala mooooooooc 😵 😵 😵
mas u mna na tych trhoch jednu mega cigansku 😀 😎 😎

pipka
21. nov 2014

@jakelina @pristela a este dakujem babule za rady ohladom strunky a pilky 😉
som vcera nabehla k tej tetuske do domacich, co tam stale chodievam, a vzala som u nej pilku za 2€ 😎 a este mi aj nahradnu strunku dala 😉
takze teraz je uz jasne, ked mam aj do foroty, ze sa mi uz nikdy neroztrhne 😅 😀 😀 😀 😎

mysiatkoo
21. nov 2014

moj dnesny prispevok

pipka
21. nov 2014

@mysiatkoo bombovááááááááá 😎 😎 😎 😀

woman04
21. nov 2014

@pristela @pipka tak,aby ste sa pobavili,že sa "darí" aj na iných frontoch...cez týždeň som išla aktívne robiť štrúdľu a minule veľmi chutila z predvarených jabĺčok,do toho jeden vanilkový puding,cukor,škorica..všetko sa chladilo...pre istotu ochutnám a ups..chybička se vloudila,,šikovnica som tam šupla miesto cukru soľ..nuž,tak som spravila tvarohové a makové šatôčky 😀

pipka
21. nov 2014

@woman04 moja...neuveris..ale toto som ja kedysi pred 15 rokmi ale ze normaaaalne spravila tiez 😀 😀 😀
ale ja som to k dokonalosti doviedla, bo ja som to ani neochutnala...a normalne naplnila tu slanojablcnu strudlu a upiekla 😀 😀 😀 😀 a potom s laskou frajerovi nakrajala...a on chudak zalubeny zjedol...a este aj pochvalil 😅 😅 😅 😝 😀 😀 😀 😀

nika266
21. nov 2014

Pre môjho ocka,k jeho krásnemu jubileu 12,200 kg

mirinecka
21. nov 2014

To sa môže len mne stať, že nezbadám že obrázok je na oplátke a iné fondáne, ešte vravím mužovi že čo som dala ja robiť je na fólii, spokojne som prilepila vodou 😢 . Torta je pre krstniatko a švagor behal kvôli oplátke do mesta lebo chceli Mašu, a nakoniec je minie ☹ . Už sa teším na reakciu 😝

denisak77
22. nov 2014

@mysiatkoo perfektnáááá

denisak77
22. nov 2014

@pipka krásna,aj mňa čaká budúci týždeň FROZEN a chcú jedlú oblátku .Tvoja sa mi páči ,dobré farby ,kde si kupovala prosím ťa?

denisak77
22. nov 2014

Ďalší ťažký týždeň za mnou,našťastie 😝 😝 .Mne je veľa 5 tort aj minulý týždeň 5 a do toho pani ktorá ma dobre vytáčala, až som stratila chuť do pečenia.A ani sa mi nechcelo ,lebo torty nadiktované a podľa zaslaných obrázkov neznášam.Minnie podľa obrázku,prasiatka podľa obrázku,na stojane presne musí byť len meno zmeniť ako na obrázku.Na budúci týždeň len 2 ,nezoberiem ďalšiu ani keby prezident volal. 😀 😀

adrika202
22. nov 2014

@pristela jáááj žena nerooob ...šak narastiem a už si potom žááádneho chlapa nenajdem,bo u nás len malý chlapi rastú 😀 😀 😀 dakujem velmi pekne za pochvalu 🙂