Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
29. nov 2014

@lamps aj uz po tej stuhe 2 tyzdne poskulujem 🙂 krasne to ozivi torticku 🙂 @pipka a ty kde kupujes stuhy? ja chodim do ruzinova, ale teraz 2cm ziaden vyber....

sikag
29. nov 2014

@.lamps samozrejme som myslela gerbery 😀 😀 😀 este ze citam spatne komentare 🙂

lamps
29. nov 2014

@sikag 😀 😀 😀 😀

jakelina
29. nov 2014

Kočky nebudu jmenovat, nestíhám, ale samé krásné dorty. Jste velké šikulky 😉

mia1111
29. nov 2014

Ahojte babulky, idem pri kávičke popozerať Vaše krásne výtvory, ale predtým pridám tortičku pre naše vtáčatko 😵 😵 😵 . Dnes má naša Nelka krásny 1 rôčik ♥

mia1111
29. nov 2014

@lamps - bocian je náááádherný, celkovo pôsobí veľmi nežne, takže sa netráp, mne sa veeeľmi páči 😵 😵 😵
A teda tá gerberová je úúúúžasnáááááá, nechápem, ako dokážeš také dokonalé gerbery urobiť???? A tá stuha tam neskutočne pasuje, krááááásna je 😵 😵 😵

jakelina
29. nov 2014

@mia1111 dortík nádherný 😉

lamps
29. nov 2014

@mia1111 tortička je krásna, Nelinke, želám všetko len to najlepšie, nech v zdraví a radosti rastie do krásy 😵 😵 😵 😵. Gerbery sú úplne jednoduché, robím ich obyčajnou vykrajovačkou, stenším urobím stred a dám vyschnúť a veeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem za pochvalu 😵 😵 😵 😵

grasie
29. nov 2014

Nádhernéé tortušky ste pridali 😵
@lamps dokonaléé máš obe 🙂
@mysiattko super téma a super prevedenie 🙂

Ja tento týždeň svadobne trošku netradične 🙂
robila som ju chorá, tak nie je úplne podľa pôvodného plánu

maya30
29. nov 2014

@lamps @sikag @mysiatkoo @pristela krasne tortickyyyy 😵 😵 😵

maya30
29. nov 2014

@lamps hehe ja som sa tiez musela vyventilovat na FB kvoli tym ziadostiam, vsak vies, a myslis ze to pomohlo, aktualne tam mam 31 ziadosti od ludi ktorych akoze vooobec nepoznam a myslis ze niekto napise ? urciteeee 😝

maya30
29. nov 2014

@grasie velmi sa mi paci ta svadobka...prave preto ze nie je taka otrepana 😉

maya30
29. nov 2014

baby ja som si tento tyzden vynimocne zas nabrala vela na rohy, samozrejme to sa dalo cakat ze mi maly ochorie, takze improvizacia, ale dala som to a uz len jedna caka na odovzdanie...z tychto vsetkych len jedna bola taka vacsia, pomaly uz lupu budem potrebovat na pracu jak hodinar, take miniatury odo mna chcu, poradte co s tym, lebo ja fakt neviem...

lamps
29. nov 2014

@maya30 tortičky všetky prekrásne a tá sovičková ma dostala 😵 😵 😵 😵 😵 ja každému poviem otvorene, že najmenšia torta, akú robím musí mať 3 - 3,5 kg, menšie neberiem, normálne som už viackrát odmietla a nedávno som na fb, dala oznam ohľadom viacerých druhov plniek a korpusov do jednej tortičky a zdieľala som to sama sebe, kým mi to nelajkli hlavne osoby, ktorých sa to týkalo 😀 😀 😀 😀

moicka
29. nov 2014

@maya30 naaaaaaaadherne torticky. Genialna praca

moicka
29. nov 2014

babulky, ked peciete tortu otvorenu knihu, tak aky ma rozmer? Aka by mala byt velka, aby dobre vyzerala? Dakujeeeeeem

pipka
29. nov 2014

@sikag u nas hore v Dubravke v Saratove, v galanterke, alebo v Slimaku v galanterke...tam je asi naj vyber co som zatial videla 😉
ale tieto konkretne som u nas v saratku kupila 😉

pipka
29. nov 2014

@sikag v pohode moja, mozes mi to doniest kedy sces 😉 ece mi presne povedz tu sumu, nech mam bubaky nachystane 😉

my na tie trhy zajtra ideme tak ci tak, lebo decka sa chcu pokorculovat, muz ma narodky, tak ideme aj tak do mesta sa najest a potom teda sme im trhy slubili, ze dame aspon nejaku lokšičku 😀 😎
a teda pokukame ked uz budem v meste 😉

kludne mi piste, ked bude dohodnuty presny spolocny termin neskor 😉

pipka
29. nov 2014

@maya30 uuuuzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee, normalne skalp dole zena...ty si aka sikovnaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

a teda ja sa ti divim, ze take pidi torty beries...ja mam tiez podmienku, ze minimalne 3,5 kila bude mat torta
mensie robim jedine pre seba alebo ak ideme gratulovat a beriem ako darcek 😝 😉
no co som uz komu spravila aby som inych dotovala

sak na tom prerobis aj gate 🙄
alebo teda ok, mozes robit aj dvojkilove, ale nie cena od kila...ale teda kilo za 20€ 😎

pipka
29. nov 2014

@mysiatkoo uuuzasnaaaa, nema chybu maník 😅 😀 😀 😀 😎

jakelina
29. nov 2014

@maya30 sedím a slintám, krásné všechny. Já mám taky pořád požadavky na dorty kolem dvou kilo a to peču levně, kolem 250,- korun za kilo. Už jsem říkala, že zdražím, však to pak ale budu dělat kilové dorty 😲 😲

sasettka
29. nov 2014

baby waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw, zas som z vas sla do kolien, uzasne torty!
@lamps pocuj, asi aj ja som medzi tymi cudzinkami 😀 si spominam, ze som ta dakde na FB zahliadla, mas tam tuto fotku, tak som hned klikla na priatelstvo 😅
@maya30 mna by odtialto brali, ak by som mala robit tolko tort a este k tomu chore dieta... no zena, nemam slov na teba... 🙂) ale teda par mam 😀 neskutocna zhoda nahod - ty si robila vysavac a presne odomna tiez chceli 3D vysavac, ale mne sa teda donho nechcelo, lebo uz som toho mala aj tak dost na tento vikend, tak som ich ukecala, ze ci by si nepozreli nejaku inu tortu, alebo nech to nechaju na mna, predsalen slo o tortu pre rocneho prcka, to sa da hocico vymysliet ... no a prosim pekne poslali mi fotku jednej torty, ze PRESNE takuto, len teda meno zmenit.... a az ked bola torta hotova, vdaka @grasie som sa dozvedela, ze som pajcla teba 😀 😀 😀 absoluuutne som tam nevidela tvoj podpis, haha 😀 😅
a presne ako pipka, daj si proste min. sumu, napr. 35eur a ak chcu aj 2kg, nech sa paci, ale za 35 😝 😀

a pridavam teda moje, nakoniec o jednu menej, ta ostala vo faze naplnenia a oganazovania, avsak oslavenkyna je v nemocnici na dobu neurcitu, tak torta skoncila v mraznicke ... ta krstinova ma motiv: maly hrasok pribudol do rodiny vinara... 😀

mirinecka
29. nov 2014

kočky nemám slov, ešte som nezačala páčitkovať ale vidím že sa upáčitkujem 😀

A ešte prosím o radu, mám robiť podkovu pre chlapa na 40-tku. Som premýšľala nejaké kvety. Hodia sa modrá zelená a žltá farba? rozmýšlam nad touto kombináciou. A moja veľká dilema je ako poťiahnuť podkovu 😨 vyvalkať kruh ako na okrúhlu alebo oblžnik? čo bude jendoduchšie?

grasie
29. nov 2014

@maya30 úžasnéééé a to množstvo, nemám slov, len gambu otvorenú 😲 😲 😲
@sasettka parádnee všetky 🙂

lamps
29. nov 2014

@sasettka áno, mám tam túto istú foto a nie si ty náhodou Alexandra Š. S.?

sasettka
29. nov 2014

@lamps anooo, to som ja 😎 😀

maya30
29. nov 2014

@lamps @pipka @jakelina u mna sa to s tymi malymi zvrhlo tak ze som s tym raz suhlasila pre jednu babu co dovtedy odo mna brala bezne velkosti...neviem ci sa tym pochvalila ale viaceri znami to takto odo mna chcu a ja ked nechcem vyzerat ako chamtiva, tak spravim, pre inych nehrozi...mala som stanovenu min. vahu 3 kg, lenze nevojdem sa do nej ak ma byt torta s ovocim alebo ak je vela dekoracii a nikto to nechce pochopit, dost ma to znechucuje...

jakelina
29. nov 2014

@sasettka krásná čistá práce, ten hrášek to je tak milé 😉

maya30
29. nov 2014

@sasettka ten vysavac sa robil dobre, teda ak odmyslim tu vrubkovanu ruru 😝 to by si dala...ale aj ta poschodka sa ti isto dobre robila, tam som mala volnu ruku a ja si to zbytocne nekomplikujem ked nemusim 😅
Fakt som rozhodnuta ze ma viac nenahovoria, nikto by nepovedal ze napr. tu prtavu formulu som robila skoro 3 hodiny, tak isto ti dvaja mimoni 3 hodiny (to len o ozdobach hovorim, nie o celej torte) proste sa s tym poctivo vyhram, ale je to absolutne nedocenene.

pipka
29. nov 2014

@sasettka hrášok je rozkošnýýýý 😀 😵 😵