Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajulik
30. jan 2015

@lirio jj,dakujem,uz som vcera hladala a nasla toho veeeeeeela 😉

blancagon
30. jan 2015

moje dve po dlhéééj dobe.

alexslovakia
30. jan 2015

Dnes prispejem so svadobnou..... 🙂

79zuzana
30. jan 2015

Moja dnesna, neplanovana ;)

dzejnus
30. jan 2015

zienky moje, mam robit tortu na 60.vyrocie sobasa do 50 eur.. a ma byt velka... 😀 zacala som piect len nedavno a kde tu sa mi pripletie nejaka torta, taak este nemam odhad ze aka "velka" ma byt ta torta :D ... lamem si s tym hlavu aby som neprerobila nejak alebo aby som nepresupla tych 50 ecok,, rozmyslala som nad poschodovou okruhlou,, spodny kruh priemer cca 23 cm, vrchny cca 17 cm ,, taak potrebujem radu :D vdaka

jakelina
30. jan 2015

@dzejnus měla by mít kolem pěti kilo

sticker
30. jan 2015

Baby moc prosím o radu. ☹ Robila som spinosaura a keďže ja malé veci neviem robiť, je taký dosť veľký. Neskoro som si uvedomila, že treba dať špajdlu, tak som dala iba do jednej laby a teda postavila som ho dnes na tortu. Ešte som spravila jazierko z pipingelu, aby ho to držalo.. No lenže, on je naozaj ťažký a prepadá sa mi to do torty 😢 😔 Prídu si pre ňu až zajtra, zatiaľ som ho podoprela pod hlavu a pod chvost len tak valcom hmoty, no ale strašne sa bojím, že do rána bude celý v torte... Čisto náhodou neviete poradiť, či a to dá nejako zachrániť ☹ Ja neviem ani, či by a dal nadvihnúť, lebo veď gel lepí riadne....

79zuzana
30. jan 2015

@sticker Ak by sa este dal dat dole, daj ho na obalenu malu kartonovu podlozku, do torty vpichni spajle a na to postav tu podlozku s dinom. Akoby si normalne vystuzovala dalsie poschodie na torte 🙂 Ale zase neviem ako ho dat aj s podlozkou do jazierka...hat to som nedomyslela 😝

dzejnus
30. jan 2015

@jakelina to mi je jasne ze cca,, len neviem ako sa do toho trafim ... myslela som ak mate nejake taketo torty za sebou ze nejaky rozmer napriklad :D alebo co by mi pomohlo :D (amaterka som hh) 😀 😀 😀

sticker
30. jan 2015

@79zuzana aj nad tým som premýšľala, nejako dostať pod neho podložku.. No len ja ho z toho pipingelu už asi ani nedostanem ☹ A na podložke sa on neudrží... Bože ale zlatá si, že si zareagovala... Ja len otváram chladničku, a zmenšujem sa od hrôzy ☹

79zuzana
30. jan 2015

@sticker hm...to si viem zivo predstavit, asi by som celu noc nespala. Ale tak nic uz...tvar sa, ze to tak malo byt, ze je v tom bahne, vies co sa prepadava ;)

sticker
30. jan 2015

@79zuzana No keby už viac neklesne a ostane takto..... uhrala by som to. Lenže ja sa bojím, ,že on do rána bude pomaly v polovičke torty ☹

dadenka1
30. jan 2015

@sikag dakujem

sollange
30. jan 2015

@dzejnus Ja som robila pred týždňom poschodovú s gerberami,je aj tu.Spodok priemer 23,vrch priemer 15 ,krém parížsky+ovocie,hore banány,dole višne.Vážila presne 5 kg.

sasettka
30. jan 2015

@dzejnus ako ti jakelina pisala, tie tvoje rozmery - 23 a 17cm vychadzaju na vahu torty cca 5kg, co ti vyjde na 10eur/kg, co je fajn...
@sticker hmmm, to musi byt vazne velky a tazky, ked takto vystraja 🙂) no jedine to podopretie ma napadlo...ja ako sa poznam, mala by som bobky, tak by som ho z toho gelu proste vyrvala a podlozila a napichla do torty slamky a sup na to... 🙂))

sticker
31. jan 2015

Tak tento týždeň dobojované. Spinosaurus sa zatiaľ drží, na cestu im ho podopriem a snáď prežije 😒 Musím sa naučiť robiť menšie veci 😒 Minie prvá, takže je čo zlepšovať.

dagmarmustafa
31. jan 2015

Caute,pridávam moje tenkrát poprvé "ombre" cakes 🙂

haannka
31. jan 2015

@dagmarmustafa boze to uuuuzasne prekrasne...toto ja nikdy nebudem vediet ☹...je na to nejaky postup? Dakujem a straaasne chvalim

jakelina
31. jan 2015

@dzejnus ono je to těžko, záleží jaký dáš krém a jak vysoké máš korpusy. Stejný průměr dortu s různými krémy může mít ve váze rozdíl i kilo. Když dáš třeba pařížský krém v tenké vrstvě bez ovoce, tak dort má třeba 3 kila 24 cm průměr a když dáš do stejného průměru krém pribináček s ovocem, tak mám přes čtyři kila. Záleží i jak hrubý vyválíš potah a jestli používáš na zarovnání ganache nebo krém.

elamaslakova
31. jan 2015

Dievčence pozdravujem vás , pridávam , moju tortičku a idem popozerať tie vaše krásne torty

dagmarmustafa
31. jan 2015

@haannka Dakujem. Ja som len samouk a obkukavam co tu baby davaju 🙂 Toto su len pásiky na jednej strane zvlnene.Postup zhora nadol. Vela casu som stravila na nete,pozerala a pozerala...🙂

mirinecka
31. jan 2015

Ahojte kočky, pridávam moje posledné 🙂 , nestíham ani likovať , iba pozerám a rýchlo čítam, krásne diela tu pribúdajú a vidieť ako sa kto maximálne vyšvihol na vrch :D 😉 . Na budúci víkend mám konečne s kvetmi, lebo stále len detské a to má čaká aj ariela 😝 to bude iná sranda 😀 ak by ste mali inšpirácie, budem vďačná. ďakujem

mirinecka
31. jan 2015

a som sa zabudla pochváliť 😀 som si stihla pokaziť môj airbrush, zlomila som si trysku od závitu. Tak som musela kúpiť novú pištol 😀 😝 , ale poviem vám že s tou novou miniem oveľa menej farby ( asi jemnejšie rozprašuje) a medzi časom mi manželov ujo neviem akým zázrakom vybral ten odlomený závit. Takže mám teraz dve pištolky :D Už sa mi darí nastriekať celú tortu pekne, ale tieňovanie mi teda zatiaľ nejde :( ale ja nato prídem 🙂

sollange
31. jan 2015

Torta nadiktovaná, 3x plnená-veeelkéééé srdce,aj keď na obrázku nevyzerá 🙂

jorsulova
31. jan 2015

som bezradna.... zajtra ma syn 3 rocky a ja stale neviem aku tortu urobim ☹ mam upecene dva stvorcove korpusy ale co s nimi? zboznuje koniky chcela som hlavu kona, ale zda sa mi to malo urobit tu hlavu len z dvoch, nemate skusenost? potom som myslela ze urobim klasika stvorcovu tortu a navrch vymodelujem konika, ale na inspiraciu nemozem nijaku vynimocnu konikovu tortu najst.... ach jaj, dnes je den... Poradte prosiiiiiiim

jorsulova
31. jan 2015

@woman04 ahoj, mas krasne torticky ! chystam sa na podobnu s tymi tienovanymi kvetinkami, aky krem sa pouziva na takeot zdobenie? dakujem

haannka
31. jan 2015

@dagmarmustafa no tak presne to robim aj ja, postupy, videa atd...takze dufam ze azda o par rockov nieco take uzasne dokazem tiez...😉

pristela
31. jan 2015

Holky pridavam sa k vam s tortuskami, frozen torta bola minuly vikend tak isto ako tie muffinky 100ks , balonikovu som robila uz druhy krat a tu coko so šalkou uz asi po miliontýýýý krat 🙄 😅

pristela
31. jan 2015

a este tuto malinku obycaj na rychlo som zabudla