Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
28. apr 2015

Juj aké krásne tortušky.......mňa to pečenie už vobec c nebaví,ale to preto,že nemám na to čas,jedna mna čaká pre ocina mojho,len mám otázku na pristelku.... @pristela prosím ťa,čo si robila tú tortu čokoládovú ako lorna,ako sa robia tie boky,mantinely,aby to malo taký nerovný efekt?nejak na to neviem prísť...
ďakujeeem.

pristela
29. apr 2015

@lucula73 micka ne mantinel , uplne jednoducho, ja som to natrela coko ako ked natieras ganache, no a pak len nozikom ponatieras ako sa ti chce, nahadzes ako maltu 😉 je to uuuplne jednoduche

lucula73
29. apr 2015

@pristela fakt?tak možno skusim,moc ďakujem... 🙂 🙂

pristela
29. apr 2015

@lucula73 no jasne, ani sanemusis snazit to nejak uhladzat do maxima rovneho tu ganache , kedze na to das tie patlance

kubrt
29. apr 2015

@sikag Teda ta s motýlky je sladká 🙂 s dovolením ukládám.

mirinecka
29. apr 2015

ahojte kočky, neni kedy sem prispievať len vás vždy rýchlosťou prebehnem čo nové ale teraz potrebujem radu. mám robiť budúci týždeň svadobku dvojposchodovú , najprv mala byť čokoládová lenže biela ☹ a ja som s bielou ešte nerobila, tak neviem ako sa správa a či dobre vytuhne. Tak som navrhla poťahovanú. Len my to nedá pokoja že by som skúsila. Našla som nejaké obrázky. Myslíte že by to šlo v tomto teple keď bude. Alebo by som si mohla urobiť tie pásy čokolády vopred. A ako to skladať na seba? Najprv si tortu poskladám a potom by som spravila mantinely? bojím sa že by sa to polámalo. Čokoládovú poschodku som nerobila 😝 a chcem tam dať tulipány nakoľko nevesta bude mať aj kyticu z nich. Ďakujem za rady @pristela @lamps @mysiatkoo

lamps
29. apr 2015

@mirinecka ja by som si na tortu s bielej čokolády netrúfla, s bielou čokoládou sa mi robí zle. Skúšala som to a nedopadlo to dobre 😀. Keď robím čokoládovú poschodovú tortu, najprv ju poskladám a potom robím mantinely - začínam horným poschodím a až potom robím dolné.

mysiatkoo
29. apr 2015

@mirinecka fuuu dievca, bielu by som nevzala... vytemperovat spravne bielu coko v domacix podmienkax je o peknyx nervox - este nejaku malu tortu budis, ale tu potrebujes tej coko vela - a naraz to nevytemperujes :/ takze pekelne zdlhave... skus si to s jednou cokoladou ako sa ti to sprava... buduci tyzden by pocasie este malo byt ok co sa teploty na pracu s coko tyka, ale neviem ci ti to za tie nervy stoji 😒

mysiatkoo
29. apr 2015

@evala777 tesim sa, ak aspon nieco pomohlo 😉 na kraje si davala klasicku krajku z magic dekoru? drzalo v pohode?

mirinecka
29. apr 2015

@lamps
@mysiatkoo
dievčence ďakujem, radšej teda ostanem pri tej poťahovanej :D ale tú čokoládu si raz určite vyskúšam len tak pre nás 😀 . A ešte ako dosiahnem peknú maslovú farbu? trochu žltej a krémovej ?

lamps
29. apr 2015

@mirinecka robiť s bielou čokoládou je umenie. A áno maslovú zarobíš presne, ako píšeš

mirinecka
29. apr 2015

@lamps 🙂 ďakujem, veď práve preto som navrhla radšej poťahovanú 😀 ale láka ma to vyskúšať, len radšej to vyskúšam na torte pre nás 😀 lebo keď sa nepodarí tak nám to vadiť nebude 😀 😀

lamps
29. apr 2015

@mirinecka biela čokoláda sa správa inak ako horká čokoláda, mne to teda vôbec nešlo. Mala som z bielej robiť pred dvoma týždňami, pani som upozornila dopredu, že z bielej to asi nedám. Ale pokúsila som sa a nešlo to, vôbec sa mi to nepáčilo

pristela
29. apr 2015

@mirinecka ja som par tort s bielej coko robila , ale teda je to zdlhavejsie ako z tmavou, biela ma viac tuku v sebe a trva jej dlho tuhnutie , teda tuhnutie- myslim tym to stadium, kedy ju mozes pricapit na tortu a nesteka uz , ale da sa, rozhodne skus najskor pre vas a uvidis 😉

lamps
29. apr 2015

@pristela a ty prečo píšeš, že tebe to išlo, keď mne to nešlo? 😀 😀 😀 😀 zas sa budem cítiť nešikovná 😀 😀 😀 😀

pristela
29. apr 2015

@lamps netusim ci mi to slo 😀 ale bolo to na prasky, no par tort som s tym robila, par je asi dve 😀 😀 😀 😀 netusim , vhovaram to kazdemu, stastie je , ze biela coko nechuti kazdemu 😀 😀 😀 😀 takze to chce malokto

evala777
30. apr 2015

@mysiatkoo hej bola to Magic decor a trošku navlhla, ale držala v pohode 🙂

evala777
30. apr 2015

@majuska55 ahoj, neviem či ti už niekto odpísal a či je to ešte aktuálne ale ja robím vanilkový puding do toho maslo a mascarponne, kombinujem to s malinami a je to super mňamka 😝

antenka1
30. apr 2015

@mysiatkoo prosim ta, aky je rozdiel v klasickom roztopeni čokolády nad parou a vytemperovani? Dakujem

stebota
30. apr 2015

dievčence potrebovala by som radu mám upiecť tortu s mascarpone+ovocie a parižsky krem musim sa zmestiť do 5kg dala by sa upiecť aj poschodova 😖 len neviem ake priemery foriem aby som to neprešvihla.

butterfly333
30. apr 2015

@stebota ahoj chcela by som vediet ako ste robili ten kalich pol kalich. Zajtra idem robit tortu dcerke na 1.sv prijimanie. Dakujem a nadherne tortičky robíte.

grasie
30. apr 2015

@stebota ja robím poschodky 20 a 15, cca 4,5 kg, takéto plnky aj s ovocím

butterfly333
30. apr 2015

@evicaka no krasne nádherne torty robíte ozaj su krasne.

grasie
30. apr 2015

@sikag ďakujeem krásne 🙂 tvoje sú tiež úplne úžasnéé
@antenka1 hihi dík, no tieto 2 som myslela 😝 , škoda že som jej tie ramená nejak lepšie nedala, ale tak času bolo málo, nedalo sa s tým moc hrať, nabudúce to sná´d dám bez toho spoja

stebota
30. apr 2015

@grasie mám priemer 24 a 17 nebude to moc? chcu to na krst nemáš neaké foto diki

stebota
30. apr 2015

@butterfly333 pol kalich ak myslíš ten malý má 7cm a je to silikonova formička

grasie
30. apr 2015

@stebota toto podľa mňa prešvihneš 5 kg, 24 cca 3,5, 17 okolo 2 kg, ale tiež záleží koľko plnení dáš, ja dávam väčšinou 3,90% mojich poschodiek sú 20 a 15, ška mrkni mi do albumu 🙂

butterfly333
30. apr 2015

@stebota aha tak dakujem no budem si ho musiet vyrobit sama.

butterfly333
30. apr 2015

@stebota môžem otázku. Idem robit štvorcovu tortu no chcem sa spytat je robit lepšie z viac plátou či jeden taky velky a potom prekrojit. Neviem či sa mi to prepečie.

stebota
30. apr 2015

@butterfly333 prepečie v pohode len budeš piecť dlhšie to už budeš vidieť aj sama 😉