Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
2. mar 2014

@janka22201 ahj tusim si ty pisala ze ti nejde MMF citala som zameskane a tak sa mi mari ze si to bola ty. Skusala si presne podla nejakeho receptu lebo mne tiez zo zaciatku neslo nasla som si recept presne kolko coho ma ist nie odhadom a odvtedy mi ide sice teraz ho uz robim odhadom treba na tom iba vychytat muchy ja nan nedam dopustit. A len taky postrech lepsie sa mi robi ked si ho zarobim trebars rano a vecer potahujem alebo aj par dni dopredu ale nie vzdy vynde cas.

lamps
2. mar 2014

@vlada111 tá je krásne farebná 😵 😵 😵 😵 😵 úžasná tortička 😵 😵 😵
@sikag no pečiem, ale je to náročné, veď to poznáme viaceré. Tieto posledné tortičky som robila veľmi rada, veď boli pre moje ratoliestky

.... a všetkým ďakujem za páči sa mi a krásne slovká k mojim tortičkám, veľmi si to cením a vytešujem sa z nich 😵 😵 😵 😵

@maya30 ty si tiež stále verná MMF? som rada, že v tom nie som sama 😀 😀 😀 😀 pre mňa je na poťahovanie jednoznačne naj.... hmota

nika1985
2. mar 2014

ahojte konecne som Vas docitala mi tu mame chorobny stav vsetky tri sme mali 40tky horucky uz vyse tyzdna som nespala zabali a tak nakoniec antibiotika ☹ ale uz je lepsie. Od vcera vecera Vas citam normalne balzam na dusu a taky oddych. Prekrasne dielka ste popiekli klobuk dole uplne uzasne ani nebudem menovat a tie co peciete viac naraz nechapem ale asi ste chobotnice 😉 pri takom kvante este ak kvalita super 🙂 😉 😉 😉 😉
@lamps aj ja som stale verna MMF uz som skusala aj smart ale ludia si pytaju MMF a mne osobne sa s nim potahuje lepsie aj ked to zarabanie ale neva kym by som rozrobila a vyhnietila kybel smartu to mam asi to iste 😉 deturencom vsetko najlepsie dodatocne. Ako sa Ti dari v praci?Uz byvate v novom?

mrka2
2. mar 2014

@vlada111 jejo, velmi pekna... 😵

zozo111
2. mar 2014

Ahojte, mam prosbu, ako by ste namiešali takuto farbu? Alebo aka to moze byt farba podla vas? dakujem velmi pekne za radu..

sany2
2. mar 2014
maya30
2. mar 2014

@anibas 😀 no mam 3, aj tie su mi niekedy malo, hlavne ked si neskoro chodia po torty a ja uz potrebujem dat chladit dalsie

maya30
2. mar 2014

@sikag ani ja nemam celu, zohnala som si 1 pas 😉

lokalistin
2. mar 2014

@maya30 no ved niektori ludia maju divny vkus 😉

maya30
2. mar 2014

@lamps no veru ja iba s tym potahujem 😅 mna ani to zarabanie nejak nezatazuje, dobre sa mi s nim robi, aj postavicky a vsetko okrem kvetov robim z toho...a este ciernu si kupujem, lebo z mmf sa mi zvykla drobit 😉

pipka
2. mar 2014

@muffinka8 dakujem, no ak sa odhodlam na kvietky, tak mozno vyskusam 😅 😝 😉

lifinka
2. mar 2014

@jakelina ahojky Matuš, pokud mě paměť neklame, myslím, že jsi ty dělala miminko nahaté bez formičky, že? měla jsi někdy postup? Nemůžu na netě nic najít a musím ho vymodelovat na dort na křtiny, díky. Byla jsem dnes ve městě v cukrárně, ae miminko bylo chuderko tak ošklivééé, že jsem ho prostě nekoupila 😖 Ovšem jaké bude to moje, že???? 🤐 🤐 🤐

jakelina
2. mar 2014

@lifinka neměla jsem postup, jenom tak z hlavy 😒

janka22201
2. mar 2014

@nika1985 áno ,áno, naposledy som robila dve tortičky a ten poťah som miesila ,rozvaľkala .....sto krát 😝 a stále to bolo na figu 😒 ,robili sa mi akoby bublinky,no nebublinkuje mi to takto stále,tak neviem kde bol pes zakopaný ☹ .Robím podľa tohto rcp.175g cukríkov,1,5-2 lyžičky kys.citronovej, 55g cera, cca 500g praš.cukru,farba, alebo esencia,cca 2 lyžice voda.Doteraz som robila len s cukríkmi z Lidla ,Kauflandu alebo Jojo.Teraz som si kúpila tie americké.Cukor dávam len považský a preosiaty.Možno som dala veľa cukru...ale stalo sa mi tiež že sa mi poťah topil,ale vtedy bol na tenko(lenže Pristela stále robí na tenko)alebo žeby v ňom bolo menej cukru?alebo bolo miesto uskladnenia vlhké? veľa otáznikov,ale keďže robím ešte takéto chyby tým pádom nechcem piecť pre cudzích kým nevychytám muchy.Každopádne obdivujem vaše tortičky a chcem to vedieť 🙂 a chcem,a chcem ,a chcem 😀 😀 😀

nika1985
2. mar 2014

@janka22201 a ako ho hnietis? lebo aj tam moze byt ze sa ti dostane vzduch do neho ono by sa to zevraj nemalo ako napr.cesto na slize lebo ze nadvihovanim a tak miesenim tam dostanes vzduch ktory robi tie bublinky. Recept mame v podstate podobny mozem ti supnut link na ten podla ktoreho som zacina a porovnaj alebo popripade skushttp://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo... ja tiez inak valkam na tenko sem tam mam pocit ze to ani neprenesiem a v pohode. Najlepsie sa robi z cukrikov z lidla ale aj ostatne sa daju v kaufe tie velke maju taku bananavu prichut ked pouzivam farebne sem tam robim aj z nich ked mi dochadzaju lidlove ja nerobim tak casto mala som aj dlho pauzu ale teraz mi to tak vychadza vikend volno vikend tortusa. k Topeniu neviem cim potieras tortusu pod potah ale asi vies ze maslo a moze ti to robit aj chladnicka daj pri tortu bavlnenu utierku ja to kazem aj ked beru tortu prec. A cukru nemusis dat tolko pri mieseni budes citit kolko hmota spapa. Ale si vazne kup na skusku hmotu a uvidis niekomu MMF nejde alebo len uprednostnuje napr.smart tie tortuse co som mala moznosti vidiet od Teba su fajn. urcite na to prides kde je problem ja kym som prisla k tomu ako mmf robit a vsetko jaj to je story na tri strany nevedela som o ziadnej diskusii popalene prsty nic mi neslo topilo a podobne ale prisla som postupne sama nato co a ako keby viem o tejto diskusii mozno by som usetrika kopu materialu a nervov ale tak ja som tvrdohlava chcela som na to prist preto mi to nejde a isla som si po tom drzim palce ak nieco urcite poradi-me kto bude vediet 😉 ved su tu same sikulky

jakelina
2. mar 2014

@janka22201 zlatko, mně to taky jednou udělalo takové bubliny a podsypala jsem to trochou cukru a na tom to propracovala a bylo to pak úplně hladké. Já už ji ale nedělám, většinu potahuji mléčným marcipánem a nebo kupovanou hmotou

janka22201
2. mar 2014

@jakelina šak to ,že ja som sa ucukrovala 😝 ,a bubliny stále boli a bola to tortička do škôlky,tak som si nechcela hanbu narobiť,opravoala,opravovala...ááále neopravila.A už keď ťa tu mám,chystám sa vyskúšať tvoju piškotu z celých vajec.opísanú ju už mám,ale pri jednom recepte som čítala,že vajíčka majú mať izbovú teplotu,ako to robíš ty, rovno z chladničky alebo ich necháš trošku otepliť?

jakelina
2. mar 2014

@janka22201 dám oteplit 😉

lamps
2. mar 2014

@nika1985 ďakujem a odovzdám. V práci je to také ... akoby som to povedala, ale ako začiatky, je to pre mňa veľká zmena a keďže robím, čo príde, mám dosť často z vecí chaos 😀 😀 😀, presťahovaní zatiaľ ešte nie sme byt je v štádiu prerábok,bola by som veľmi rada, keby sme sa tento rok sťahovali. Tebe a tvojim babuľkám želám rýchle uzdravenie

pipka
2. mar 2014

@vlada111 dokonalyyyy mcgueen 😎 ako si mu robila tie kolieska, ze je vo vzduchu? 😎 😕 😉

janka22201
2. mar 2014

@nika1985" já tomu musím přijít na kloub"nevzdám sa predsa po nejakom nezdare 😉 ďakujem za každú radu a povzbudenie.Na túto stránku chodím už dlho ,ale radšej hľadám po nete,ako sa pýtať,no s tým MMF som už bola natoľko zúfalá ,že som sa odhodlala a opýtala...a som rada,lebo aj keď vychytať muchy musím sama,slová povzbudenia padnú vždy dobre 🙂

janka22201
2. mar 2014

@jakelina ďakujem pekne 🙂

nika1985
2. mar 2014

@lamps dakujem uz aby sme boli z toho von uz ma to nebavi sa to tu toci najhorsie je ze to aj malinku dost draplo ale hadam uz bude dobre. Drzim palceky neboj s bytom to pojde jedna basen 😉 a v praci no zaciatky su tazke ale Ty si velka sikovnica urcite to zvladnes lavou zadnou z chaosu si nic nebom mna si tiez tak pohadzovali robila som vsetko ale je to dobre teraz z odstupom casu aspon viem viac veci a som viac pouzitelna 😉

pipka
2. mar 2014

@maya30 zena ja akoze fakt nechapem ako to stihas 😕 😕 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😅 😅
sak to sa snad ani neda 😀 ty aj chodis do roboty? nepovedz ze ano, lebo to by ma ozaj ze svihlo 😅 😅 😝 😀

nika1985
2. mar 2014

@janka22201 stale nad tym rozmyslam mavam sem tam bubliky ale iba malicko vacsinou na kraji potahu prepichnem dovalkam a je ale skus zmenit ten sposob miesenia ked su to vysypes z misky von a dodavas cukor ine ma nenapada.drzim palce urcite na to prides 😉

daja55
2. mar 2014

@maya30 Nádhernéééé, ako stále!!!!!!, naozaj nechápem, ako to stíhaš 😲 ..... figúrky robíš s MMF?pretože mne v poslednej dobe veľmi nejde modelovanie so smartky, ako keby sa mi vysúšala a vráskavela, neviem , kde robím chybu a práve som rozmýšľala nad inou hmotou na modelovanie, vieš mi poradiť, prosím? Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mia114
2. mar 2014

@vlada111 kraaaasna 😵

mirka100911
2. mar 2014

@nika266 Som rada, ze sa paci.. 😀 Dakujem.

bubobubina
2. mar 2014

no dievcence, ani sa mi nechce sem pridat moju, po tych tapetach 😲 @maya30 akoze si neuveritelna, tisko obdivujem, usta-oci otvaram 😉
moje, cervene srdce s velkym diamantom ... toto som len dokazala stvorit, zaujimave zadanie od 5rocnej slecny 😕
no a este nasa, nedelnopoobednokavickova, som sa strasne tesila, ze sa mi podarila dvojfarebna cokokrajka 🙂