Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirka100911
24. aug 2014

@pristela prosím prosím, nemáš postup na kvet na tvojej druhej torticke? Alebo niečo taký štýl... Lamem si hlavu nad tým, ani neviem, ako to dať do googla... Chcem niečo veľké na vrch torty... Inak, tortičky máš zas A znova svetové!!!!

mirka100911
24. aug 2014

@halienka ďakujem. Omylom som pridala znova otázku. Prehrabem to, snáď niečo nájdem... 😉

pristela
24. aug 2014

@mirka100911 nuž to moje je taka vymyslenica, ale mohlo by sa to prirovnat pivonke, tu som nasla na google ako ju robi lorna, ja v podstate podobne, len mam inu vykrajovacku a miesto gule v strede tam mám piestiky na laliu 😅 kazdy jeden lupienok mam na drotiku/drotiky zapracovavam inak nez lorna ale to je v podstate jedno/ iny rozdiel v tom asi nevidim, ja som davala 4či5 lupienkov mensich, taky isty pocet strednych a potom o jeden viac 5abo6 😅 velkych : http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy...

pristela
24. aug 2014

@sticker ty si sladkaaaa, mooooc dakujem , ako aj ostatnym za pacitka aj pismenka 😉

@maya30 tá prdelka je bombový napad aj prevedenie, milujem vtipne torticky 😀

@jenie123 nadherne vsetky, u mna vedie ta s traktorom naj 😵

@ejkula si sa uhviezdičkovala 😀 ale vypada to uplne božsky a hlavne tak dospelácky , že jo 😀

akzuzs
25. aug 2014

No pridávam moje. S tou čierno bielou nie som stotožnená, nieje to môj vkus ale bolo to podľa želania zákazníčky a na 50tku a keď som jej ju dávala tak maximálne bola spokojná. No čo už.

halienka
25. aug 2014

Babky, krásne tortušky pridávate zase, neviem sa vynadívať a kopu som si stiahla zas do inšpiračiek 😵 😵 Ja zase začínam po dvojtýždňovom volne, tento víkend len 2 tortičky, tak pridávam foto, bohužiaľ bez podpisu, lebo stále neviem stiahnuť nejaký program, ktorý by mi frčal viac ako mesiac a dal sa použiť na úpravu fotiek - neviete o nejakom náhodou?

sticker
25. aug 2014

@akzuzs Zuzi na tej torte bielo-čiernej si tie "esíčka" robila extruderom? Ja mám spraviť veľký ovál tak a nemám tú "hračičku" tak neviem či sa mi podarí spraviť to. Ešte aj tenšie ako máš ty mali byť 😒 A mne sa inak páči 🙂

evicaka
25. aug 2014

@sticker ak môžem, na tie esíčka ti postačí obyč striekačka (injekčná). Dáš do nej hmotu, na chvíľočku zahreješ v MW a potom to už ide viac-menej samo 🙂

sticker
25. aug 2014

@evicaka Vidíš, na to som úplne zabudla 😅 😝 Ešte že sa to tu spomína často. Tak to skúsim. Raz som skúšala robiť trávu cez lis na cesnak a nula bodov 😀 Som myslela, že ho zlomím 😝 Ďakujem 🙂

akzuzs
25. aug 2014

@sticker hej extrúderom ale dala by sa aj v tenšej verzií ale j asom dala hrubšie a ak nemámš estrúder tak si vyšľahaj bielka s cukrom ako na medovníčky a zafarby. Daj do sáčku a rob tak je to rýchlejšie

akzuzs
25. aug 2014

@sticker
@evicaka pokiaľ som nemala extrúder robila som to tiež cez striekačku ale ja mikrovlnku nemám tak som to ponorila do pohára s vriacou vodou a šlo to úúúúúplne samo. Neboj voda sa do striekačky nedostane a keď voda trolinku vychladla znova som len zvarila a naliala novú

sticker
25. aug 2014

@akzuzs Zuzi mne sa nikdy nepodarila tá poleva na medovníky 😀 Takže to určite skúšať nebudem 😝 Ale striekačku skúsim určite 🙂 😉

sticker
25. aug 2014

Baby prosím vás, keď som včera zarobila maslo s cukrom a ostalo mi, vydrží to prikryté v chladničke do stredy, či to maslo už bude divné?

jakelina
25. aug 2014

@sticker dej do mrazáku a máš jistotu, že bude dobré. Ale i v lednici by mu nemělo nic být 😉

sikag
25. aug 2014

@mimcak a ako si nakoniec robila tu bazu? podla toho fotopustupu od @pristela?
@mirinecka prosim tak ked si robila tu bielu svadobnu nepotahovanu tortu, tusim s ribezlami, cim si ju nakoniec potrela?

blancagon
25. aug 2014

@halienka ta je krááááásna s tými notami WAW

mirinecka
25. aug 2014

@sikag ja som takú nerobila, a teraz ma nenapadá od koho som ju tu videla 😞

sikag
25. aug 2014

@mirka100911 prosim tak ked si robila tu bielu svadobnu nepotahovanu tortu, tusim s ribezlami, cim si ju nakoniec potrela?

zuzu188
25. aug 2014

Baby,napisala by ste mi niektora odskusany recept na puncovu tortu?

timuss
25. aug 2014

@lamps prekrásne 🙂

mirka100911
25. aug 2014

@sikag Ahoj, bola to plnka do samrol... 😀 3 dcl bielok, raz tolko cukru. 2/3 cukru dame do hrnca, pridame trosku vody (aby neplavalo, ale bolo vsetko "vlhke") toto uvarime, nechame vriet az pokial : ked namocis kovove ocko z metlicky a fuknes, urobi sa ti bublina ako z bublifuku... 😀 😀 😀 medzitym si vyslahas (nie nad parou) bielka so zvysnym cukrom a tento rozvar tam nalejes a slahaaaaaas..... Pridaj trochu kyselky, na vytvrdnutie...

mirka100911
25. aug 2014

@sikag Recept mi do telefonu diktoval nejaky cukrar v obchode Cake decor, hehe..... Do predavackineho telefonu podotykam. Bola taka mila a volala mu po radu... 😝

deny81
25. aug 2014

baby prosim vas odkial kupujete farby na potahovu hmotu - kde mate odskusane? idem robit potahovu hmotu zo suseneho mlieka a praskoveho ckru (falosny marcipan).dakuje´m moc.

jakelina
25. aug 2014

Rychlovka jako poděkování do nemocnice

lajbicka
25. aug 2014

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, ci nie je v okoli Bratislava Karlova Ves (pripadne aj inde v BA) sikovna mamicka, ktora by mi urobila tortu na objednavku. Chcela by som Sponge Boba tak cca 20 porcii. Termin je 5.9. 2014. Dakujem za odpoved. Ivana

sikag
25. aug 2014

@mirka100911 kokso tak toto asi nedam 🙂 ale tebe sa to pekne podarilo. co je to kyselka 😀

sikag
25. aug 2014

@jakelina nadherne rovny! a tie hrany!!! 🙂 coool

pristela
25. aug 2014

@jakelina neskutočna rovnatosť 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵

aduskatt
25. aug 2014
jakelina
25. aug 2014

@sikag
@pristela děkuji, tentokrát to bylo spíš štěstí co sedlo na blba. Neměla jsem vůbec čas, jenom jsem rozehřála čokoládu a rozetřela na točně bez otáčení a povedlo se to celkem do rovna. Objednané včera večer, tak nebyl čas se s tím moc babrat 😀 😀