Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
1. aug 2012

@brumka používám Smartflex Velvet a na květiny Flower

mirka_aa
1. aug 2012

@monika76 no ked podla teba toto na tej tvojej fotke je dobry stav tak potom ty nemas v sebe hanby...20€ za vahu,ale za to aka je ta torta odflaknuta sa mi nevratilo..vaha,to som tak urobila ze zme zadnu polku ziedli a tak sme ju dali na vahu...
napisala si mi ze si mozem objednat inde,ale ne koli tomu ze si ma upozornila ze taku nevies urobit,ale preto ze nechces kopirovat cudziu pracu,a pre to ze tie perlicky budes robit rucne...nakoniec si obiednala formicku za 4€ ktoru bud nevies pouzivat alebo je hrozna lebo toto sa na perlicky nepodoba...preco toto robim?ja ti nic nerobim,ja som nikde nepisala ani tvoju stranku ani meno...robim to preto aby som nemusela mat vycitky ze som ti povedala ze sa mi to nepaci...to secko je robene formickami taze az tak si sa nenatrapila a to ze mas v byte teplo neni moj problem..

aduskatt
1. aug 2012

@brumka a ze teraz vobec podla tej otazky neviem, co chces vediet, xixi...........smartflex ti vydrzi do datmumu spotreby na kybliku🙂 a inak nerozumiem...som nemala este kavu, to asi preto...skus specifikovat o co ide🙂

brumka
1. aug 2012

@broucek2 aky je rozdiel medzi velvet a flower? myslym pevnost chut
@aduskatt 🙂 ja tiez potrebujem kavu, no mala som na mysly ze ked ju kupim kolko vzikne mat expiraciu, lebo ked kupujem k2 tak mi viac menej 4mesiace. totiz nepeciem vela viac menej 1 tortu za par mesicacov

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa pozor....aj ked je torta robena formickami neznamena, ze sa baba pri nej nenatrapi, ...aj pecenie, plnenie vyroba kremu a potahovanie a farbenie hmoty da vela zabrat.......a prave potiahnutie torty a priprava hmoty na potiahnutie je to najhorsie a zabera vela casu........nedovolila by som si povedat, ze sa pri tom nenatrapila......

aduskatt
1. aug 2012

@brumka jaaaaj, mne posielaju s ex tak do buduceho roka🙂...........flower rychlejsie schne............ale v podstate aj velvetku mozes na postavicky pouzit

mirka_aa
1. aug 2012

@aduskatt ja len v porovnani co ma na stranke vymodelovane krasne torty,plno figuriek rucne a tak...inac jasne ze kazda praca zaberie cas a v horucave to neni lahke..

brumka
1. aug 2012

@aduskatt ssme sa pekne dohovorili, a chutovo je tam daky rozdiel? ak mozem este otravovat. a este s cim potahujes cele torty?

aduskatt
1. aug 2012

@brumka najradsej prave so smartflexom, alebo si zarabam MMF, skusala som aj PDT special, ale ta sa mi nepacila........

dadka212
1. aug 2012

@mirka_aa ja sa do tejto debaty pliesť nebudem, ale @aduskatt ti povedala čo som mala na jazyku....
a ešte toto patrí do mailov alebo do IP ja osobne na to nie som zvedavá 😉 a nemusíš napísať meno, vieš, že sem chodí, vieš, že poznáme torty iných, takže to si ani nemusela písať, kto to robil....

mates22
1. aug 2012

@brumka smartflex velvet a když to potřebuju rychle tak flower, rychlejc to schne a nesesedá 🙂.

monika76
1. aug 2012

@aduskatt ja som ju neodovzdala takuto ! v žiadnom pripade nebola roztečena a ked bola u mna slečna toto ani nespomenula! sami vieme ze ta lemovka tiež nestala 4e ! viete čo baby nebude sa hadat .
Mirka -ty kludne kydaj a pridavaj a aj pre mna zamna vylej liter vody na tortu lebo to tak vyzera...
Idem ku Jakubkovi a obymem ho a dnes už ani nič nerobim len si budem važit že ant. nam zabrali a nestoji mi to za to!
Dakujem ti za to že si mi zobrala j moju poslednu nadej a baby co si ma do teraz vazili a mala som sa komu vyzalovat ! Dufam ze raz si prejdes moju cestu !

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa no, aby si mala predstavu o tom, ake lahke je robit s formickami, tak vyroba perliciek so silikonovou formickou okolo celej torty mi zaberie minimalne 15 minut, napriek tomu, ze mam formicku, tak kym si vyrobim babatko, co obnasa urobit hmotu, zafarbit hmotu, vytvorit babatko z formicky tak, aby sa nezdeformovalo a potom ho v tych najtensich zahyboch krasne vytienovat, aby nevyzeralo ako mrtvolka je tak hodina a pol..........tym za nezastavam Moniky, len objasnujem fakty, lebo sice sa ma vas konflikt netyka, ale ta poznamka o nenarobeni sa ma trosku dvihla zo sedacky🙂

aduskatt
1. aug 2012

@monika76 tak ale to je super sprava, ze vam atb zabrali, normalne si ma teraz potesila🙂 drzim vam palciska vsetky co mam, nech sa vam polepsi

monika76
1. aug 2012

baby moja práca http://www.tortickyodmonicky.wbl.sk/Fotogaleria... na viac sa nezmožem !

mates22
1. aug 2012

@brumka velvet má několikero příchutí, flower myslím je jen mandlová 🙂. Dorty potahuju taky velvetem, teď jsem měla marcipán 1:3, ale není bílý. A White Icing na potahování taky super - ale je to cenově podobný, takže beru smartflex. Teď jsem kupovala před měsícem a datum spotřeby je konec prosince 😉

aduskatt
1. aug 2012

@monika76 zlatko, pred nami sa nemusis obhajovat, my tvoju pracu pozname🙂

monika76
1. aug 2012

@aduskatt ano mal minuli tyžden za silnu bakterialnu infekciu ,ešte berie ant. do zajtra ale hnisave čapy su preč a nam zas vyšlo slniečko..Imunita je na bode mrazu ale my to zvladneme 🙂

aduskatt
1. aug 2012

@monika76 jj, viem, citala som v inej teme

aduskatt
1. aug 2012

@mates22 aj flowerka ma tie prichute🙂) mne celkom pasuje vanilkova.......mala som aj ceresnova, ta ma az tak nechytila za srdce.ale to mozno tym, ze ja milujem vonu vanilky🙂

broucek2
1. aug 2012

@brumka mně moc rozdíl nepříjde. Flower asi asi líp ztenčuje a je pružnější. Velvet používám na větší věci, protože je levnější. Chuťově jsou stejný a kromě mléčného a klasickéo marcipánu jsou jediné, co mi chutnají. Beru mandlové

brumka
1. aug 2012

@aduskatt zeby som skusila ten velvet nabuduce na celu aka bude, k2 mi praveze velmi dobre chuti tak uvidim. dakujem

mates22
1. aug 2012

@aduskatt aha, vidíš a já co kupuju v shope, tak tam velvetku mají třešen, čoko, vanilka, pomeranč a já nevím co ještě, ale flower mají jen mandlovou... no nám to nevadí, figurky stejně nikdy nikdo nejí, jen děti a těm je to šumák, hlavně, že je to sladký 😝

aduskatt
1. aug 2012

@brumka skus.............
no, zeny, idem sa ja ugrilovat do mesta🙂.tour de urady🙂 poobede vas docitam🙂

brumka
1. aug 2012

@broucek2 dakujem aj tebe 🙂

anibas
1. aug 2012

@muffinka8 keď si budeš nabudúce objednávať tortičku - určite si pozri prácu danej cukrárky a podľa toho uvidíš aká je zdatná a šikovná 😉 😉 😉 😉

muffinka8
1. aug 2012

@monika76 ... alebo si nabudúce odfoť tortu hneď ako ju dokončíš.

sisix
1. aug 2012

@muffinka8 to je desny

muffinka8
1. aug 2012

@anibas no to hej 😀 toto bolo pred 5 rokmi, nepoznala som cukrárky a na odporúčanie, že vraj táto pani robí pekné a neviem čo sme dali spraviť tam. No, každý máme iný vkus 😖

janula.h
1. aug 2012

@simasa náááááááááádhernááááá

muffinka8
1. aug 2012

@sisix 😀 😀 no