Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
6. máj 2014
jakelina
6. máj 2014

@mysiatkoo děkuji i ostatní kočky. Něco z toho vyberu.

jakelina
6. máj 2014

@dada2007 ona paní chce všechny stejné, aby se nehádali, tak hledám nejjednodušší řešení. Ale děkuji moc. Hezký je i ten cop, to bych možná mohla na každý udělat. Ještě čekám co mi napíše ta paní.

mysiatkoo
6. máj 2014

a k debate o cenach mi neda nepridat jeden obrazok, ktory som kedysi nasla na nejakej zahranicnej stranke...

akapulko
6. máj 2014

@mysiatkoo jaaaaaaaaaj tak toto je dobre 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akapulko
6. máj 2014

@mysiatkoo s dovolenim to musim pouzit na svoju stranku🙂)))
😀 😀

mysiatkoo
6. máj 2014

@akapulko jj, plne vystizne... zial...

mysiatkoo
6. máj 2014

mimoxodom... sladkozienky - nejaka inspiracka na LEGO CITY POLICAJNE by sa u vas nenasla? nejak som zatial nic nevypatrala a uz k tomu nebudem mat vela priestoru... dakujeeeeeeeeem

jakelina
6. máj 2014

@mysiatkoo to je trefné 😀 😀

afra
6. máj 2014

Baby tortickarky prosim poradte: torticky som piekla len pre syna a mojho draheho... Ale moj ocino bude mat narodeniny a dostala som ulohu, upiect mu tortu. A mala by to byt plt na rieke, rozburenej. Cela torta by mala byt stvorcova a mala by byt riekou...plt aj s postavickou spravim z marcipanu, len moj problem: ako spravit vlny, resp. rozburenu vodu? poradte prosim a zaroven aj dakujem 🙂

afra
6. máj 2014

@mysiatkoo jej vdaka, presne toto som hladala 🙂

njonja
6. máj 2014

@halienka kukam, ze si mala nemecku zakaznicku🙂 nie su vsetky take 🙂 Mojich zakaznikov mam vcvicenych tak , ze mi povedia motto, sumu, ktoru chcu maximalen investovat a ja im navrhnem par tort, do ktorych sa zmestia🙂 Objednavka za 10 inut ohotva, teda, ak neratam, ze si vzdy za to sadnem a porozmyslam, co by som tak spravila, aby to bolo origos, lebo ja nerobim pre tych, ktori mi nadiktuju, aku chcu mat presne tortu 😀 . Pre mna je to ako umelecke dielo a rada sa vyzivam, takze nie som rada obmädzovana. Maximalne farba, pripadne nejaka drobnost...
Zatial to vsetci akceptovali, a ti, co by to nebrali, tym by som ani nespravila 😀 😀 😀

lucula73
6. máj 2014

@mysiatkoo
https://www.google.sk/search?q=police+lego+cake...
toto si videla?
ak ti to nezobrazí,tak hodila som do googlu police lego cake 😉

pristela
6. máj 2014

inak holky mna minule dojalo, ze mi pani vravi, no vidim ze ste si zarobili uz aj na novu chladnicku 😕 😕 😕 😕 som mala taku staru vyhodenu vonku , ju videla,to bola ta co som kupila za 50€ a sla jeden vikend ☹ ☹ ☹ potom som vdaka @lamps 😵 😵 😵 ziskala tiez pouzitu len za odvoz , ta frci dodnes,a pani narazala na moju staru chladnicku co ma vyse 10rokov 😝 len je striebornej farby cize vypada ako super moderna nova 🙄 tak vraj na tu som si zarobila tortami 😕 😕 😕 ach ,mna to vtedy tak mrzelooooo a vytocilo,mozem ja vysvetlovat aj dokladovat co ma stoji nakladov jedna torta aj tak ludia vidia ine, ted sme museli kupit novu umývačku a ta "stara" je este stale pred dverami vyhodena/tiez strieborna-supermoderna 😀 😀 😀 😀 / a neviem ci mojmu nenakazem nech ju schova dozadu pokial budu ludia chodit pre torty bo zas si budu mysliet ze som si ako dobre uz aj na novu umyvacku zarobila ☹

sticker
7. máj 2014

@pristela Žanet, nato sa ani zareagovať nedá 🙄 😠 Čo ona vie, či ste si ju nekúpili na splátky a nezadĺžili sa?! Niektorí ľudia sú viac než čudní 🙄
Ja mám teraz robiť na birmovku pre dve dievčatá jednu tortu. A že srdce 26cm s nejakými ružami a holubicou do 30-35€... A to som si myslela, že keď sú dve, tak nebude problém pre tých rodičov, veď to dajú na polovicu... Asi by som ju mala vzduchom naplniť 😝

mysiatkoo
7. máj 2014

@lucula73 dik, to som nasla aj ja... jediny obrazok z toho co sa mi pacil mi aj poslali, ale kopirovat nexcem 😝...a na inspiraciu som z toho este nenacerpala to prave orechove...

ja707
7. máj 2014

Ahojte maminy současné nebo budoucí =) Přidala jsem do svého fotoblogu album dortíky a přijímám vřele veškerou kritiku =) Takže děkuju za každou

lamps
7. máj 2014

@pristela som rada, že ti chladnička slúži. Inak ja na takéto sprosté reakcie hovorím len toľko, že už mám naplnené všetky ponožky peniazmi z tort a už začínam plniť návlečky na vankúše 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka_st
7. máj 2014

ahojte mam taku hlupu zaciatocnicku otazku,na zajtra sa chystam piect prvy krat tortu potiahnutu marcipanom,len taka rodinna oslava... Urcite sa to tu uz niekde rozoberalo ale pri malom nemam teraz velmi cas to tu prrehladavat..je lepsie piect korpus a plnit ho az zajtra rano ci uz dnes? Dalej ten marcipan hm..ked ho vyvalkam a potiahnem nim tortu dam ju normalne tuhnut do chladnicky ci na vzduchu chvilku ci ako je lepsie,nechcem aby sa mi zas zacal marcipan topit alebo zosmykovat..? A plus este ozdobky z marcipanu mi staci vykrajovat a modelovat zajtra alebo mozem uz aj dnes? neviem ako dlho musia tuhnut(a ci v chladnicke / ci na vzduchu)

woman44
7. máj 2014

Babyyyy idem robiť pribinákovú plnku, čo mám dať pod K2? Ďakujem 🙂

lucula73
7. máj 2014

@woman44 vymiešaj maslo s cukrom,prípadne lyžicu nutely do toho 😉

woman44
7. máj 2014

@lucula73 dík,aj som myslela že niečo s maslom 😅 😀

grasie
7. máj 2014

@mirka_st ja som tiež síce len začiatočník, ale snáď poradím dobre 🙂
korpus si upeč ešte dnes, najlepšie čo najskôr, nechaj poriadne vychladnúť do večera, naplň krémom, potri natenko maslom s cukrom celú tortu pekne do hladka /takto sa ti nebude marcipán topiť/ a daj chladiť na noc. ráno ju môžeš potiahnuť a ozdobiť. ozdoby si môžeš nachystať aj dnes, nechaj ich len tak na vzduchu, do zajtra vytvrdnú a potom ich len pomocou trošky vody prilepíš na tortu.

lucula73
7. máj 2014

@woman44 ano,ak nemáš maslový krém,tak so možeš takto pomocť...........prípadne ak máš nejaké odrezky z korpusu...tak pomrv a zmixuj s maslom,akoby takú hladkú kašičku dostaneš a tým obmažeš tortu 😉

lucianak
7. máj 2014

@sikag No jo, práve preto sa pýtam, či sa to dá aj na tortách využiť 😉 A maú 5,5cm, už som si zisťovala...

maya30
7. máj 2014

@pristela no to poznam, mna nedavno dozral pan, ktory si pri plateni pytal zlavu 😠 a to mal tortu s krajkou a kvetmi na drotiku, nic som za to nepytala navyse, este som aj vahu prekrocila a nepytala som viac...no nenas.alo by ta to ?

lawli
7. máj 2014

@mysiatkoo Ak ti to pomôže ja som robila toto...mne zase poslali obrázok tej policajnej motorky ,malý ju dostal na narodeniny spolu s tortičkou https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6470648...

mysiatkoo
7. máj 2014

@lawli neukazuje mi to 😝 ale poslala som ti ziadost na FB ;)

@maya30 mala si saho opytat aku velku zlavu xce.... potom by som zobrala tortu, primerane z nej ukrojila a dala mu to so slovami "nex sa paci, s vasou zlavou"