Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. okt 2012

@eyael a k tomu kremu.pripajam sa k navrhu skusit miesto masloveho trebars Pribinakovy, tam nemas co pokazit🙂

jakelina
17. okt 2012

@eyael z boku jsem nikdy šišatý neměla a nedáváš moc prášku do pečiva, že ti tak vyskočí??? 😲 😲

marci2305
17. okt 2012

@nika1985 A ktorý používaš nadstavec?

aduskatt
17. okt 2012

@jakelina aj ten prasok do peciva ma napadol

nika1985
17. okt 2012

@marci2305 z toho obrazka ten co je dany na radielku

saminka
17. okt 2012

holky nadherne dortiky tady pecete 😵 😵
moc diky za vsechny laijky 😵
@sisix tak musim uznat ze dnes byli red velvet dortiky vynikajici, i kamosce hrozne chutnali, opravdu potrebuji ulezet, jeste jsme nenacali ten vetsi dortik tak ten bude urco jeste lepsi 😅 diky za recept 😵

holky jeste jsem se chtela zeptat na jednu radu, budu pect ctvercovy dort 25x25x7 nevite z kolika vajec svetly korpus? je lepsi udelat dva aby byl vetsi? a myslite ze s mensim kruhovym to bude vypadat dobre ? diky za rady

marci2305
17. okt 2012

@nika1985 Ďakujem. 😉

eyael
17. okt 2012

@aduskatt celou formu jsem nevymazala. I když mě tedy svrběla ruka 🙂 na netu totiž byly různé názory - od toho vymazat celou formu, pak dát pečicí papír dokola i na dno, pak dát papír jen na dno a pak nevymazávat vůbec 😀 já zvolila pečicí papír na dno a na boky formy. No asi to nebyla správná volba 😉

aduskatt
17. okt 2012

@eyael no a sme doma🙂))boky nechaj tak, nevymazavaj, nevykladaj nicim, len na dno daj🙂) tym padom sa ti cesto na boky nalepi a bude drzat🙂)

eyael
17. okt 2012

@jakelina nevím, jak se to pozná, když je v receptu napsáno čajová lžička? 😔
já použila tenhle recept:
Základní dávka na klasický dortový korpus:
5 vajec
200 gramů hladké mouky
200 gramů krystalového cukru
5 polévkových lžic teplé vody
1 čajová lžička prášku do pečiva

eyael
17. okt 2012

@aduskatt no to víš, byl to můj první dort 😅 hele, a půjde to odlepit až se to dopeče? Zvlášť, když v těstu nebyl žádný tuk? Jo a mám klasickou kovovou formu...

aduskatt
17. okt 2012

@eyael jasne, ostrym nozom to okolo orez a mas to vonku......to, co sa ti prilepi na boky bude tenulinka vrstvicka. Ja ju oskrabavam potom do masloveho kremu pod potah🙂

eyael
17. okt 2012

@aduskatt jenže pribináčkový nemůžu dát pod potahovku ne?

jakelina
17. okt 2012

@eyael tak to moc prášku do pečiva nemáš. Já naleju těsto a ještě stěrkou pojezdím po dně a jakoby to těsto trochu nahrnu ke krajům. Dávám papír jenom dolů a boky nechám tak, to těsto se nim lepí a pak je to hezky rovné, po upečení objeď nožem a je to.

jakelina
17. okt 2012

@eyael a možná si najdi nějaký recept i s olejem, ten korpus je vláčnější a i se líp krájí a nedrobí tak. Ale možná to nemáte rádi, záleží na tobě.

dada2007
17. okt 2012

babyyyyyy.......z čoho môžem spraviť víle krídla???? 😕 teda......ked nebudem mať inú možnosť.....spravím z hmoty......ale aj tak........viete o niečom? 😕
dakujéééém

mariann2
17. okt 2012

@dada2007 ja robím z plátkovej želatíny

dm1
17. okt 2012

@dada2007 presne platkova zelatina 😉

dm1
17. okt 2012

@zuzka7512 roztopit coko, odstavit z ohna a vmiesat kukuricny sirup. Preklopit na potravinarsku foliu, zabalit a nechat vychladnut. ked vychladne sup do ladnicky nech lepsie stuhne. potom sa moze z nej modelovat alebo potahovat. ona v rukach makkne takze sa da rozpracovat

dada2007
17. okt 2012

@mariann2 @dm1 😲 😲 😕 😕 ooooooo...........to som nevedeeeeeeeela.....a ako? dá sa to aj nejako pomalovať? a to si nastrihám na lubovolný tvar? 😕

mamina1978
17. okt 2012

@jakelina Jeeeej tvoji mackovia su uzasnyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nadherna jemna tortulienka 😵 😵 😵

aduskatt
17. okt 2012

@eyael no ved nie, pod potah si zvlast vyslahas maslo s cukrom a odrezkami z korpusu.......

mariann2
17. okt 2012

@dada2007 tu to trochu vidno http://www.facebook.com/media/set/?set=a.317665... normálne si plátok nastrihám na požadovaný tvar, na okraj prilepím šúľok hmoty a je to, farbiť sa to nedá

anibas
17. okt 2012

@jakelina ten je prekráááásny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
17. okt 2012

@jakelina božínku tí mackovia sú neskutoční 😀 😀

dm1
17. okt 2012

@dada2007 no farbit asi nie ale da sa to nasstrihat na lubovolny tvar je to take tvrde.

vlada111
17. okt 2012

Ahojte kočky, tak som sa dostala k fotkám svadobnej torty, ktorú som vám spomínala, že robím v spolupráci s kamoškou, bez ktorej by som ju nemohla zrealizovať. Pre vysvetlenie - kamoška piekla, poťahovala. Ja som dala návrh na design torty a urobila som kvety a spolu s ňou sme ju naaranžovali. No a ako už viete, neviem cifrovať do boku, tak som využila zručnosť kamošky a mohla som si konečne splniť sen a mať tortu pocifrovanú slimáčikmi 🙂

vlada111
17. okt 2012

@dagmarmustafa jééééj ďakujem, tak to je poklona pre mňa 😉

daducha
17. okt 2012

@vlada111 je nádherná, úplne dokonalá 😵 😵 😵

mirunka33
17. okt 2012

@rapunzel1 v tej plnke tvarohovej, to mam slahacku vymiesat s tym praskom creme ole? a ked do toho zamiesam tvaroh, bude plnka dost tuha do torty? Takuto som este nerobila, chcela by som vyskusat 🙂