Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
21. sep 2011

dobre ranko u mnam 100% peceniehrou.sk vcera telefonicky objednane dnes mam vsetko doma,tomuto hovorim perfektny obchod 😉 sa tesiiiim 🙂 a mozem ist vypekat 🙂

miruska76
21. sep 2011

@matatara nádherné ... všetky ... 🙂

zuba
21. sep 2011

@dajna11 tá obyčajná nie je taká tvrdá ja som ju vaľkala bez akéhokoľvek nahrievania a v pohode. Včera som si to dokonca na motýlikov vaľkala len takým pidi valčekom do jednej ruky a išlo to ľahko.

dajna11
21. sep 2011

@zuba ani mne sa nezdá zabalená žeby bola tvrdá extra...no WI je mäkšie.ale tak len ab y som to rozvalkala na poťah,na ozodby mám smartflex

dadka212
21. sep 2011

@katulkaaaaaa som rada, že si spokojná 😉 ja som tiež vždy...

mne sa PDTšpeciálka nezdá až taká tvrdá....nahrejem v mikrovlnke a ide ako po masle 🙂 teraz som objednala obyčajnú tak uvidím

bzucinka2
21. sep 2011

@katulkaaaaaa ale zase nektore si ju chvalia 🙂
@anibas ja som mala tu specialnu a tami vobec nevyhovovala, takze kolko ludi, tolko chuti 🙂
@dm1 hej hej mala, chcela som na leto, ale teda ble nebola som spokojna, mozno obycka je lepsia 🙂 ale mne vyhovuje k2 a SFF na kvety je super aj WI 🙂

bzucinka2
21. sep 2011

@dajna11 krasny traktorik 🙂
@yamahafazer suhlasim, ja potahujem k2 a ozdoby SFF alebo WI 😉

bzucinka2
21. sep 2011

@dadka212 ja nie som zvyknuta nahrievat v mikrovlnke a ani ma to vtedy nenapadlo 🙂

dadka212
21. sep 2011

@bzucinka2 ja som to čítala tu, že nahrievať, inak by ma to nenapadlo tiež bola by som stratená 😅

bzucinka2
21. sep 2011

@dadka212 😉

dm1
21. sep 2011

@dajna11 obycajna je v pohode neboj ak by sa ti zdala tvrda tak trosku nahrejes ale ta je ozaj makka oproti specialke to sa neda ani porovnat

iank ja mam problem so SF floverkou sak ja je tvrda jak fras dostat ju z toho kyblika je problem som minule lyzickou a ohla som ju 😝 . aj velvet je taky?

dajna11
21. sep 2011

@dm1 ja som mala aj velvet taký,ako pri práci velmi zmäknú,ale v tom kýbliku je to tak napasované,že nechtami to driapem z tade

lusil2005
21. sep 2011

Baby, ja inac neviem jak niektomozete pracovat s tou RDI. Ja mam teda doma specialku, ale to je makke jak fras! Ani ked to zmiesam s MMF tak s tym neviem robit. Natahuje sa to, trha... no hruuuuza 🤐

dadka212
21. sep 2011

@dm1 SFflower som nemala ale velvet je tiež tvrdý, ale ja vyberiem celý sáčik z kýblika odrežem kolko chcem a vrátim...

dadka212
21. sep 2011

@dm1 prosím ťa aký robíš ty ten orechový krém, ja to mám uložené v mojom compe lenže som teraz u naašich...a potrebujem si napísať čo kúpiť ďakujem 🙂

jakelina
21. sep 2011

@lusil2005 já ji mám taky doma a dávám jenom trošku do MMF, jinak to vůbec neuschne a používám jenom na potahování, jinak z toho asi nejde vůbec nic vymodelovat

yamahafazer
21. sep 2011

musim aj ja vyskusat nahriat v mikrovlnke co to spravi lebo inak to nejde

ja si SMV vzdy cele vytiahnem z kybla a odrezujem to sa neda odtial vyberat po kuskoch len tu ked chytim rozrobit hned pekne mekne v rukach

jakelina
21. sep 2011

@yamahafazer taky to tak dělám a z toho kýble to vytahuju tak, že kýbl držím nohama a sáček rukama. Jak Pat a Mat 😀 😀

yamahafazer
21. sep 2011

@jakelina ja zas ,ze si otocim kybel hore nohami pobucham po spodu a same vypadne ako po masle lebo ked som to tahala tak mi to vobec neislo akurat som sacik utrhla

@katulkaaaaaa aj ja som vcera vecer odtial objednala a dnes mi to posielaju lebo nutne potrebujem zlaty sprej do piatku a odtial co som onbjednavala este neprisiel aj mail som pisala a nic tak pecenie hrou nikdy nesklame len maju inu znacku tak dufam,ze bude dobry .Len skoda,ze maju niektore veci dost drahe ako hmoty tie su drahe 😒 ,ale ked cosi nutne potrebujem tak viem,ze oni ma nesklamu a hned to tu mam 😵

zdenallicka
21. sep 2011

Já teda v mikrovlně PDT nenahřívám - mně z toho pak valí tuk/olej a drolí se mi to..:(

reruna
21. sep 2011

@lusil2005 @jakelina RDI je dobrá na potahování, na modelování je měkká. Ale například tento můj dort je potáhlý RDI i všechny květy a ozdoby jsou RDI, měla jsem ten obyč, takže dá se, ale dělá se s tím blbě, nedá se to srovnat se SFV a se SFF už vůbec ne

matamisi
21. sep 2011

ahojte...prepacte ak vas otravujem 😔 chcela by som vas poprosit o radu...dcera mi bude mat rok a chcela by som jej upiect tortu a potiahnut marcipanom,len ja som to este nikdy nerobila...uz som si kupila aj hmotu takto vyzera http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id... dufam,ze sa mi to s nou podari...mozete mi niekto poradit ako to mam spravit taky strucny navod dat,lebo to neni v slovencine a ja som s toho jelen... 😲 uz dva tyzdne pozeram tu na nete videa,ale aj tak tomu moc nechapem...vsimla som si ,ze sa to ma rozvalkat ale neviem ci to na muke,alebo niecom inom a ci to mozem len na stole alebo je lepsie na igelite a este by som chcela srdieckami ju ozdobit len neviem cim sa to tam prilepuje.... 😕 prosim poradte mi.... 😔 vopred dakujem 😵

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@matamisi upec piskotove cesto,napln kremom ktory vam chuti,vrch torty aj boky potri vyslahanym maslom s cukrom daj cca na tri hodky do chladnicky aby stuhlo..vzdy potri maslom s cukrom inak by sa ti mohol marcipan roztiect...marcipan si vyvalkaj na solamyle....ja mam na to podlozku,cca na 4mm a prenes na tortu,ja prilepujem kvapkou vody alebo bielkom 🙂

jakelina
21. sep 2011

Moje dnešní slzička, takový malinký dort pro moji švagrovou jako poděkování.

yamahafazer
21. sep 2011

@jakelina ta je peknucka 😵

dm1
21. sep 2011

@jakelina
@lusil2005 ja pridavam do MMF ozaj len trochu tej RDI-cky a vzdy v pohode len to treba prepracovat v rukach a ide to. aj posledne co som robila poziarnicke auticko aj teraz na tej smolkovej. A uz som dokonca robila aj ruze cisto z RDI-cka to bol masaker 😅 ale dalo sa

dm1
21. sep 2011

@dadka212 ja robim orechovy tak jednoducho ze urobim klasika nad parou slahany a do toho potom zaslaham orechy 😝

dm1
21. sep 2011

@yamahafazer skoda ze tam nebol obrazok pri tom spreji ja som od nich mala aj taky iny v modrom obale a bol tiez dobry

dadka212
21. sep 2011

@dm1 ďakujem tak vyskúšam, lebo cesto bude normálne biele len krém orechový

dadka212
21. sep 2011

@jakelina ten je krásny 🙂