Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
19. okt 2010

@bzucinka2 dakujem 😉
@anibas dakujeeemm no nabuduce davam tri a masla davas kolko na liter
@hejdita cize aj viac masla asi , no nic najlblizsiu uz asi aj na meniny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 upeciem 😀 😀 😀

dakujem za rady

evitkamalicka
19. okt 2010

kocky pudingovy krem by mal byt v pomere 1:1 s maslom, cize ked 250ml mlieka tak 250g masla

duplicka
19. okt 2010

tak bez blesku je fialova

duplicka
19. okt 2010

@evitkamalicka dakujemmmm, uz zapisujem nech mi dalsi netecie 😉 😉

hejdita
19. okt 2010

hej ja davam do kremu viac pudingu ale pod potak ak mam nadstavovat maslo tak pudingu menej aby to netieklo......inak davam ciste maslo s cukrom pod potahovku a radsej urobim chutnejsi krem ....aspon mne viac chuti ze nieje taky maslovy....ale ako pisem kolko ludi tolko chuti kolko ludi tolko roznych sposobov a zvyklosti v priprave je z coho vyberat 😀 aspon

zlatat
19. okt 2010

@mokiri ešte neviem, viem len, že to má byť dinosaurus pre 4.ročného chlapčeka - ktorý sa mi mochodom v nich dobre vyzná 😕 ... ďakujem za postup, už som si ho uložila. Cmuk

zlatat
19. okt 2010

@rybca Shrekove uši som spravila čisto z poťahovky, ani som ich dokonca nerobila dopredu, len som si urobila šúľok, na konci s kosticou spravila dierku a nechala chvíľu len tak ležať na stole. Po asi pol hodine som ich napichla na špajle a zapichla do hlavy - trošku istila jedlým lepidlom.

rybca
19. okt 2010

@nikanika28 diky, vyskusam niekedy..🙂 bo neviem ci som mala zlu hmotu, alebo som to nerobila dobre, ale bud sa mi nastrihnute odlomilo, alebo zalepilo dalsim strihom spat..🙂
@zlatat dik..🙂

sofi07
19. okt 2010

@bianca dobra otazka, bianca, toto ani ja nechapem, myslim, ze @alionuska stale robi s MMF ... je skratka dobra, no 🙂

dm1
19. okt 2010

@sofi07 @bianca ano robi z MMF ved pisala vcera ze v umyvadle umyva naraz a teraz minula tusim 20 balikov. Pre mna je to tiez velka zahada 😕

mokiri
19. okt 2010

@evitkamalicka, dakujem ti za ten receptik na punčový rez. Tak ja sa s tym popasujem - cervene farbivo tam nedam a namiesto puncovej aromy pravy punc - http://www.expres.sk/vysielanie/novinky/747/rec...

Dufam, ze z toho nieco stvorim... (Dam vediet.)

misa1982
19. okt 2010

Ahoj holky prosim o radu tchan slavi v sobotu 60 a ja bych potrebovala recept a inspiraci na nejaky dort koupila jsem si 1kg K2 chtela bych nejaky 2patrovy muzete mi prosim nekdo poradit a napsat recept na 2patrovy dort korpus + krem?Piste i do IP dekuji moc!

alionuska
19. okt 2010

@bianca 4 cukriky,tri kila cukru a takto robim aj 4-5davok za den...postupne,napriklad ked sa vypekaju torty,medzitym si miesim MMF! 🙂

hejdita
19. okt 2010

@alionuska a prosim porad aj mne 😅 ako by si potiahla tortu vysoku asi 30cm bude to budova z trocha sikmou strechou... korpus bude velky asi 20x25cm myslis ze sa to da potiahnut v celku MMF tak aby tam neboli skarede zahyby???? ??? 😕 dakujem za odpoved ak budes mat cas 🙂

anibas
19. okt 2010

@hejdita nepúšťaj sa ty moja do vysokých 😨 😨 😨 😨 😨 zlezie ti poťah 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
19. okt 2010

no ja musim robim to pre tetu....jakoze spidermana na budove si vymyslelatak som uvazovala ci mam vyvylat dva dlhatanske platy a tym to obalit alebo urobim dvbe a dam ich na seba a spevnim slamkami a ten spoj zamaskujem treba tak ze urobim kachliky nato.....no stale spekulujem prave preto aby mi nezjel potah 😉 😀 😀 😀 😀

hejdita
19. okt 2010

alebo tri potahnem s tym ze ta tretia bude strecha takze to mozem podbyt drevom 😀 a tym zamaskujem dalsi spoj 😀

anibas
19. okt 2010

no utekám dievčatá - čaká ma "stará mama" - zafarbila som si málo WI a nezvýšilo mi na ruky 😠 😠 😠 😠

sloniiicek
19. okt 2010

ahojte kocky. mam na vas velku prosbu, no mozno aj na teba @alionuska - lebo som si vsimla, ze ty si robila nejake puncove torty. mam poziadavku na 3 kg puncovu tortu. neviete mi poradit nejaky recept, presny pomer surovin, aby mi vysla aj s potahom 3 kg. priblizne. tak na potah minim 0,5 kg marcipanu. vdaka moc za radu.

lussy23
19. okt 2010

@rybca - naša majsterka hovorí, že fialová je necukrárska farba.... ale mne sa táto torta ľúbi. 🙂
@danciacik @maznacik007 @reruna @sylvia75 - krása, klobúk dole! Ten Macko a lienka sú krásne, neviem, kto ich robil. Ale i vláčik a Spiderman.

lussy23
19. okt 2010

@duplicka - pekná tortička.

vinka
19. okt 2010

Baby chcem sa opýtať do čoho mám dať korpus ak ho chcem dať do mrazničky?Aby mi nezmokol. 😒

rybca
19. okt 2010

@lussy23 preco necukrarska?..🙂 vsak je to pekna farba a da sa aj pekne kombinovat..🙂

danciacik
19. okt 2010

@lussy23 ďakujem veľmi veľmi si ma potešila 😵

anibas
19. okt 2010

@lussy23 prečo necukrárska ? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

bzucinka2
19. okt 2010

@vinka ja by som dala do sacku, mam tak aj omrvinky na puncovinu a su normalne suche 🙂

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hejdita
19. okt 2010

@zuzana prvni strana dolu nejdelsi prispevek od alionusky 😉

dajulik
19. okt 2010

ahojte baby, vdaka vam a dalsim webovym strankam som zrobila svoju prvu tortu, kuk fotky

hejdita
19. okt 2010

@dajulik 😵 😵 😵 😵 pekna pekna velmi pekna kedze je prva paradna jemna jednoducha krasne spracovana len tak dalej 😉 🙂