Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monkula
20. okt 2010

@bianca to bude dobré aj ako prevencia, keby niekomu torta nesadla... 😀 😀

bianca
20. okt 2010

@monkula hej to ma tiez napadlo a aj som si uhlie kupila no potom som ho radsej zjedla ja a kupila gelovku 😀 inak to bolo ine vratenie sa v case ked som kusala to uhlie 😀

monkula
20. okt 2010

@bianca žeee? Ja som tiež minule chrúmala živ. uhlie, no úplne so msa videla ako malá stojím v kuchyni a ukazujem sestre čierny jazyk... 😀

bianca
20. okt 2010

@monkula a potom druhy den tiez daco cierne co sa neukazuje 😀

monkula
20. okt 2010

@bianca 😀 😀 😀 😀

lucula73
20. okt 2010

baby,ja som práve dorobila čiernu zmiešaním zelenej ,modrej červenej,trochu kakaa a aj dve tablety živ. uhlia...celkom sa podobá,ale sa dosť mrví......čo tam treba dať?poradíte mi? 😕 ďakujem.

bianca
20. okt 2010

@lucula73 mas sirup alebo med?

misa1982
21. okt 2010

Ahoj holky muzete mi prosim poradit dort na 60 te narozeniny pro tchana....dekuji

daniz
21. okt 2010

Hejdi ja dávam džem stále, či pod orechový krém, alebo parížsky,alebo jahodový. Dávam stále.Tú tortu to tak osvieži.A dávala som aj pod kokosový.
A ešte som tu písala recept na ten kokosový krém. Aby som to upresnila tak 2,5 dcl mlieka na jeden puding. Ten recept
s tým pomerom je z 1/2 l mlieka na 2 pudingy. Tak kočky opravte si ho. aby ste ho nemali ako betón. 🙂 🙂 🙂

katrin21
21. okt 2010

bianca, to zivocisne uhlie...no , to mi aj pani v predajni hovorila, ze to sa mi zda dost nechutne... to nie....
ono tam mali ciernu, ale len velku a za 5e, co je pre mna na tu trcohu veeeeeeela....:(

lucula73
21. okt 2010

@bianca ahoj,mám med.....mám trochu pridať?ja som to robila prvý raz,potrebujem na rušeň tomáš aj čiernu,.....no uvidím dnes večer,...ešte som to ani nepotiahla,len to mám natreté,bojím sa to,je tam kopu všeliakých záhybov 😝 🙂 😀

lucula73
21. okt 2010

@katrin21 a aká to bola farba?prášková či aká?nejaké veľké balenie?asi tam dnes skočím 🙂
a tá moja čierna sa teda dobre mrví,skúsim asi ten med...a tie dve tablety živ.uhlia tam vobec teda necítiť 😉

katrin21
21. okt 2010

gelova... no nebola ta uplne mala v tegliku,ale raz taka...

sofi07
21. okt 2010

@katrin21 ako bianca hvori, rozdrv si zivocisne uhlie a rozpusti v troske alkoholu

katrin21
21. okt 2010

ale ved to musi byt citit??

evitkamalicka
21. okt 2010

ahojte,
ja som raz farbila uhlim a odvtedy nikdy viac, bolo to fakt citit v tej hmote, takze teraz radsej pouzivam ciernu extra gelovu

katrin21
21. okt 2010

tiez to ani nejdem skusat.. musi to byt citit.. to si radsej kupim nejaky toping a skusim s tym ozdobit.. sice to nestuhne, ale uvidime...alebo zmiesam len s grankom...

a praskove farby sa len zamiesia a nic ine??? ako ich zapracuvavate?

danciacik
21. okt 2010

@bianca cipána svet je teda naozaj malý 😀 . Možno motyka vystrelí a keď tam najbližšie budem tak sa ešte aj stretneme. 😅
Ráno si prišla pani po tortu, sa jej veľmi páčila taká som šťastná. Ešte aj s úsmevom peniažky podávala. 😀

evitkamalicka
21. okt 2010

@katrin21 bud len tak zapracujes alebo tiez zriedis v kvapke alkoholu

katrin21
21. okt 2010

a ked pisete nazvy , mena a pod.... cim to pisete? lebo ja som minule len tak skusala na kusku K2 co mi zostalo a rozriedila som gelovku v alkohole, ale nemala som to cim pisat... to by chcelo taky mini stetec,ale to neviem, ci niekde kupim... cim pisete?

lucula73
21. okt 2010

@evitkamalicka a ktorá čierna je lepšia,prášková alebo gelová,aby to bola aj čierne,nie šedé...
@katrin21 a to je prášková v tom obchode za tých 5 euro?

katrin21
21. okt 2010

nie, to je gelova..... v takom kelimku.. nie je praskova
podla videí co som videla mi pride gelova lepsia a intenzivnejsia.. nie?

evitkamalicka
21. okt 2010

@lucula73 praskovu nemam odskusanu tak neviem, ja pouzivam len gelove farby

evitkamalicka
21. okt 2010

@katrin21 ja vykrajujem, mam vykrajovacku abecedu

lucula73
21. okt 2010

@evitkamalicka ďakujem..ja si ju asi pojdem kúpiť,lem mi prosím ešte povedzte,ako to zapracujem do tej hmoty...netreba mi veľa h,oty,na tú mašinku olemovať a striešku hore...nikdy som s tým nerobila

zdenallicka
21. okt 2010

Já mám první blbou zkušenost... včera večer si přijela paní pro ten traktůrek a hned mezi dveřmi mi sestra (zprostředkovávala to) řekla, že "jsou v šoku z té ceny a nemůžou tomu uvěřit a proč je to jako tak drahé"???
Tak jsem jim mile vysvětlila, že jsem nad tím dortem strávila xxx hodin času, prohrčela spoustu energií (plyn, voda, elektřina), vložila do toho kus sebe, svého volného času, invence a taky spoustu materiálu (mouka, kakao, vajíčk, másla...).. A že cenu za kg znaly. A dál jsem nic neřekla.
Ta ženská začala vykládat s peněženkou v ruce, jak je to drahý kšeft a že její manžel nadával už nad 700,- (původně chtěla dort do 3kg, ale pak si začala vymýšlet a napsala mi, ať ten dort udělám, jak se podaří, hlavně, aby na něm byl velký traktor).
DOrt měl 4,3 kg, chtěla jsem 1.100,-. Vytáhla 1.000,- a k ničemu se dál neměla, tak jsem jí ho vrazila do ruky, vzala si 1.000,- a mileráda je vyprovodila.. 😝
Jako rozplývala se nad ním, to jo, líbil se jí, ale těch keců!!!

Martin (muž) u toho byl a řekl mi, že příště mám říct, že si ho nechám a ať si jede koupit někam do cukrárny umělý...😀
Já jenom doufám, že žádné PŘÍŠTĚ nebude... 🙄

katrin21
21. okt 2010

@evitkamalicka hej, ale videla som na vela tortach nie vykrajovane ale pisane gelovkami.....

petusko
21. okt 2010

@katrin21 presne ma napadlo co aj teba, skus iba cokoladou horkou rozpustenou urobit ciarky. tak ako sa medovnicky zdobia. inak dobra tmava je cokolada na varenie z Lidla.
a ja pisem normlanym tenuckym stetcom, co dostat medzi skolskymi ptrebami a este som ho troska aj pristrihla, nech ma este menej chlpov 😅

zdenallicka
21. okt 2010

@sofi07 Sofinečko moje milá, jak jsi dělala ty muchomůrky a bedly? Prostě ty hřiby s "žebry"? 😕 😕 😕

katrin21
21. okt 2010

dakujem, tak budem skusat 🙂