Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
16. apr 2011

@alex21 nádhera
@pristela krása, tá loďka nemá chybu

zlatat
16. apr 2011

@bzucinka2 ťažko, ja mám s tým stále problémy ... ešte keď je klasika okrúhla, tak ako-tak sa zhruba viem trafiť ( no obyčajne sa mi podarí ťažšia ako by mala byť ) ale pri 3D tortách nikdy neviem odhadnúť veľkosť

bzucinka2
16. apr 2011

@zlatat ty si riadna umelkyna, ja sa chystam skusat tiez nejake kvietky, ale nemam cas, aj na buduci tyzden mam 7 a teda potom na dalsi svadobnu, tak musim natrenovat ale 60 ruziciek 😝

zlatat
16. apr 2011

@annika11
@mizulienka krásna veľkonočná
@zdenallicka
@eliska22 krásne torty

bzucinka2
16. apr 2011

@zlatat vsak to ani ja este pri klasickych tvaroch ako tak sa trafim, ale pri tych 3D nemam paru, potom sa bojim, aby som to nepresvihla a nakoniec ked chcela do 4 kg tak 3 kg do styroch je ☹

zlatat
16. apr 2011

@bzucinka2 vidíš, ja zase nemám skoro žiadne objednávky ☹ ☹ ☹ ☹ - tak sa môžem vyhrať a skúšať kvietky donemoty
Ty brďo, že 60 ruží, no to sa namakáš

daducha
16. apr 2011

Dakujem velmi pekne vsetkym 😵 ,s tou levikovou sa mi bude tazko lucit ☹ ,no ked som pocula babu v telefone aka bola nadsena ( ja vzdy posielam MMS ked to mam hotove ),tak tu rozlucku hadam zvladnem 😀 😀 😀
@zlatat mas nadherne kvietky, nikdy sa neviem vynadivat 😵 😵 😵 .A pozeram ze mas artistry - aj ja sa chystam na nakup,len musim tajne, manzel by ma pokusal 😀 😀 😀 , ta cena je sialena ...

jakelina
16. apr 2011

@bzucinka2 tolik dortů a jeden hezčí než druhý. 😉
@zlatat krásná
Ta pivoňka je nádherná, i ty listy kolem, vypadá jak živá.

babulinkab
16. apr 2011

Holky, můžu se vás na něco zeptat, viděla jsem takový hezký dort - a bylo tam z boku dortu a na dortu taková jako by cestička /nebo něco jako mech) z takových zeleno-hnědých posypek - nebo jak to nazvat, dají se ty barevné posypky někde koupit nebo nějak vyrobit, nevíte prosím? díky

misa1982
16. apr 2011

Ahoj vsem muzete mi nekdo prosim poradit nejakou sadu na vyrobu kvetin?Dekuji predem za ochotu

zlatat
16. apr 2011

@daducha ďakujem, áno, mám artistry a veľmi sa z nich teším ... cena je šialená, ale neodolala som
@jakelina ďakujem

adul67
16. apr 2011

@bzucinka2 krasne torty
@zlatat tak to je nadhera ten kvet je prekrásny
a poradí mi niekto stou čokoladou?prosím 😒

dm1
16. apr 2011

@zlatat prenadherna pivonka!!!! ja by som tiez chcela skkusat nove kvietky len vacsinou detske alebo same hovadiny ludia objednavaju 😀

dm1
16. apr 2011

@zlatat isla si podla nejakeho postupu alebo len tak? je v strede gulicka a potom uz len klasika vykrojeny lupen ako kruzok a kazdy zvlast na drotiku? ci ako

zlatat
16. apr 2011

ďakujem dievčatá
@dm1 Veď aj ja som mala tuším do decembra také obdobie, že len samé detské, žiadna kvetinková až teraz sa to trošku s kvietkami rozbehlo. A mňa to strašne teší, lebo kvetinkové milujem.
Pivónku som robila podľa postupu, ktorý som našla na českej dortománii - v strede je polystyrénová gulička, aby bola ľahšia - no aj tak je riadne ťažká.
Nemám žiadne špeci vykrajovačky, použila som čo som mala - na drôtiku sú len asi posledné 2 spodné vrstvy lupienkov

zlatka10
16. apr 2011

@zlatat všetko naj k narodkám, hlavne skvelú rodinu a k tým chlapcom krásnu princeznú 🙂 ! Ozaj, a veľa skvelých nápadov pri vymýšľaní krásnych tortičiek - aj táto je nááádherná...

zlatat
16. apr 2011

@misa1982 ja nemám žiadnu sadu - kupujem si jednotlivo podľa toho, čo idem robiť

zlatat
16. apr 2011

@zlatka10 ďakujem krásne 🙂

dajna11
16. apr 2011

@adul67 ahoj.ja kupujem hlavne tu velkú na varenie z lidla...tá je super hustá....ale aj tá fogaro je dobrá,ale už dlhšie používam tu lidlovu.

zlatat
16. apr 2011

@adul67 aj ja kupujem tú Lidlovú čokoládu ( tuším aj v Kauflande ju majú )

dm1
16. apr 2011

@zlatat dakujem tiez som si myslela ze netreba speci vykrajovacky treba si pomoct s tym co ma clovek doma sak by sme inak skrachovali 😝

vlada111
16. apr 2011

@mrka2 super vďaka, veľmi si mi pomohla. Ešte pozriem aj ten mliečny, to mi nenapadlo. Mňa MMF štve, veľmi zle sa farbí a to mám gelovky 😠

zlatat
16. apr 2011

@dm1 presne tak, aj tak už mám toľko pomôcok - mnohé ani nevyužívam, lebo som si ich hlavne zo začiatku neuvážene kúpila 😖
Tu je ešte detail kytičky - zabudla som ho pripojiť

adul67
16. apr 2011

@dajna11
@zlatat dakujem kočky aj ju treba riedit s cerou?a v akom množstve ?

dm1
16. apr 2011

@zlatat ani mi nehovor tiez mam doma take leziaky nakupene zo zaciatku ktore vobec nepouzivam a mohla som si radsej nieco ine kupit... 😖

zuzana124
16. apr 2011

Ahojte baby, dlho som tu nebola ale musím pochváliť všetky ktoré ste popridávali nádherné tortičky. Nestíham všetky vymenovať tak aspoň niektoré
@dm1 krásna práca @daducha krásne tortičky, tie postavičky sú ako skutočné a tá levíková je nádherná
@bzucinka2 nádhera @zlatat krásna práca
@pristela nádherná tortička a tá loďka je super @alex21 krása, tučniaci sú super
@mizulienka nádherný košík sa ti podaril @annika11 tvoja prvá?? šikulka si 😉 @jakelina krásne tortičky

Pridávam svoju prvú vláčikovu tortičku

zlatat
16. apr 2011

@zuzana124 krásna tortička
@dm1 presne - normálne uvažujem, že by som ich ponúkla na TOM. Dokonca mám aj formičku na krajku, ktorú som raz použila a neviem, či ju ešte použijem

anibas
16. apr 2011

@zlatat neskutočná pivonia 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 môžeš dať odkaz na stránku - postup

@dm1 mi hovor o tortách, čo ľudia vymýšľajú 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

dajna11
16. apr 2011

@adul67 ja ju riedim,aj roškou oleja,ale tak to hlavne koli lesku....a robím odo oka,podla toho ako ju chceš mať riedku.občas pridám aj trošku práš.cukru ak to cchem aby bolo sladšie koli deťom.

dm1
16. apr 2011

@zlatat ja som tak kupila v osiali taku plastovu formu na postavicky ale boli strasne prtave na TOM som ponukla nikdo sa nechytil. A kedze som to mala nerozbalene tak som s malou dusickou napisala do eshopu odkial sme to s kamoskou objednavali a pani ochotna aj po 4 mesiacoch vymenila za nieco ine tak som si tie celshapes ornamenty vzala. Akoze s tym mi to ale tiez zatial nejde 😝 . Ale tam verim ze sa to podda.