Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
21. mar 2012

@anibas no vyzkoušela jsem už kde co - na to jak málo peču 😀 😀 a nakonec se nejspíš vrátím k MMF, na potahování to vyjde nejlevněji a o tolik lepší zase ty levnější hmoty nejsou....

marci2305
21. mar 2012

@miciatko Ja som našla toto: классная доска 😉

jakelina
21. mar 2012

Takový jednoduchý na přání.

jakelina
21. mar 2012

Už nikdy nechci dělat spodek obsypaný ořechama a nahoru marcipán, mám ty ořechy všude, pořád to opadává a ani nevím proč to tak ta paní chtěla. Prý jim moc chutnal dort co jsem jim minule dala ze zbytků korpusu, já jsem ho jenom potřela krémem a posypala ořechama.

pristela
21. mar 2012

@jakelina prosim ta moj mi stale píli usi a básni s obsypanymi orechami okolo torty a tie pusinky co sa zdobili torty hore dakedy, bleeee, tož stará škola 😖 😖 😖

jakelina
21. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀

jakelina
21. mar 2012

@pristela je s tím práce jak nevím co, koupila jsem ořechy, pražila a mlela, tak bych to potáhla celé a je hotovo. 😝 😝 Ty lidi vymýšlejí, že to není možné a to ještě paní chtěla, ať má dort kilo a půl. Vrrrrrrrrrrrrr, tak jsem ji ukecala na dvoukilový. 😝

zdenallicka
21. mar 2012

@jakelina Ale to není speciálka..

miciatko
21. mar 2012

@marci2305 @lucisa dakujem kocice 🙂

lifinka
21. mar 2012

ahojky holky, jdu s prosíkem, máte postup na půl litr piva???Některá jste to sem vkládala, ale nemůžu to najít! Děkuji mocinky 😎

jakelina
21. mar 2012

@zdenallicka aha, já ji vůbec nepoužívám, tak nevím jak se to rozlišuje. A v čem je lepší ta speciálka, ať vím?? Děkuju. Mají tam i nějakou Pasta Dama, ta je asi jenom na potahování, chápu to dobře?? A Pasta Dama Dekor, ta je jenom na postavičky???

vera_vila
21. mar 2012

Ahoj holky, po dlouhé době zase jeden celkem povedený dortík... Oslavenkyně původně chtěla kočičku, ale bohužel to bylo dost na poslední chvíli a mezi daněmi se 3D dort fakt dělat nedá, tak je aspoň modelovaná...

mizulienka
21. mar 2012

baby nematenejaky dobry postup na otvorenu knihu? videla som ten s bananom ale chcem si pozriet este ine...dik

mishulle
21. mar 2012

Prosím o radu, v sobotu musím v tomto počasí hodinu převážet dort v autě. Stačí na klíně v krabici a zapnutá klimatizace nebo je lepší do chladící tašky, jaké máte zkušenosti?

anibas
21. mar 2012

@mizulienka tú červenú s banánom ?? na dortomanii nie je nič ?

anibas
21. mar 2012

@mishulle koľko km ?? podľa mňa stačí na kolenách v krabici

mishulle
21. mar 2012

@anibas asi 60

mizulienka
21. mar 2012

@anibas je jedna, ta sa mi viac pozdava...princip je vlastne ten isty, len som to chcela vidiet nazivo, lebo mne trea polopate 😀

a zatial som nenasla taku, co by ma oslovila, tam sa neda velmi vycackat, ked to je otvorena kniha, chcela som, aby chceli zatvorenu, tam sa da to lemovanie pekne uroibt a tak...a tato otvorena, co tam mozem dat???
je to na stretavku detskych sestier, chcu tam do kazdeho rohu cumel, ja som rozmyslala, ze mozno babo alebo co by sa este dalo???
mate nejake inspiraice na pekne otvorene knihy? dakujem

mizulienka
21. mar 2012

citam teraz po sebe a pisem jak tatar 😕 😕 idmee von, tak uz som jednou nohou na chodbe 😀 😀

mishulle
21. mar 2012

@anibas zkusim to na kolenou a uvidíme

anibas
21. mar 2012

@mishulle prežije - to je jedna hodinka 😉 😉

mishulle
21. mar 2012

@anibas děkuju, no ještě záleží, aby manža nejel jak prase 😀

mishulle
21. mar 2012

Nakonec jsem našla inspiraci na MAMČIN DORT TADY
http://www.benespek.cz/sortiment/svatebni-dorty/ - TEN BÉŽOVOZLATÝ, ALE KULATEJ

yamahafazer
21. mar 2012

@mishulle tiez si myslim,ze to vydrzi ta torta ten prevoz len na kolenach

@mizulienka tu mam par fotiek otvorenych knih pre teba tak hadam cosi pomoze

yamahafazer
21. mar 2012

@jakelina ty si to stahovala tie bajecne torty ztej stranky uloz to?lebo ja som si dnes jedny stiahla co som davala link a tam je to normalne prelozene do cestiny neni to po anglicky

yamahafazer
21. mar 2012

baby ja pozeram teraz tie bajecne torty co som si stiahla jednu cast a tam robi krivu tortu niaka potetovana ma byt s prstenom a tu tortu ako vobec neplnila kremom?to len suche cesto natrela kremom a to je vsetko?to budu jest suche tuhe cesto?no ako nic moc

dm1
21. mar 2012

@yamahafazer mozes dat aj mne link prosim v tej cestine? dakujem

jakelina
21. mar 2012

@yamahafazer díky za zprávu. Asi to tam někdo dal už i v Češtině.

pristela
21. mar 2012

@yamahafazer no to si pockaj aj na ine americke perlicky 😀 😀
@jakelina tam by to malo byt iba v cestine