Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
23. apr 2012

@zdenallicka ja som videla teraz tuto maju na figurky niektore zlavy su to sice take rozne klasicke,ale keby sa im niaka zapacila aj odtial mozes vybrat maju bez podstavca a aj s podstavcom alebo potom vymodelovat a hotovo
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/svadobne-...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/svadobne-...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/svadobne-...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/fm-svadob...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/svadobne-...

zdenallicka
23. apr 2012

@yamahafazer Děkuji..🙂

marci2305
23. apr 2012

😉 @mariann2 Veľmi krááááásna tá svadobná...Až mi sanka spadla.. 😉

backorka
23. apr 2012

@pristela dakujem za pochvalu 🙂 fakt ho mam prezehlit ten papier? Zapnutou zehlickou? 😀 mne zvlhol z tej cokolady, preto sa tak pokrcil, nabuduce to bude lepsie 🙂

pristela
23. apr 2012

aa holky je to tu ☹ aj ja budem robit vodopad len z ruzí - fialových , aach nahovarala som na mix kvetov , ale nevyšlo to 😢 škoda, to aby som pomaly zacala ružičkovať @mariann2 dufam, ze som to nepoplietla a robila si ju ty 😀 😀 kolko si pisala ze ich bolo? 50ks ? ja mam robit asi mensiu-to vam ti je objednavka, ze nevie velkost a ze je to jedno len nech je krajsia nez hlavna 🙄 len je rozdiel urobi 5kg a 10kg 🙄

pristela
23. apr 2012

@backorka jj 😀 neboj , normal prezehli horucou 😀 jasne ze bez cokolady, prazdny papier na pecenie 😉

larah
23. apr 2012

dakujem vám kočenky všetkým za páči sa, no ja som nebola so sebou vobec spokojná,nedarilo sa mi ,strááášne sa mi ten poťah-MMF-drobil, myslíte že som dala vela farby?potom ma to ani nebavilo ozdobovať,odfotila som ju aj taku,no ked som ráno pozrela do chladničky...uf...narýchlo som ešte dorobila,čo sa dalo, tak vyzerala trošku lepšie,mimochodom tá tvár je z formičky, čo som si vyrobila s pištolou 🙂

larah
23. apr 2012

@lamps šikovné prstíky

salonka1981
23. apr 2012

@mailli @yamahafezer a tam sa dávajú také doma robené pomazánky alebo len nejaké nátierkové maslo s príchuťami?A dávate jednu nátierku a striedate len salám na to a syr alebo sa hodia k sebe aj nejaké 2 druhy nátierok na striedačku.Ja totiž nemám predstavu aké 2 by k sebe pasovali aby to bolo dobré.Inak som Lulu švagriná tú poznáš lebo pár krát som bola s ňou a ste sa rozprávali preto viem ktorá si 🙂

pristela
23. apr 2012

Holky prosim vas , neviete aka bude tazka ked 31cm bude dole a 18 hore , stred medzi tym 😀 3poschodia okruhla a vodopad ruzi ?

larah
23. apr 2012

@alenv pekná dievčenská
@mizulienka krásne tortičky
@mamina1978 vdaka za inšpirácie z netu
@katulkaaaaaa peknučká tortička, moja s bábikou mala teraz 3,5kg 🙂

mates22
23. apr 2012

@salonka1981 můžeš si tam dát opravdu cokoli, co ti chutná, klidně 2 druhy pomazánek, klidně jednu, kupovanou, dělanou, sýr, šunku.....prostě dle chuti. Já to třeba dělám místo šunkových chlebíčků, takže tam mám ve všech vrstvách jen bramborový salát, domácí, takže vše nakrájím víc na drobno, v jedné vrstvě obložený šunkou a v druhé sýrem (to obkládám, aby se mi moc ten chleba nenacucal z toho salátu), no a nahoře přizdobím dle chuti a toho co mám, tak nějak tím, co se na chlebíčky dává..........vypadá to efektně, chuťově je to téměř totéž a není s tím tolik piplání jako s 20 ti chlebíčkama 🙂

anibas
23. apr 2012

@salonka1981 ja už používam ochutené pomazánkove maslo - najradšej šunkové a pridám kopec cesnaku - stiedam - šunku + šalát + salámu + šalák + šunku - čiže mám 5 vrstvy toustového chleba , každý natriem pomazánkou a striedam šunky, salámy a vlašský šalát

anibas
23. apr 2012

@pristela 31 - okrúhla cca 5kg, 24 cm - cca 3kg a 18 cm cca 2 kg spolu = 10kg + rezerva na ruže cca 1kg - korpusy 4x 3 vrstvy krému pri výške jedného poschodia cca 9 cm 😉 😉

larah
23. apr 2012

@jakelina pekné tortičky
@ladydia krásne sa podarili
@yamahafazer mrzí ma že si prišla o prácu
@zlatat nádherné ako vždy
@salonka1981 peknučké tortičky
@mariann2 nádhera

larah
23. apr 2012

@vecernicci
@mailli
@pipka peknučké všetky

larah
23. apr 2012

@monika76
@desmodka
@mia114 pekné dielka

pristela
23. apr 2012

@anibas dakujem , sladká víla 😵 😵 som sa aj trafila s odhadom 😵

larah
23. apr 2012

@lusil2005 super,máš moj obdiv
@njonja krásne detailíky ako vždy

larah
23. apr 2012

@simasa
@anibas
@zeleny_cajik
@79zuzana
šikovné ste dievčence

mia114
23. apr 2012

ahojte, konecne mam chvilku cas a mozem si vas precitat a popozerat cos te napiekli:o)
Inac skusala som tu burizonovu hmotu, bola celkom dobra aj sa s nou dobre robilo, len asi to bude chciet tie ryzove vlocky namiesto burizonov bo ti boli dost velke a niektore sa zle spajali. ale inac je to super vec na robenie . ja som z nich robila vezicky na torte.

larah
23. apr 2012

@dadka212 klobuk dole

larah
23. apr 2012
larah
23. apr 2012

@miciatko krásna

larah
23. apr 2012

@anibas krásna

zdenallicka
23. apr 2012

@pristela
@anibas

Ach jaj, tak to jsem se trochu netrefila s odhadem.. ale kilo sem, kilo tam, ne??? 😀

Budu totiž na pátek dělat ty samé rozměry..🙂

mariann2
23. apr 2012

@pristela áno robila som ju ja 40 ruží tam bolo

pristela
23. apr 2012

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 ja nakoniec ked som povedala celkovu vahu mozem aj mensie 😀 ale predtym chcla 40cm spodok . Zdeni moooc sa tesim na fotosku 😵 😵 padnes mi akurat do rány 😀

mariann2
23. apr 2012

@pristela zlato moja bola 30, 22,16cm a mala len 9 kíl aj s tými XY ružami, ale boli tam krémy bez ovocia

mishulle
23. apr 2012

Kubovi pro radost+ vyzkoušení mramorového korpusu