Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
23. apr 2012

@mates22 chápu dobře, že ho tam dáš zmrazené? A máš nějakou oblíbenou značku? Možná v tom budou rozdíly. A děkuji K

vlada111
23. apr 2012

@pristela no aj mne 😀

vlada111
23. apr 2012

@florentina ja dávam kompót, nakrájam višne na menšie kúsky a chvíľku ich povarím (bez šťavy)a dám do nich trošička Zlatého klasu, aby to bola taká riedka lekvárová masa a tým potieram korpus. Je to superové.

eliska22
23. apr 2012

@vlada111 no tak to je jasné, ja väčšinou robím šľahačkové s kopou ovocia a tá cena sa potom navýši 😝 😝 😝

pristela
23. apr 2012

@eliska22 fuha si ma malinko ukludnila 😕 ja tiez robim samé slahackove, abo slahackovo tvarohove + ovocieeee, minule som si to dala drahemu vypocitat pre tu kamosku co chce vzdy 2kg torty 🙄 tak aby som sa aspon do nakladov zmestila 🙄 robila som jej vtedy parížsku s kopou cokolady a koooooopou banánov +ten mliecny potah 🙄 a to si vzdy ta holka objedna mramor ako aby som mala menej roboty tak ešte rozdelujem a "lyzicujem" cesto 😖

janula.h
23. apr 2012

@pristela veď to je stále tak nevieš?pro dobrotu na žebrotu! 😠

janula.h
23. apr 2012

ženyyyyy pomooooc ten bicykel ma zabijeeeeeee

aduskatt
23. apr 2012

@janula.h moooooooja☹ a mas uz z neho aspon vacsinu?.........keby si ti ludia vyskusali, co je to za robotu, by take hovadiny nevymyslali🙂

janula.h
23. apr 2012

@aduskatt hej jedno koleso 😀 😝

mamina1978
23. apr 2012
aduskatt
23. apr 2012

@janula.h zaciatok dobryyyy🙂

dajna11
23. apr 2012

@mishulle ja som robila,bolo to na vianoce tak bol taký zimný. kuk foto

janula.h
23. apr 2012

@mamina1978 je nerobím bicykel ako taký ale na tortu biely na ktorom sú malinké vzoríky akože krava, mlyn,tulipán,koleso syra,vlnky 😠 aby som sa nenudila

luci79
23. apr 2012

Baby, chcela by som sa opytat...idem robim poschodovu tortu, dve poschodia.Mam ju vystuzit alebo netreba...spodny korpus mam dat tuhsi, napr. mramor alebo je to jedno??? Je to moja prva poschodova a neviem ako postupovat... Poradte, dakujem.

dajna11
23. apr 2012

@luci79 no isto poradia skúsenejšie,ja som robila iba pár poschodových,ale vystužila som slamkami,ardšej,korpus mramorový a plnku nejakú maslovopudingovú,tá dobre v chlade stuhne...tak som robila ja:?)

mishulle
23. apr 2012

@luci79 já dělala poschoďovej jen jeden, obyč těsto na obě patra a vyztužovala jsem to brčkama, někde jsem to viděla, ale počkej na názory zkušenějších🙂

jakelina
23. apr 2012

@luci79 raději vyztuž, pro jistotu.

vlada111
23. apr 2012

@eliska22 kým je tam šľahačka, tiež to nie je asi veľa. Ja miniem takmer tri maslá 250g a jedno maslo stojí asi aj viac ako jedna šľahačka. Ovocie mrazené je určite drahšie.

njonja
23. apr 2012

@mamina1978 moja, dakujem🙂 este nie je neskoro🙂 Je to az na 17 juna, len si tp potrebujem predpripravit, lebo tam idemem na dovoelnku na mesiac, takze budem pomalicky robit uz teraz🙂

salonka1981
23. apr 2012

@mamina1978 ďakujem za linky k papagájom snáď sa mi nejak podarí 🙂
@anibas @yamahafezer @mates22 @mailli ďakujem za rady ,ešte som to nejedla som strašne zvedavá ako to bude chutiť potom hodím foto ako sa mi to podarilo 🙂

Ja viem že Vás tu stále otravujem ale ešte stráááášne prosím o odpoveď.Teraz budem robiť tú punčovú tortu a bude svadobná poschodová,bude vyložená na svadbe na stole.Udrží to,nebude sa to nejak posúvať doboku keď ten punčák je dosť mokrý?Alebo je na to nejaká finta aby bol šťavnatý a pritom sa to nezosypalo?Veľmi pekne ďakujem.

mates22
23. apr 2012

@florentina nejradši mám z lidlu, minule sem dávala maliny z hypky a taky dobrý, myslím, že tady holky radily i nechat trochu povolit a obalit v cukru, já to dávám neobalený a rovnou z mrazáku a nic mi to nedělá. krém mám šlehačkovej (jen šlehačku vyšlehám a šoupnu trochu másla) a nebo dělám ten pribináčkovej

1katuska73
23. apr 2012

@pipka kamka na a tusim najlacnejsie za 10eur.

pipka
23. apr 2012

@1katuska73 ano ano, uz mam objednane 😉

lusil2005
23. apr 2012

@mates22 podla mna mrazene maliny z lidlu su uplne naj! skusala som aj tesco aj billu, ale tie lidlacke su bezkonkurencne! no a - najlacnejsie samosrejme 😅

dm1
23. apr 2012

@lusil2005 ano tie su dobre ale aj kaufland ma super aj lesnu zmes aj maliny

lifinka
23. apr 2012

@kaculka46 děkuji moc, myslela jsem taky na narcisku 🙂

mishulle
23. apr 2012

a nevíte, dá se isomalt lít rovnou na potahovku? asi ne? to by se rozpustila, že

vecernicci
23. apr 2012

tak moje první tenhle týden, zítra dělám 6 rolád, tak se na to půjdu pořádně vyspat 😉

lussy23
23. apr 2012

@dajna11 krásna
@vecernicci krásna

aduskatt
23. apr 2012

nemate skusenost s tym, ci sa daju urobit kivapky rosy aj z doma varenej glukozy?............pocula som, ze niekto hovori, ze v pohode a niekto tvrdi, ze to scukornatie 😲