Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
23. máj 2012

@reruna
dekuju 🙂 🙂 🙂 🙂
a kolik masla?? 😎

reruna
23. máj 2012

@irriss 25O g

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 nenahnevaju 🙂

irriss
23. máj 2012

a nejaky navod na saticky..modni inspiraci? myslela jsem si pouzit stribrne perly, ale ty jsou tvrde, nechutne.. ☹

pak tu nekde byl dort, ted ho nemuzu u sebe zalozeny najit☹

ale dort byl bily podklad a na nem byly udelane kruhy - zeleno fialove tusim a ruzne velikosti

peroli
23. máj 2012

@janula.h ještě ze pár.. 😉

aduskatt
23. máj 2012

@peroli ten LV znak je vyrabany rucne, ci na to existuju nejake formicky?

peroli
23. máj 2012

a teď ještě něco jen tak.. 😉
CONVERSKY
budu dodávat postupně ať to tu tolik nezaplácávám.. 😉 😅

peroli
23. máj 2012

@aduskatt to bude asi nějaká šablona..

kurňa ty velký obrázky mě fakt trochu serinkujou.. 😒 😅 🙄 🤐 😝

darina2010
23. máj 2012

úúúúúúúúúúúúúúúúúúžas, šikulka máš zlaté ručičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
23. máj 2012

@alenv Sabina Kendrova 😉 😉

anibas
23. máj 2012

@irriss radšej nerezové misky kúp - budeš mať na tortu - futbalovú loptu do budúcna 😀 😀 😀 😉 😉 😉

dm1
23. máj 2012

@irriss suhlasim s @anibas lebo s miskou mas poriesenu aj lienku lebo tu z tej babovkovej neurobis 😉

irriss
23. máj 2012

@anibas
Nevis znacku, ze? Nebo aspon pocet, kolik jich tam je..at jdu presne s tim, co chci do obchodu..jinak mi budou nabizet vsetko mozne a ja si nebudu moct ani umet vybrat.. 😖

peroli
23. máj 2012

@irriss co vím tak holky pečou i v těch z Ikei 😉

a když už jsem u toho.. @dm1 @anibas já mám tu 20 cm v průměru, 9 cm na výšku... neměly by jste recept na těsto? a jak dlouho péct a na kolik? 😕

mizulienka
23. máj 2012

@reruna dakujem za inspiracie, prave peciem okruhly spodok a vrch dam srdiecko 😉

irriss
23. máj 2012

@peroli
ja mam z Ikey jen tu jakoby kytickovou po obvode a uzaviraci - prodava se jako komplet..nic jineho jsem ve zdejsi Ikee nevidela😉

mamina1978
23. máj 2012

@irriss
ked hladas inspiracie na barbie, tak tie som davala na stranke 2841 kuk 😉 snad sa ti nieco zapaci 😉

dadka212
23. máj 2012

@irriss tieto misky majú u nás v rôznych velkostiach ja tam pečiem lienku, stonožku, loptu atď 😉
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008...
myslím, že aj keď nebudú rovnaké tak proste môžu byť hocijaké nerezové misky 😉

dm1
23. máj 2012

@irriss ja som piekla lienku v tejto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008.... Na barbi ti staci vlastne nejaka miska mensi primer mozno aj treba skusit a pod to kruh rovnakeho priemeru a mas to hned vyssie lebo len vyska misky by ti nestacila asi na jej dlhe nohy

anibas
23. máj 2012

@irriss @peroli misky sú všelijaké - hlbšie, plytšie - ja mám asi 4 druhy, najradšej robím do nich mramorový korpus, pečiem aj v 2 naraz a počet vajíčok dávam tak od oka - podľa toho akú tortu robím - to si musíte vyskúšať, aby ste videli.

irriss
23. máj 2012

@dm1
@anibas
@mamina1978
@peroli
@aduskatt
@dadka212

a ostatni...

Uz jsem oznamila manzelovi, ze se po praci jede do Ikey...no telefonat byl beze slov-muj monolog...na druhe strane se chvili dychalo, nebo prodychavalo... 😅 😅 .jsem zvedava, jestli vubec prijede domu 😀

irriss
23. máj 2012

@dadka212
ta housenka je supeeer...zrejme budou mit moje deti zakazany pristup na Marcipany 😀

peroli
23. máj 2012

@dadka212 @dm1 jj, přesně tuhle mám.. tu 20 cm

irriss
23. máj 2012

@peroli
takze mam dat prednost 20ti cm?? 😉

pri posledni navsteve Ikey jsem nevidela zadnou😉

aduskatt
23. máj 2012

@dadka212 ta husenica ma dostala, asi si aj ja zakazem pristup na marcipany🙂))

majkaas
23. máj 2012

ahojte,
neviete mi niekto poradiť link, kde by som našla postup na prácu s klieštikmi, nie som ani zďaleka taká šikulka ako vy, pečiem len pre svojich drobcov, ale veľmi sa mi páči zdobenie s klieštikmi, doteraz som to neskúšala, nemala som chuť zbytočne investovať, keď ani neviem či mi to pôjde, našla som teraz nejaké lacnejšie, len neviem či sú vhodné aj pre začiatočníka, kdesi som čítala, že so zúbkami je náročnejšia práca, viete mi niekto poradiť, či tieto by tieto boli dobré aj pre niekoho kto s tým ešte nerobil, alebo si radšej kúpiť len hladké?
vopred ďakujem za rady.

dadka212
23. máj 2012

@majkaas je jedno či je to zo zúbkami alebo hladké, hlavne si kúp kovové, tie umelé sa zvyknú zlomiť a bolo by dosť zlé, keby sa to stalo v polovici klieštikovania 😅 namáčaj si ich troška do solamylu ak robíš s nejakou mastnejšou hmotou....

majkaas
23. máj 2012

ďakujem za radu, zatiaľ som skúšala len cukríkovu hmotu, tak kúpim radšej kovové a uvidím, čo sa podarí 😖 , na 1x to asi nebude žiadna sláva 😕 😀

mishulle
23. máj 2012

tak nakonec vybírám mezi dvěma
ten první jen nízký modrý a stejné kytičky bych dala i navrch
a propo, když si udělám kytičky zítra, nechám uschnout a dám do krabičky, vydrží mi do příštího pátku, kdy budu dělat dort?