Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
9. jún 2012

tak koukám, že včera se potah rosil úúúúúúplně všude, asi bylo blbý počasí, dusno a klid před bouří 😝 😝

mishulle
9. jún 2012

@vecernicci to samý jsem udělala také a taky dobrý, děkuju

mishulle
9. jún 2012

holky prosím tak ten dort na 80 má bejt pro 20 lidí, tak nevim jestli bude stačit dolnípatro 25x25 a horní - krabice 15x30 nebo radši 35x35 a horní 25x50???

mishulle
9. jún 2012

blbost, píšu dřív než myslim 25x25 a 15x15 nebo 35x35 a 25x25, přemejšlim nad tim, že horní korpus budu muset píct 2x a píšu kraviny

lamps
9. jún 2012

@mishulle ja si myslím, že stačí dolné 25 x 25 a horné 15 x 15 pre 20 ľudí až až. Keď rátaš na osobu 20 dkg, tak by mala stačiť 4 kg torta. Pri týchto rozmeroch len to spodné poschodie bude mať 4 kg 😅

daducha
9. jún 2012

Ahojte baby, pomoooc, z kolkyych vajec mam robit krem slahany nad parou do 24 cm torty? A kolko tuku do toho? Nemôze ist maslo, len Palmarin a ja uz teraz trpnem ako to bude chutit 😝 .dakovala

dadka212
9. jún 2012

@mizulienka ja som tiež nikdy nemala námrazu a zrazu teraz je tam, síce nie vela, ale ako sa chladnička odmrazuje, kvapká to aj po poličkách a mám mokré torty 😠 ale tie kartony to zadržali....teda dala som karton len za tortu nie na celú stenu za tortou...

mishulle
9. jún 2012

a ještě dotaz, může jít pod horní patro na výztuhy karton, nebo mám radši koupit tu podložku?

jakelina
9. jún 2012

@mishulle může karton, ale potahuj dort už na něm, jinak budeš mít potah krátký a budeš mít mezeru.

mishulle
9. jún 2012

@jakelina děkuju

janula.h
9. jún 2012

ženyyyy aj mne sa topil poťah ☹ strašne nechápačka ale PTD špeciál s tým to bolo lepšie ale s obyč. to bolo o hubu ☹

lokalistin
9. jún 2012

@jakelina dakujem len som mala 26 drotik(iny zatim nemam) a z jedneho lupienka mi tam vykuka jak sa lupen ohol. a mam pomocku nasla som si na internete obrazok vyrezavatka stiahla na plochu ,zväcsila do potrebnej velkosti obkreslila na papier na pecenie a podla toho potom vyrezala . je to take trosku nepravidelne, ale mne sa dost pacila. len je do cervena lebo nemam inu praskovu.chcela som fialovu alebo fuchsia 🙂

monika76
9. jún 2012

Ahojte dievčatá .Prajem vám všetkým krásny víkend v kruhu rodiny a priatelov 🙂 Tento víkend som nemam po dlhej dobe žiadnu tortičku tak som mohla konečne svojim deckám len tak pre radosť.Jahodková a pribináčikový krém 😉 🙂

monika76
9. jún 2012

zabudla som pridať fotku 😀

lokalistin
9. jún 2012

babule vsetkym vdaka za paci sa mi musim zasa makat,ale redsej by som sedela tu pri vas ☹
8 hodin mekac-bude na drotiky a praskove farby 😀

jakelina
9. jún 2012

@daducha ze čtyř vajíček by ti mohlo stačit a jedno máslo a i možná o kousek víc.

jper
9. jún 2012

zdravím všechny akorát zdobím dort a nevím si rady se silik.formou na perlový řetaz - dám to tam - mám ořezat přebytek? A pak hl. nejde mi to ven, necháváte to trochu zaschnout než to vyděláte?

jakelina
9. jún 2012

@jper dej do mrazáku na deset minut a vyklop

janula.h
9. jún 2012

@mamina1978 moja krásna topánková ☹ mama nechcela topánku ☹

pristela
9. jún 2012

Holky aj mne sa vcera topil potah ☹ ale nie v chladnicke, len ked som ho vytiahla von ☹ v chladnicke krasne vyschol, porazalo ma z toho , uvidim co dnes a ako zvladnem prevoz. u nas dnu je zima aj cez leto tak jedine zeby vlhko z vonku ine ma uz nenapada, bo burka ako slak bola

janula.h
9. jún 2012

@pristela kokos to bolo strašné nechápem asi fakt tou búrkou lebo aj my máme doma 24 😖

pristela
9. jún 2012

@janula.h ja sa aj bojim ist ju vytiahnut do chladnicky 😕 a to som sa este ani nemrkla ako je vonku, co mi to urobi v aute aaaach ☹ ☹ ☹ a asi budem musiet niekoho vziat so sebou bo torta je vysoka a úzka bude sa musiet drzat, aach nervy mám ☹ ☹ ☹

jakelina
9. jún 2012

@pristela vem raději manžela, ať ti pomůže a fotka??????????????

janula.h
9. jún 2012

@pristela no u nás je tak dusno že prisahám do hodiny zase búrka ako svet a aj moja ide autom pomooc ☹ ale spolieham sa na špeciálku ☹ silno držím palce aby vydržala daj vedieť ako ste došli

dm1
9. jún 2012

aj mne sa topi 😠 . chcela som napisat ze zlate MMF to vydrzi vsetko nie ako kupovane ale vidim ze aj pristelke sa pusta... ale mne pomaha poprasit solamylom riadne a je to OK

jakelina
9. jún 2012

U nás taky leje, já jsem dělala dobroty pro děti na ukončení fotbalové sezony a dnes máme dětský den, ach jo. ☹ ☹ Manžel jel na ten fotbal a krabice mi nechal doma, tak půjdu s deštníkem a ještě dortové krabice v ruce. No chlap 😝 😝 😝 Zdobil si to Matyáš skoro sám, jenom jsem mu vyvalovala hmotu.

pristela
9. jún 2012

@dm1 ja asi nemam doma solamyl ale mohla by som poslat mladeho do obchodu, len torta bola po vytiahnutí cela mokra to by som musela na nu zhora vysypat dva sáčky 😀 😀 😀 😀
@jakelina foto bude len sa musim k tomu dokopať ☹

daducha
9. jún 2012

@jakelina dakujem moc 😉

A hlasim, ze aj Smartflex robi problemy.V chladnicke super, vsetko suche a ked som potahovala,katastrofa.Jednak bol uplne mäkky a ani som sa prstom nemohla dotknut pri zdobeni mimo, hned peciatka 😠 .Ja s tym v lete asi fakt prasknem,len aby som z cviku nevysla 1 za tyzden 😉

larah
9. jún 2012

@mamina1978 dakujem,tá prvá sa mi páči,už som na nu niekedy pozerala a zdá sa mi že tu niektorá robila taku fialovu.Oni totiž nevedia,aku chcu,dali jeden obrázok srdiečko, ale ja nemám formu a nemaju ani v cukrárskych ani v domácich,že aby som ja ukázala nejaké obrázky,no uvidím,na čom sa dohodneme.Je to pre dcerinej najlepšej kamošky maminu a dost mi na nej záleží,dufam že to nepokašlem

lamps
9. jún 2012

ach dievčence, aj ja som mala včera orosenú tu moju margarétkovú, potiahla som ju, dala do chlacničky, že idem uložiť deti a keď som ju vytiahla bola spotená 😖 tiež som mala nervy lebo som potrebovala na ňu maľovať, ale poprášila som ju jemne solamylom a bola ok, aj maľovať sa mi pekne dalo. Teraz mám zas nervy z toho ako prežije cestu od nás do Prievidze