Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. jún 2012

@adul67 tak to jo, jenom mi to přišlo nějaké divné to slovo, pořád mi na něm něco nesedělo 😀 😀 😀

jakelina
10. jún 2012

@adrianai já jsem dávala ten drátek tak do poloviny toho lupene květu, ale taky nevím jak daleko až má být. 😲 😲 😲

maca77
10. jún 2012

@adrianai hm mne sa mmf vôbec nelepí na žehličku ... podsypávam si solamylom .... tak možno toto pomáha 😉 ľalie sú krásne... ja som robila raz a tiež som ich dala ledva dokopy,... viac neskúšam 😀

maca77
10. jún 2012

jupí posledná torta odovzdaná 🙂 môžme ísť na návštevu 😀

zuul
10. jún 2012

krasne torticky, uzasne.
tu pridavam aj par mojich, sice obycajnejsie ale mi pride ze vsetci chcu stale rovnake.

miculienka
10. jún 2012

ahojte , tak vám pridávam ukážku tej mojej prvotinky pre moje zlatíčko , tak čo vy na to , oplatilo sa mi otravovať vás ?

zuul
10. jún 2012

@miculienka uzasna torticka, to bude radosti 😀 vsetky tie 2roc deticky ficia na krtkovi a buduci rok uz budes robit mickeyho 😵

steva
10. jún 2012

Ahojte.chcem sa podakovat za rady,ktore tu davate a ja sa vdaka nim ucim.nepeciem vela,ale kazdu torticku si uzivam.pridavam par svojich,nie su dokonale ,ale urobili radost.dakujem

miculienka
10. jún 2012

@zuul - ďakujem 🙂 , tak to aby som si už odteraz hľadala inšpirácie s mickeym 😀 😀

daducha
10. jún 2012

Ahojte, tak konecne volno a pridavam svoje najnovsie "deticky " 😀 .Dve su este z minuleho tyzdna.Skoro vsetko na zelanie,tak som sa vyhrala iba na niektorych 😉

miculienka
10. jún 2012

@zuul @steva - aha , hneď je tu jedna s minnie 😵 😵 😵

mates22
10. jún 2012

@zuul 😀 😀 😀 náš dvouletej krtka totálně vynechal a frčí rovnou na mickeym,, taky tomu dort odpovídal 😉

aduskatt
10. jún 2012

dievcence, nemame v tajnych suflikoch recept na karamelovy krem bez masla? dikyyyyyyyyyy

katulkaaaaaa
10. jún 2012

ahojte moje za tento tyzden 🙂

katulkaaaaaa
10. jún 2012

@pristela akoze na teba ja nemam slov fakt 😀 nadhera nadhera 😉
@lawli krásna torticka 😉
@eliska22 sumec sa ti super podaril 😉

lifinka
10. jún 2012

ahojky při neděli, všem lajkuju, máte krááásné dortíky všechny do jednééé!!!! Já dneska uklízím, ani vás zas nedočtu....Přišla mi sms, že dort byl vynikající, tak jsem ráda 😎, že bude chtít do měsíce zase další 😅 doufám, že už budou něco slavit, nebo zase jen tak ke kafi 😀

mishulle
10. jún 2012

tak snad první růže která vypadá jako růže se mi povedla právě dnes, pak hodim foto

dadka212
10. jún 2012

@aduskatt ja nemám...

levandulka3
10. jún 2012

@aduskatt ja som robila tento a všetkým chutil: ušľahala som 2 šľahačky, postupne do toho zašľahala kondenz. mlieko Caramelo(2/3 konzervy) a nakoniec som pridala želat. stužovač za studena Dr. Oetker, chvíľu som ho vychladila v chladničke a plnila

danciacik
10. jún 2012

@daducha nádherné torty s akou hmotou pracuješ. Ja robím PDT špeciál ale minule som skúšala K2 robilo sa s ňou super ale v chladničke sa strašne rosila ☹

florentina
10. jún 2012

@simasa júúúúú to je ono, děkujíííííí!

florentina
10. jún 2012

@simasa ještě foto jako důkaz 😉

irriss
10. jún 2012

@xxx.klarka

Tvym dortem jsi mne "odsoudila" ke splneni dalsiho prani mych deti..
(asi jim to zakazu-koukat Vam sem do lednice 😀 )

Vypada to, ze jsi udelala vernou kopiii naseho kralicka 😉

p.s. zviratka jsou mimo temu, ja vim 😉, berte to jako "chlupatou inspiraci k dortu"😉 diky🙂

pristela
10. jún 2012

@aduskatt ja som robila karamelovy ten štyl ako parizsku slahacku, upalis si cukor do toho vlejes smotanu na slahanie a miesas na pomalom ohni pokial sa ti ten karamel v nej nerozpusti , das pak vychladit /cez noc do chladnicky/ a ked je to uplne ladove 🙂 vyslahas 😉 bavili sme sa minule aby sa ti krem nezrazil treba to slahat v tom istom hrnci co sa slahacka chladila/ a pomer , ja to uz moc nepamat , nikdy nic nerobim presne 😕 ale zda sa mi , že to bolo 6 PL kryštál cukru na jednu smotanu na slahanie , ale ja davam cukru od oka aby to nebolo moooc sladke, ono cukor nemusis davat presne na gram 😀 a pre istotu este mozes primiesať stužovač 😉

pristela
10. jún 2012

zienky prosim vas aku hmotu si mam kupit na kvety aby mi vydrzali aj v takomto vlhkom pocasí, mam rada stenšené asi až moc 😀 a to by mi mmf vo vlhku lamala ☹ teda mozno nie ,a le nechce sa mi robit "zbytocne " zas ale nieco co sa da kupit v malom nie 7kg 😀 😀 😀 😀 to by ste ma zabili 😀

jakelina
10. jún 2012

@pristela Smartflex Flower

florentina
10. jún 2012

@pristela ten podpis na foto už se mi zadařil, tak se s tím nehledej, ale díky za ochotu.
Ale mám na tebe ještě prosím jeden dotázek ohledně těch krabic, tak se nezlob, vím, že už ty krabice nemusíš 😅 ....jak jsi dávala ten fotopostup, tak to víko vzniklo tím, že jsi vlastně dala přes jednu vrstvu potahvoky na bocích ještě jednu vrstvu ze zhora toho víka. Ale když to víko děláš pootevřené, předpokládám, že potahuješ každé zvlášť - tedy krabici i víko a jak to pak děláš s tím víkem? Dáváš na něj taky jakoby dvě vrstvy, aby bylo širší, nebo jen jednu a je vlastně stejně tlusté jako krabice, jen při tom pootevření je to vlastně jedno? Doufám, že jsem se zeptala nějak srozumitelně, páč mi ten dotaz přišel jednoduchý a koukám, že jsem zase popsala x řádků 😅 ....

pristela
10. jún 2012

@florentina chaapem 😅 je rovnako velke veko ako krabica, tam to absolut nieje podstatne kedze je to kazde zvlašť 😉

pristela
10. jún 2012

@jakelina v pondelok asi nabehnem do obchodiku a kupim 😝 pondelok bude desny ☹

daducha
10. jún 2012

@danciacik dakujem 😵 ,Smartflex
@pristela ja pouzivam satin ice gum pastu,nedam na nu dopustit,len je momentalne tazke ju zohnat na SK aj ked neviem preco 😒