Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
10. jún 2012

zienky, moj uuuuuuuuplne prvy pokus vymodelovat nieco, co sa aspon trochu podoba na ksicht....myslim, ze treba potrenovat oci a hadam sa bude dat........btw, viem, ze farba ma byt telova, ale ostala mi zrovna ruzova hmota, tak na trening hadam staci...prosim vsetky postrehy, co a ako vylepsit, dakujeeem🙂) teda okrem korekcie kukadiel, to vidim, ze je chudak skulavy jak fras🙂

eliska22
10. jún 2012

@aduskatt dobrý je 🙂 aj tvoje farebné prsty 😀 😀 😀

jakelina
10. jún 2012

@aduskatt já neporadím, nevím jestli bych udělala alespoň takový. 😀 😀 😀

aduskatt
10. jún 2012

@eliska22 to sa umylo, v pohode🙂)

aduskatt
10. jún 2012

@jakelina ale urcite, ja som totiz modelovaci antitalent a este k tomu som to robila z MMF, co neznasam🙂)

danielik79
10. jún 2012

ahojte aj ja pridám tortičku čo dnes robila len tak deťom

dm1
10. jún 2012

@jakelina dakujem 🙂. No toho som sa obavala veru ale poradili kocky na medovnikoch - v tom podstavci je vyrezana diera presne na to srdiecko, ktore je este spevnene spajdlou. Potom som ho dala do otvoru a zaliala tuhsou polevou, podoprela a modlila sa nech to nespadne 😀 . Robila som ho par hodin pred oslavou kde sme sli bolo pre sefa 😝

dm1
10. jún 2012

inak kocky obe tie jazierka na tortach co mam su z roztopenych gumimacov ofarbenych je to fakt super!

aduskatt
10. jún 2012

@ucitelka70 ja som robila puncovu z piskotoveho cesta...jeden korpus klasika a jeden ruzove.obe na dvakrat prekrojene, spodny biely natrela hodne marhulovym lekvarom, polozila ruzovy, poliala rozvarom, natrela lekvarom, polozila druha, preliala natrela lekvarom, polozila druhy zlty, dala do chladnicky zatazene, po asi 6 hodinach som tortu otocila opacne, teda vrchny korpus bol teraz dolu, dalsich 6 hodin zatazene v chladnice. Potom som uz potahovala a zdobila

makinka2
10. jún 2012

ahoj holky 🙂

prosím o radu budu si objednávat nějaký barvy gelovky od Wiltonu a chci se zeptat jestli nevíte jaká červená je hezčí jestli ta red-red a nebo christmas red, děkuji 😉
a ještě lilie se barví prachovými barvami (bílá lilie se zeleným středem)

jakelina
10. jún 2012

@makinka2 kup si extra červenou, ta barví nejlíp.

mishulle
10. jún 2012

@jakelina děkuju, za každou radu jsem vděčná, a moje první růže, vydrž, tady 😀 😀 😀 😀

makinka2
10. jún 2012

@jakelina hm tak ta na výběr není ☹ tak asi tu red-red, ta vánoční je možná tmavá, no všechno lepší než ta jahodová červená co je v drogerii 😝 🙄

mishulle
10. jún 2012

@makinka2 Vánoční není tmavá, když naředíš přiměřeně

jakelina
10. jún 2012

@makinka2 já mám ty červené obě i tu extra, spotřebovala jsem už dost, v těch menších mám už půlku ani ne. Té extra stačí trochu a je fakt, že všude ji nemají.

makinka2
10. jún 2012

@mishulle tak ted nevím 😅

jakelina
10. jún 2012

@makinka2 obě budou červené neboj 😀 😀 😀

lokalistin
10. jún 2012

@aduskatt no ja by som to teda nezvladla podla mna na prvy pokus super,mozno trochu mensie usta

makinka2
10. jún 2012

@jakelina 😀

aduskatt
10. jún 2012

@lokalistin s tym mam problem, lebo nemam kosticu s malickou gulickou, ale ja pridem na to, ako to urobit mensie🙂

mishulle
10. jún 2012

@makinka2 na kdy to potřebuješ? já budu teď v týdnu dělat růže z christmas red gelovkou

mamina1978
10. jún 2012

@makinka2 Ja mam tu christmas red na tych formulkach str. 2992 😉 🙂

dm1
10. jún 2012

@mishulle ked tam nemaju extra tak mne sa najviac pozdavala ta red-red

mishulle
10. jún 2012

@dm1 to si chtěla asi napsat 😉 makinka2

dm1
10. jún 2012

@mishulle ups jasne 😉

lucula73
10. jún 2012

@ucitelka70 ahoj,neviem či ti niekto odpísal,ale ja som robila už dva krát podla tohto receptu 😉 ,myslím,že tu bol už spománaný ......
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937

ucitelka70
10. jún 2012

@aduskatt díky, takto som aj ja robila, a potiahla marsmalowkou, a robila som jednu ružovú a jednu kakaovú piškotu, ale už si ani nespomínam, ako som nálev robila, ale bolo to veľmi dobré, a potom človek ľutuje, že si nevytlačil.... no poučím sa

bzucinka2
10. jún 2012

tak moje z tohto tyzdna a povedala som si, ze zakusky asi viac ee 🙂
a chvalim vsetky krasne vytvory .. 🙂

eliska22
10. jún 2012

tak práve u mňa boli objednať svadobnú tortu, prvý krát idem robiť hlavnú 😅 vybrali si takúto, len trojposchod. a tie motýle žlté, krémové
len mám otázku, tie motýle kde by sa dali zohnať ? 😕 lebo predpokladám, že to sú umelé, či čo myslíte?

eliska22
10. jún 2012

tu je foto 😝