Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
13. jún 2012

@lifinka urcite nie dalsich 50 min. zalezi od taho ake cesto... ale ja nechavam 15 min navyse, pichnem spajdlu a podla toho este bud necham, alebo uz je hotovka a vyberiem... ale este ziadne som nepiekla 2x dlsie ked bola dvojnasobna davka 😉

ajka82
13. jún 2012

@aduskatt @mizulienka najlepsipre mna dlhy tenky nozik a s tym karajat ak sa bojis ze nebude rovno, dat si ku korpusu nieco podla coho sa budes drzat(dosticku, vrchnak...) ...ja mam 35cm cepel, rovny...ale vsetcia maju zakaz s nim krajat cosi ine ako korpusy a kolace 😝

lifinka
13. jún 2012

@mizulienka
@aduskatt
chichi
teď jsem špejlou zkusila a špejle je suchá a zbývá do první 50minut ...7min. do konce 😀 je to ve formě 30x30cm, nevím, proč mě to napadlo, no jo, prostě jsem zvyklá péci ve svých 23,26cm kulaté formě a jakmile jdu do něčeho nového, tak se bojím.

lifinka
13. jún 2012

@ajka82 díky Ti!!!

aduskatt
13. jún 2012

@lifinka 30x30 som piekla dnes a 44 minut🙂)

ajka82
13. jún 2012

@lifinka ale ked si davala do vacsej formy dvojnasobok, moze to byt rovnako dlho 😉 ...to si nepisala

lifinka
13. jún 2012

@ajka82 a je hotová, jen jsem si myslela, že to 1x prokrojím, je to recept z 8vajec a 1/2kg hl. mouky je to dvojnásobek, co peču v kulaté 23cm.Ale nevím, no.Potřebuji to na to logo, co mám dělat je to vyřezávané, takže jsem napřed myslela, že budu péci ve 26cm kulaté, ale to kdybych ořezala, asi by nebyl ani střední dort🙂))jenže teď teda nevím potřebuji 3korpusy...

dm1
13. jún 2012

@lifinka nezalezi z kolkych vajec to mas ale aka je vyska cesta vo forme. aj z 2 vajicok vo forme 10 cm sa ti moze robit dlhsie ako z 8 vo forme 30x30...

lifinka
13. jún 2012

@aduskatt a písneš mi recept jaký ty jsi měla poměry a prokrajuješ?

lifinka
13. jún 2012

@dm1 aha, vidíš to a já se stále obracím na vajca 😀

aduskatt
13. jún 2012

@lifinka dvakrat som prekrojila..................robila som bohusov nastavovany kakaovy z 11 vajec...........sneh z bielkov, 150 g kryst cukru+vanilk cuk dobre vyslahat, zltka + 250 g prask cukru, vyslahat, pridat 10 lyzic horucej vody, 500 g muky premiesat s prdopecom, do zltkov dat polovicu muky, vymiesat, potom pol snehu, miesat uz len varechou, zbytok muky, premiesat, zbytok snehu...............hotovo, piect🙂..ak chces kakaovy, tak nehradis cast muky kakaom

aduskatt
13. jún 2012

babyyy, mozem uz slahat parisku, je v chladnicke od 11ej?

lifinka
13. jún 2012

@aduskatt tedaaa, to já nevím, zda to 1x prokrojím ....díky a náhodou cukr moučka být nemůže?

zuul
13. jún 2012

@mia1111 urcite krasne, o lienkovej snival moj maly, tak nech sa paci ma lienkovu. tak sa dlavili s tymi lienkami. malicka bola az za usami cierna 🙂

aduskatt
13. jún 2012

@lifinka tak na to ti neodpoviem, lebo som davala presne podla receptu.ale ked raz skusim, dam ti vediet🙂))aj ked, podla mna je to jedno, ale ak das miesto praskoveho krystal, musis ho dat trosicku viac🙂

lifinka
13. jún 2012

@aduskatt prosím tě a ten krystal+van. cukr to mám vyšlehat s těmi bílky? Já totiž přehlédla ten práškový cukr+žloutky, víš 😀

aduskatt
13. jún 2012

@lifinka anoano🙂)krastal a vanilka ide k snehu a praskovy k zltkom🙂

vlada111
13. jún 2012

@pristela ja pijem vodu z vodovodu s citronom nez cukru. Je to super osviežujúce 😉

macicka84
13. jún 2012

Holky prosim o dve rady: 1) cim obalujete dratky, kdyz na ne davate kytky, plus nevite o nejakem fotopostupu a pak 2) jaky krem pod marcipan, nechci davat jen maslo s cukrem a rumem a ani salkovej jako vzdy, dekuji, dekuji!!! 😅

dm1
13. jún 2012

@macicka84 drotiky kupujem uz opradene /obalene paskou/ vtedy treba pasku floristicku uz iba na viazanie kyticiek k sebe. postupov je na nete strasne moc zalezi ake kvietky asi chces skus mrknut sem http://www.tortyodmamy.sk/fotopostupy/kvety

co sa tyka kremu ja robim vacsinou maslove tak tie davam pod potah - salkovy, falosny parizak alebo slahany nad parou

aduskatt
13. jún 2012

@macicka84 prave som dorobila pod potah.rozpustila cokoladu, zmiesala s kremom podobnym nutelle a vmiesala maslo

jakelina
13. jún 2012

@aduskatt já nechávám v lednici přes noc, tak nevím, aby se ti to vyšlehalo.

macicka84
13. jún 2012

Diky 😉, coz je super, bo napln bude jahodovo-tvaroho-smetanovo-maslova, coz pujde skvele k sobe 😵 ...

macicka84
13. jún 2012

@dm1 Dekuji velmi!!! Mno lilii bych chtela zkuset 😅

aduskatt
13. jún 2012

@jakelina ved to, ze aj ja to tak robim, ale teraz potrebujem skor, musim naplnit uz dnes

levandulka3
13. jún 2012

@aduskatt ja to robím tak že si pilkovým nožíkom urobím zárez dookola potom do toho jarčeku omotám niť takú tú tenkú pevnejšiu na vyšívanie prekrížim a zatiahnem a tým sa mi korpus prekrojí úplne rovnúčko, len treba dávať pozor, aby bola niť všade zasunutá lebo potom to drolí korpus

mishulle
13. jún 2012

@meggie.sk když já měla vejce plný a plato mi MM vyhodil, tak jsem improvizovala

aduskatt
13. jún 2012

@levandulka3 sak ja tak isto tou pilkou🙂) len ma stve, ze to musim aj tak narezavat🙂ale statocne som to dobojovala a teraz mam plllllnu kuchynu rozlozenych korpusov🙂

mishulle
13. jún 2012

holky hodí se stephanotis mezi růže?
http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

aduskatt
13. jún 2012

@mishulle podla mna celkom ano🙂