Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
19. jún 2012

@janula.h To nie je myslim vhodne pod potah ! Ja som bojko a baby tusim hovorili , ze tam musi byt ovela väcsi podiel masla. On je sice s maslom ,ale nie je to ta typicka maslova plnka.Je tam v plnke priblizne 1/3 masla, 1/3 sladeneho mlieka - salka a 1/3 pudingu, takze podiel masla je asi malo 😉 🙂

aduskatt
19. jún 2012

@mamina1978 to ja dobre viem, kedze raffaelo je moja laaaaska🙂

janula.h
19. jún 2012

@mamina1978 oki tak sa tešíííííííím urobím v piatok 😀 pre mužovu pani řídicí 😀

dadka212
19. jún 2012

@aduskatt ja som v štádiu, že každý týždeň odmietam minimálne 3-4 torty....ak mi náhodou zrušia, čo sa mi stalo len 3x tak sa tvária ako keby som sa mala naštvať, no ja sa vždy tak poteším 😀

aduskatt
19. jún 2012

@dadka212 tak do toho stadia by som sa chcela aj ja raz dostat🙂.ja budem zatial rada aspon za jednu tyzdenne......

lucula73
19. jún 2012

@dajna11 a ten čokokávový kremik je aký?neviem či to tu bolo..........ďakujem...robíte mi chuťky 🙂

vecernicci
19. jún 2012

@mishulle tenhle dělám já a je úplně super, vždycky se mi povede, akorát dávám 5 vajec, jinak úplně stejně 😉

dajna11
19. jún 2012

@lucula73 ja robím taký že vymiešam maslo s curkom,do toho zamniešam hustyý čoko puding,a na koniec vlejem nad parou rozpustenú čokoládu do ktorej som počas rozpúšťania prilievala silnu prefiltrovanu kávu

vecernicci
19. jún 2012

@dadka212 tak to já znám, tenhle týden mám zase 8 dortů a ještě věnečky, rolády a jahodové řezy, mně asi v tom teple trefí šlak 😝

mamina1978
19. jún 2012

@dajna11 a to jen co si kombinovala ? Dala by si aj presny recept coho kolko... diky ....

lucula73
19. jún 2012

@dajna11 to znie mňamkovo.....a tej kávy koľko asi dávaš?

dadka212
19. jún 2012

@vecernicci no mňa tiež, mám ich 7 sakriš a malo ich byť rekreačných 3, len mi kamošky presunuli tortu, jednu som slúbila dalšej kamoške, keď sa jej narodí bábo a nazbieralo sa to....

mizulienka
19. jún 2012

@aduskatt ja bezne davam do svadobky ano, tie pasikave slamky a zatial to nikomu neprislo nedostojne 😉
nemyslim si, ze svadobnici, samozrejme ak su normalny riesia ci tam je slamka, ci nejaka palicka, oni ani nevedia, ze taka palicka na vystuz existuje 😉

vecernicci
19. jún 2012

@dadka212 přesně tak, dva mi přesunuli z července na teď a ještě volala kámoška kámošky a mamky kámoška a je to, taky jsem měla mít jen tři a ty zákusky, ale to je pro potencionálního šváru, tak to je samozřejmost 😉

aduskatt
19. jún 2012

@mizulienka a ved to je fajn, ze kazdy clovek ma na vec iny pohlad a nazor, inak by bol svet nudny🙂

mima1311
19. jún 2012

Baby ja sa bojim robit take kremiky , kde sa dava maslo do pudingu , ci naopak , jednoducho mozem mat rovnaku teplotu a sa mi to sekne 😠 😠 😠 niekde som citala ze robia aj tak , ze uvaria puding , do hotoveho hodia maslo aj cokoladu a tie sa tam rozpustia ...ked to vychladne stuhne to ? moze z toho byt krem ? keby to tak islo tak som zachranena 😀

PROSIM VAS ,SNAD SI MA VSIMNETE 😝 TAK TO TROSKU ZVYRAZNIM 😝 😀 😀 😀
diiiik 😉

dadka212
19. jún 2012

@vecernicci no kam sme sa dopracovali, takto otročiť v lete 😀 😝

dadka212
19. jún 2012

@mima1311 😀 ja neviem nikdy som to neskúšala, ja ak sa zgrcne krém šupnem nachvílku nad paru alebo do horúcej vody šupnem misku v ktorej miešam a je to potom krásne vyšlahané....

mishulle
19. jún 2012

@vecernicci a kolik vajec bys mi doporučila na čtverec 25x25 aspoň 7?

mizulienka
19. jún 2012

baby keby som robila takuto tortu, aku by ste to robili?
http://cakefiction.blogspot.sk/2010/12/moet-cha...
urobili by ste klasika kruh a potom zrezavali? alebo plnili by ste rozne velke vykrojene kruhy z platov?

mizulienka
19. jún 2012

@aduskatt suhlasim 😉

kvojtanikova
19. jún 2012

@mima1311 teda neviem, preco by sa ti to malo seknut, no ale ak mas take zle skusenosti chapem tvoje obavy. Ja vacsinou robim tak, ze puding necham vychladnut aby bol teply ale nie horuci, potom tam nakrajam maslo a slaham kym sa to nespoji. Potom davam opat stuhnut do chladnicky. Este dolezita rada - ked chladne puding, bud treba potom tu kozku z neho vyhodit, aby tam nenarobila v kreme take kusky, to sa potom neda rozslahat, alebo ak nechcete aby sa kozka spravila, hned po uvareni treba povrch kremu posypat praskovym cukrom.

dajna11
19. jún 2012

@mamina1978 no ten...a spolu s orechovým korpusom,že to bolo super.

dajna11
19. jún 2012

@lucula73 no tolko že stále chutnám a aby ju bolo dobre cítiť...každá káva má inak silnú aromu

mizulienka
19. jún 2012

@dadka212 a to davas nad paru aj ked sa ti zgrcne slahacka napr do mascarpone kremu??

dadka212
19. jún 2012

@kvojtanikova ja zabraňujem kožke na pudingu tak, že po uvarení na to nalepím mikrotenovy sačik alebo dám foliu 😉 po vychladnutí odlupnem a je to bez kožky 🙂

dadka212
19. jún 2012

@mizulienka nie zgrcnutú šlahačku som ešte nikdy nezachránila ☹ ja teraz budem chodiť šlahať do pivnice, lebo tu hore je horko a zgrcava sa mi všetko pravidelne a to sú zbytočne vyhodené prachy aj za benzín keďže potom musím bežať a kupovať nové všetko....
tak zachraňujem len pudingové a také tie maslové krémy....

mizulienka
19. jún 2012

@mima1311 ja cokoladovy robim tak, ze do uvarenej zmesi este teplej nakrajam maslo, krem sa mi este nezrazil (dufam, ze ani nezrazi, robim ho na piatok 😀 )
aj ked slaham nad paru, tak necakam kym hmota vychladne, rovno do tepleho nakrajam maslo, priebezne miesam a ked mi vychladne, davam do chladnicky, kym nezatuhne...

mizulienka
19. jún 2012

@dadka212 a co robis, ked uz mas akoze plnit tortu a zgrcne sa ti krem napr ta slahacka na mascarpone...utekas do obcodu, kupis nove, ale musim tonechat vychladnut, nechavas stale cez noc? ci si uz skusala aj nechat kratsie?
lebo ja mam stale hrozu, ked slaham ten krem s mascarpone, ze ked sa nepodari, tak tortu neodovzdam nacas 😕

mima1311
19. jún 2012

@dadka212 som vedela ze to zaberie 😀 😀 😀 no ja som takto zachranovala uz spuuuustu x , bohuzial plnke bol vzdy koniec 😝 neozivila som ju ...
@kvojtanikova veru zleeee, bojim - bojim ...no ale teda vsak ty robis podobne , das tam maslo rozpustit a pocas rozpustania slahas ????????? na korku si davam aj ja BACHA 😀