Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
21. jún 2012

@adka_praha A OSTATNE DIEVCATA,KTORE CHCETE, ALEBO V BUDUCNOSTI BUDETE CHCIET TEN RECEPT NA RAFAELO KREM, PROSIM ULOZTE SI HO TERAZ, ABY SME HO TU NEMUSELI VKLADAT KAZDY DEN, DAKUJEM 😉 😉 😉

RAFAELO KREM
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka, a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu

BURIZONOVA HMOTA
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

dm1
21. jún 2012

@evvina neboj lisom to ide super len zalezi velmi na hmote. ak ju mas tuhu ide to tazko tak sup s nou na chvilinku do mikrovlnky. Potom ked chces dlhe ako na obrazku tak to treba doplnat tam stale novu hmotu nech to ide v celku

dm1
21. jún 2012

@mizulienka tak som si ho preposlala pre istotu domov nech si ho doma ulozim nech sa na to po case nepytam 😀

dm1
21. jún 2012

ja hladam recepty na FB co mame skupinu supni tam prosim luci aj tento krem alebo ja poobede doma ho pridam nehc to mame pokope vsetko 🙂
@mizulienka

adka_praha
21. jún 2012

@mizulienka moc dakujem... vazne sa ospravedlnujem... tolko pisete, ze kym sa k niecomu prepracujem, tak uz je to v tahu... teri nema moc trpezlivosti s maminkou, ked nieco potrebuje hladat na nete... 😠 😠 😠 😠 😅

dadka212
21. jún 2012

@katulkaaaaaa ja nemám skoro žiadne inšpirácie uložené, ale 12 ročné baby sú už také parádnice 😀 volila by som už niečo štýlové...
a ak má rád zvieratká prečo nie 😉

miciatko
21. jún 2012

babenky viem ze mate plne ruky prace , tak ak niektora kukne sem ockom a uvolni aspon jednu ruku ako mam vysusit figurky na sobotniajsiu tortu ma slak ide trafit, robila som vcera a su akobi som ich dorobila robim z MMF s cokoladou, mam ich nechat ovievat ventilatorom , alebo ich mam strcit do chladnicky, lenze ked ich z nej vytiahnem orosia sa a su makke .. . co mam robit ??????

dada2007
21. jún 2012

@miciatko ja si pomáham ventilátorom.......... 😉 držím palce!!!

mizulienka
21. jún 2012

@adka_praha ja viem, ze spatne sa to uz tazko hlada, ja tiez nemam docitane vsetko 😒 nestiham...ale ked je novy recept ale postup, ja si hned ulozim do oblubenych. 😉

adka_praha
21. jún 2012

@mizulienka ja mam vacsinou tu smolu, ze zachytim len nieco, ze sa bavite o tom a dalej "rozpitvavate" a potom kym to najdem, tak mi to trva... a tu burizonovu hmotu som si ja blba mala rovno odpisat, ale nebolo kedy, tak som sa spoliehala na to, ze si to najdem v upozorneniach, ale... 😖 no co dodat... truba som... 😖

mizulienka
21. jún 2012

@adka_praha ale prestan, ja viem, ze sa stane, pri takom mnozstve stran a pri malych detoch a este aj pri peceni stale nieco utecie, uloz si to teraz a viac ma nebudes potrebovat 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
21. jún 2012

@dadka212 dadi neznasam ked to nechaju na mne 😠 potomsom si neni istaci sa bude pacit....
och a jaku zas mam objednavku chceme tortu co najlacnejsiu 😀 tu uz neni ani co dodat 😀

adka_praha
21. jún 2012

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 budem sa snazit 😀 😀 😀 😀

dm1
21. jún 2012

@miciatko do chladnicky isto nie to je to najhorsie lebo len na oko stuhnu a das ich von a prusvih na svete. daj bud k tomu ventilatoru alebo do prievanu niekde ale isto vonku

mishulle
21. jún 2012

tak dort potažen, no jsem na to zvědavá, nevim, zda dávat růžičky taky dnes nebo až zítra, kdyby se nedej bože v ledničce orosil, ať se neobarví

lifinka
21. jún 2012

@dm1 chtěla jsem se zeptat když dodělávám punčovinou, může na to už potah smartflex nebo marcoš? Mělo by to být ok, že?

janula.h
21. jún 2012

ženy hlásim krém rafaello prudko jedlýýýýý 😀

aduskatt
21. jún 2012

@dadka212 v poho.ked bol PAtko maly, vecer som vsetky hracky zhrnula na jednu kopu na zemi v obyvke a bolo.ved rano to aj tak znova rozvlacil, tak na co plytvat energiou🙂

aduskatt
21. jún 2012

@katulkaaaaaa ked chcu co najlacnejsiu, treba nakrajat horalku ku kave🙂

ajka82
21. jún 2012

jeziiis baby, sak my mame ohrievac (ventilator) ktory vie prudit aj studeny vzduch, nemusi len ohrievat ked ficiii... dakujem, ze tu tolko o tom rozpravate, ma konecne osvietilo 😵 mozno sa mi zirafa o tri tyzdne neroztece 😝

aduskatt
21. jún 2012

tak baby a fcil budme mudre🙂)) ako robit MMF bez mikrotrtky?...predpokladam, ze rura cukriky vysusi.....zeby roztopit vo vodnom kupeli?.mame nejaky oskusany postup, ci idem experimentovat? 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝

katulkaaaaaa
21. jún 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
21. jún 2012

@lifinka jasne, moze, len si ju obtri cukrovym maslom pre istotu🙂

katulkaaaaaa
21. jún 2012

@aduskatt normalne nad parou vovodnom kupeli krasne sa ti rozpustia mam vyskusane 🙂

aduskatt
21. jún 2012

@katulkaaaaaa supis, dik.no, mne nie, ja ten zazrak techniky mam, ale suseda nie a nejak si robi zalusk, aby som ju naucila MMF potah🙂

mima1311
21. jún 2012

baby prosim vas poradte , raz v stave ,, zalubenosti ,, asi 😒 som kupila kondenzovane mlieko nesladene 9 % tuku ....co z neho ? ako ho vyuzit ? nemozem asi s nim nahradit salko , ze ? keby ze do neho dam cukor 😀
Prosim nesmejte sa :O)

lifinka
21. jún 2012

tak a šmouli mám hotové, snad se trošinku podobají, Ivošek mi říkal, že mám siláka, lenocha, šmoulinku a taťku, tak snad se budou líbit....dort a chaloupka se chladí, ale obávám se, aby tam vše vlezlo, mám kulatý 23cm!!!!!!!!!!! 🤐

lifinka
21. jún 2012

@aduskatt aha, tak to jdu ještě napravit...

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 ja by som skusila upalit klasika cukor na karamel a potom zamiesat do toho mlieka................ale nerucim za vysledok 😝 😝 😀 😀 😀

ajka82
21. jún 2012

@lifinka ja som preistotu davala maslo s cukrom este pod potah, lebo mne sa to zda vzdy ze puncovina potah rozpusti