Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. aug 2012

@simasa krááásna čistá práca

vlada111
3. aug 2012

@janula.h no svokry sú už raz také čudné 😝

ajka82
3. aug 2012

ja tento tyzden len jednu torticku na doma ku kavicke-tiramisu... ale dam neskor, lebo som ju robila ako OH 😉

vlada111
3. aug 2012

@pipka ale teda sa ti zato podarila 🙂 Išlo to dobre takto to presne napasovať vedľa seba?

alexandrakiara
4. aug 2012

@daducha To je praskovy cukor moja tu v Anglicku tomu tak hovoria 😉

lifinka
4. aug 2012

přidávám včerejší dortík 😉

lifinka
4. aug 2012

@lamps
@pristela

holky, když dáváte stuhu kolem dortu tak ta se na dort nelepí, že to by bylo vidět?a co když se mi bude dort rosit, tak mi ta stuha navlhne, co? Mám dělat 24.8. svatební prvně se stuhou.... 🤐

lamps
4. aug 2012

@lifinka ono tá stuha aj keď mi trocha navlhla tak bola vlhká okolo celej torty, takže to nebolo vidieť. Ale kdesi som čítala, že sa môže dať pod stuhu tenký pásik igelitu - presne v šírke stuhy, aby stuha nebola priamo na poťahovke

mishulle
4. aug 2012

@lifinka
@lamps já nevím, se stuhou jsem ještě nerobila a první mě čeká až v listopadu, ale kdyby se z tý strany co jde na dort popřášila solamylem?

lamps
4. aug 2012

@mishulle myslím, že to by pomohlo len čiastočne, lebo solamyl pod stuhou navlhne a stuha tiež

jakelina
4. aug 2012

@lifinka holky tam dávali pásek igelitu, ale nějak si to neumím představit, jak ho tam dát a na to tu stuhu. 😒

lamps
4. aug 2012

@jakelina ja som to tiež ešte tak nerobila, ale myslím si, že najprv prišpendlí na tortu ten igelit a potom naň dá stuhu, aby ho nebolo vidieť

peroli
4. aug 2012

@vlada111 @pipka klidně vám to vypálím.. 😉 není problém.. ale napřed to zkusím nahrát na úschovnu (někdy během dne) a zkusíte jestli vám to půjde stáhnout, ju? potřebuju ale vaše maily, tak mi je hoďte do IP.. 😉

peroli
4. aug 2012

@iwulka23 a co jsem vyhrála? 😀 😀

vecernicci
4. aug 2012

@jakelina tak si tu stuhu jedině podlepit izolepou a pak nacapit na dort 😉

pristela
4. aug 2012

Holky , ale ked sa da igelit presne taky isty ako stuha a torta sa bude potit, nenavlhne to na hornom kraji stuhy ? 😕 ja teda stuhy nedavam, ale tak mozno raz to pride 😀

anibas
4. aug 2012

@pipka akú veľkú pravdu sa napísala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a že prečo nepečiem ???????????????? lebo už nemám nervy na to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

broucek2
4. aug 2012

@vecernicci toto jsem psala Jakelina

včera jsem tuto zkoušela bez drátků, ale s drátky bych to udělala tak, že bych udělala takový ten střed (ten malej prohnutej tlustší prvek). Do něj bych po vytáhnutí z formy dala drátek, pak použiješ takovou tu vějířovitou, vykrojíš, položíš do toho udělátka a vsuneš do něj i ten kousek s drátem. Nechala bych to oschnout a pak následně na to vykrojila 2x ten trochu větší lístek a přilepila na ten hotový střed a pak ještě ty 3 menší lístky. Včera jsem to tak dělala, jen bez drátku.
Tady je výsledek

miciatko
4. aug 2012

babeny ja uz mam obed navareny .. . .🙂)))))), a teraz idem si zplavat s nemom, teda ja budem plavat v pote a on v torte 🙂

broucek2
4. aug 2012

Tak má dvě rychlovku a nic moc výsledek, nebyla zrovná dobrá konstalace nálady, vitality a hlavně teploty vzduchu a vlhkosti. vše se lepilo a neschlo a začínala jsem ve 20h a ráno mělo být hotovo. Jedna na oslavu bráchové kamarádky narozenin a druhá pro nás na víkend. Máme návštěvu

lucula73
4. aug 2012

@lifinka ahoj,ja som robila tri razy zo stuhou a zakaždým som ju podlepila priesvitnou lepiacou páskou,potom dala okolo torty a stuha bola pekná,nie flakatá,lebo sa vobec nezmáčala 😉

janula.h
4. aug 2012

žienky finitooooooooo 😀 dinosurová všetko korpusy 😉

pristela
4. aug 2012

@miciatko ja zemrem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aké paprčky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
4. aug 2012

Ahoj, tak přidávám svůj první SLANÝ dort. Vzhledem k tomu, že byl salámový, tak květinky jsou umělé...

daducha
4. aug 2012

Tak moja uplne neplanovana.Dva tyzdne pred svadbou im cukrarka s ktorou boli dohodnuti od februara zrusila objednavku ze ide na dovolenku 😲 .Tak svadobna mama plna zufalstva vola, ze ci im ju neurobim.No povedzte ze nie..tak medzi dvoma dovolenkami,aby som z cviku nevysla 😉 .Kvety su zive, nestihala som robit z hmoty.Nevesta hikala, jej mamina hikala, tak môzem spokojne zajtra odist na druhu dovcu - Orava tes sa 😀

Baby, stuha mi na Smartflexe este nikdy neflakatela, ani nezvlhla 😉 .A to ju pouzivam relativne casto ..

ajka82
4. aug 2012

ahojte, robili ste niekto mascarpone krem s broskynami, je to dobra kombinacia, ci radsej broskyne do vanilkoveho kremu by ste dali?... chcu odo mna nieco take ale broskyne do vnutra a mne osobne nejak do mascar neidu... nemate oskusane?

nika1985
4. aug 2012

ahojte baby akurat som dokoncila torticku urcite ma vela chyb ale pani si dala postavicky a povedala chceme tam vodu a ostatne si urob ako chces tak mi to vyslo takto korpus je cokoladovy s vanilkovou plnkou s kuskami cokolady a jahodami. Uz 3dni hladam videa kupila som si vzorovany valec a neviem ako sa s nim potahuje nemate niektora ulozene nikde som nic nenasla.

florentina
4. aug 2012

@daducha nádherná....prosím, když dáváš do dortu živé kytky jak to děláš? Obaluješ něčím ty konce atd.? Jde mi zaprvé o to, že většina kytek je nejedlá a také, zda neuvadnou....děkuji a pěknou dovolenou...

eliska22
4. aug 2012

@daducha nádherná torta 😵 😵 😵 tak nevesta s maminou boli nakoniec radi, že im ju cukrárka odmietla a ty si im urobial takú krásu 🙂 🙂 🙂

anibas
4. aug 2012

@daducha prekrááááásna 😵 😵 😵 😵 kde kupuješ brošne ???