Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
2. okt 2012

baby neviete ako si namiešam peknu bordovu ? Alebo sa da kupit hotova ? Co som nasla odtien bordeaux tak to je fialova 😕 podla mna je bordova taka tmava cervena, ci ?

drobec33
2. okt 2012

@aduskatt nieeeee, to je skoda 😢 Viete mi prosim niektora poradit inu hmotu, ktoru mozem pouzivat na potah a modelovanie? A aby toho nebolo malo, nesmie tam byt ani soja ☹

aduskatt
2. okt 2012

@maya30 podla mna je bordova mix cervenej, hnedej a fialovej..........🙂 hodim foto, ci nieco take, ockaj minutocku

dadka212
2. okt 2012

@drobec33 zloženie white icingu http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
dá sa z toho aj modelovať aj kvetiny robiť aj poťahovať

aduskatt
2. okt 2012

@maya30 nieco taketo?

drobec33
2. okt 2012

@dadka212 super dakujem za tip 😉

Inak kocky, viete mi poradit, ci existuje tema cisto na bezlepkove pecenie? Mozno mate prehlad. Ja som hladala, ale nenasla som tu nic take. ☹

dadka212
2. okt 2012

@drobec33 tu sa pohrab, prípadne môžeš napísať kočkám bea40 robí torty pre rôzne diéty a už spomínaná zlatka iné neviem, ja sa tomu nevenujem....
http://tortyodmamy.sme.sk/taxonomy/term/149/0

drobec33
2. okt 2012

@dadka212 si poklad, dakujem 😉

mamina1978
2. okt 2012

@drobec33 tu na MK som tiez nevidela ale skus tu kuki..... 😉 🙂
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-72648....

drobec33
2. okt 2012

@mamina1978 popozeram, dakujem. Asi zalozim cisto bezlepkove pecenie aj tu. Myslim, ze nas je tu dost a mohlo by sa zist 🙂

dadka212
2. okt 2012

@maya30 podla mňa je bordová taká silná červeno-čierna aj troška fialovej, takže by som zafarbila na červeno a šprtla tam trocha čiernej a fialovej 😅

nika1985
2. okt 2012

@jakelina dakujem Ti velmi pekne za odpoved 🙂

jakelina
2. okt 2012

@drobec33 Zlatica má svoji stránku, její děti myslím mají obě tu dietu, tak tam má recepty vyzkoušené i fotky.
http://www.bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/

maya30
2. okt 2012

@aduskatt take nieco ale asi tmavsie cervene, myslim si...asi lepsie bude vypytat od nich kus dekoracie...len ked toto sa zbehlo narychlo, este vobec neviem ake mam vlastne robit a potrebovala by som aj veci poobjednavat 🙄

maya30
2. okt 2012

@dadka212 ja neviem velmi miesat farby, hlavne takeho cervene odtiene, zatial vsetko skoncilo v kosi, najradsej by som kupila hotovu farbu...len nic take nemaju

aduskatt
2. okt 2012

@maya30 no, vic farby mi uz nepobralo, tak som to uz nechala tak....som to farbila asi pol hodky, kym som dosla k tomu.....je tam cervena, modra a zlatozlta a kvapka ciernej

dadka212
2. okt 2012

@maya30 takú nekúpiš hotovú

maya30
2. okt 2012

@aduskatt no ty brdo, tolko farieb 😕 a nedrobila sa ti potom hmota ?

drobec33
2. okt 2012

@jakelina uz aj smejdim a idem jej napisat 🙂 Dakujeeeeeeem 😉

maya30
2. okt 2012

@dadka212 tak ozaj mi nezostane ine, len namixovat...to zas bude 😀

jakelina
2. okt 2012

@drobec33 není zač. 😉

dadka212
2. okt 2012

@maya30 urob si úplne najtmavšiu červenú aká ti pojde urobiť, potom špáradlom daj troška čiernej (fialovej) nedavaj moc, radšej potom pridáš, neviem akú majú výzdobu niekde je bordová silno červeno-čierna niekde je bordová taká červeno-fialová tak akú farbu pridáš do červenej uvidíš podla toho

aduskatt
2. okt 2012

@maya30 no prave preto nie je viac cervena, lebo uz mi nevzala viac farby hmota..........a po polhodke som nemala nervy to znova prerabat a dorabat🙂..tej ciernej a zltej je malo, hlavne cervena a modra je tam dost

zlatat
2. okt 2012

ahojte
@drobec33 môj krpec má celiakiu + alergiu na mlieko + alergiu na sóju, tak si vieš predstaviť, aké to mám ťažké pri príprave jedla 😖 😖
A čo ma štve, tak zase mi prestáva jesť, zje mi 2-3 lyžice a povie, že ho bolí bruško ... neviem, či je to ešte dôsledok virózy, ktorú mal minulý týždeň, alebo je to následok toho, že mu v lete dala suseda Bebe keksíky - vraj z nich zjedol 2 kúsky ... bože ako som vtedy vrieskala 😖
Bezlepková poťahovka je tuším len PDT ( tú nepoužívam, lebo sa mi s ňou zle pracuje ) alebo potom WI. Ešte aj Satin Ice je bezlepková - predajca mi poslal papier od výrobcu o zložení a prípadných alergénoch a nebolo tam nič z lepku
Pozriem sa ti na zloženie toho satin ice, či tam je sója. Ja ju používam tak,ž e ju miešam s WI, moji poťahovku vyhadzujú, nejedia ju, tak neriešim, či je tam sója alebo nie.

dadka212
2. okt 2012

baby idem kamoške urobiť tortu na krstiny, pre 1,5ročného chlapčeka nechcem takú tú s botičkami a bábätkom to je pre malé deti a už otrepané, nechala to totálne na mňa a viete aká som uletená 😀 myslíte, že toto bude už moc farebné na krstiny? niečo okrešem ale či sa to hodí, jej je to jedno 😝

mishulle
2. okt 2012

holky z čech, co máte předplatný dortománie, už vám došla?

mamina1978
2. okt 2012

@dadka212 .....................inspiracie z internetu ..............................
Neviem ci to nie je moc farieb. 😕 😕 😕 Ale su naaadherne, vsetky...😉
A nechcela by si radsej nieco taketo jemnejsie, sviatocnejsie..... 😕

florentina
2. okt 2012

@dadka212 myslím, že určitě, jsou nádherné!

maya30
2. okt 2012

@aduskatt
@dadka212 dik baby 🙂 skusim to

aduskatt
2. okt 2012

@dadka212 jaj, mne sa pacia tusim vsetky🙂