Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
15. okt 2012

@dada2007 Dadka, ďakujem ja sa priznávam som tak trochu "postihnutá" puntičkárka, to je asi tým. A na túto detskú tortu sa už veľmi teším. Tie posledné objednávky, čo som mala boli desné, robila som ich s veľkou nechuťou a toto bude torta pre 1-ročného chlapca 😀 😀 😀.
Inak po sobotňajšom stretku v Tn som sa len utvrdila v tom, že by som si nedala tortu upiecť človeku, ktorého nepoznám. Pani, ktorá predvádzala jednu tortu si stále oblizovala prsty a potom kľudne neumytými rukami chytala tortu 😝 mne to tak strašne vadilo, ja by som takú tortu nedokázala zjesť. Ja si umývam pri tortách ruky stále, miniem neskutočné množstvo utierok a vody, ruky mám vysušené dopraskané, môjmu ekzému to teda neprospieva, ale ...

dada2007
15. okt 2012

@lamps fúúúúúúúúúúúj...........oblizovanie rúk pri varení/pečení neznááááááášam....ani MM......vždy ked pozeráme tie súťaže o varení.....len taký lupot ako si tam prsty olizujú.....je to nechutné, fakt.. 😝
....mica, aj som puntičkárka....ale tak pekne ako tebe mi to nejde ☹

lamps
15. okt 2012

@dada2007 😀 😀 😀 to si len myslíš, aj mne sa viac páčia torty, ktoré ja nerobím a s mojimi tortami som večne nespokojná 😀

jakelina
15. okt 2012

@lamps ani mi o tom nemluv. Já bych se tam asi doblila. Já taky nesnáším, když někdo olízne prst a třeba bere sáček někde v obchodě a u dortů. 😲 😲 😲 No děs, úplně se mi zvedá žaludek. Taky se přiznám, že bych asi měla problém to jíst, když bych to viděla. Já nesnáším i to, když někdo olizuje vařechu od krému nebo něčeho a pak to dá zpět to té misky s krémem. Brrrrrrrrrrrrrrrr. Já to nedělám ani s ochutnáváním jídla pro nás doma, natož tak pro cizí lidi.
Mám asi i úchylku, ale když dělám dort, tak se převleču do bílého trika co mám jenom na dorty. 😀 😀

miciatko
15. okt 2012

@lamps u nas je na drese v kuchyni okrem cistiacich do umyvacky aj tekute mydlo a aj uterak ma svoje cestne miesto, ja neznasam tiez oblizovanie a co este neznasam a odnaucili sme to aj svokru ochutnavanie jedla z varesky ci lyzicky ktorou potomm miesa sa jedlo u nas take neexixtuje

lamps
15. okt 2012

@jakelina Majka, veď to, že je to nechutné a hrozne mi to vadilo, ale tortu som nekoštovala 😝 aj sa nás pri odchode pýtala, či sme koštovali tortu 😀, povedala som jej, že nie. Možno to niekomu nevadí, ale mne teda áno. Ja keď robím tortu, tak si vyumývam pracovnú dosku, všetko upracem a ani nevarím, len tortu robím, ruky stále máčam vo vode. Som rada, že nie som sama taká "postihnutá"

aduskatt
15. okt 2012

tak aj patrim do klubu postihnutych....................tiez to neznasam.............a moja svokra to robi bezne....olize varechu a potom sup do polievky a potom sa cuduje, ze ci mi nechuti.no ja to jest nebudem teda☹

aduskatt
15. okt 2012

a na tortusky mam tiez pracovne nohavice tortove🙂

mishulle
15. okt 2012

ahoj holky, prosím, jak postupovat, aby mi vznikl takovýto tvar na kabelku?
http://dorty-domu.cz/dort/dorty-pro-zeny-37:1:1...

dajna11
15. okt 2012

toto bola včera velmi rýchla rychlovka pre muža na cvičenie...aby mlsali chlapi 😀 😀 😀

dm1
15. okt 2012

@lamps myslis tu slahackovu tortu ze? tiez som pozerala a nechapala 😅 . Inak preto ja akosi ani moc nechcem brat postavicky co robim na stretku domov lebo su tam take podmienky o nicom aj sa to poklada na stol, chyta to x - ludi 😝 . Ale evidentne to niekomu nevadi ked sa tie postavicky zase rozchytali.... akoze niektore baby su neskutocne ale to je uz o inom.... som bola v soku tak kitty si samozrejme brala holka co ma poprosila ci jej ju urobim dala aj svoju hmotu, farby. Ale ostatne co som robila, mickeyho, krtka a smolka tak to za mnou prisla ze uz je to zajednane? akoby mala byt uplna samozrejmost ze to tam necham.... 😝 . Mickeyho a krtka si pytali kocky povedala som OK ale na smolka sa ani neopytali a uz tam zrazu nebol 😕

mamina1978
15. okt 2012

@jakelina Ja som presne taka ista, davam si blede tricko a vzdy ciste, mne vadi aj prachovy fuzik na hmote 😀 😀 😀 😉
A ked ochutnavame krem, tak mam aj 6-8 kavovych lyziciek navyse spinavych , lebo aj deti , ked chcu ochutnat novy krem tak vedia , ze do radu sa postavit s cistou lyzickou a len raz do misky a potom hned do umyvadla !!!!! Ved to je nechutne, ked si predstavym sliny niekoho ineho v jedle...bleeeeee 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠 😠
A ruky mam suche jak des .... ako @lamps ::::::Na noc si davam vzdy kilo kremu na ne ;nech mi nepraska koza........ja som aj 50 krat za den pri umyvadle😉

mia1111
15. okt 2012

babulky, tak aj ja patrím do klubu "postihnutých" cukrárok 😀 . Ja mám obrovskú spotrebu lyžičiek pri ochutnávaní jedla, hlavne, keď robím niečo prvýkrát, tak miniem všetky a musím si ich najprv umyť, aby som mala čím ochutnávať. Lebo zakaždým ochutnaním letí lyžička do drezu :D. A presne, mydlo, kuchynské papierové utierky, tie sa u nás pri pečení míňajú kozmickou rýchlosťou ;). A oblizovanie prstov pri varení a pečení? Bleeeeeeeeeeeee 😠 😠 😠 😠 😠

jakelina
15. okt 2012

Holky tak to jsem ráda, že jsme takové čistotné a je nás víc. 😀 😀 😀

simasa
15. okt 2012

@dm1 To fakt? to je teda pekne drze, ze si to niekto len tak uchmatol a ani buuu nepovedal.

dada2007
15. okt 2012

@mia1111 @mamina1978 @dm1 @aduskatt @jakelina @lamps ja nápodobne 😉 😎 ...........zvlášť oblečko na torty(ved predsa nemôžem v tom, čo som klepala rezne či v inom umývala vanu dezinfekciou robiť aj tortu!!!!!!) stále umývam linku-stôl.....drhnem si ruky.....atd...atd......

mamina1978
15. okt 2012

Baby , ja sa vam musim priznat, ze ja som tak uchylna na sterilitu, ze 15 min.predtym ako idem robit torticky, sterilizijem pracovmu dosku sprejom Sagrotan, ten ,co je aj na detske stolicky a zlikviduje aj zarodky salmonely a inych virov. A vzdy pri kazdej novej torticke davam novu handru na umyvanie stola a novu utierku len na moje ruky a kopeeeec kotucov kuchynskych roliek. 😉 😉 Cela rodina sa mi smeje, a uz roky ma volaju sterilizator 😉 😀 😀 😀 😀 Ale radsej budem sterilizator 😵 😵 😵 😵 😵 ako spindura 😅 😀 😀 😀

jakelina
15. okt 2012

@mamina1978 já teda žádnou dezinfekci nemám, ale taky všechno umyju a mám taky zvlášť utěrky na nádobí, na ruce a na plochy v kuchyni používám jednorázové a hned dávám do koše.
Já myslím, že je to normální, tak to má být ne 😀 😀

jakelina
15. okt 2012

Holky, teď jsem se dívala na FB a nějaký pán, co peče dorty tam psal, že peče šikmý dort tak, že ten korpus dá do trouby křivě, aby mu to steklo na jednu stranu. Děláte to tak někdo???





Miroslav Walla ja robim krivu tortu tak ze posledny vrchny korpus podlozim v rure do jednej strany a tak sa zleje hmota na korpus do boka a je hotove ani plechy nemusim kupovat usetrim https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4197862... překlad

lamps
15. okt 2012

@dm1 áno Danka, presne tú myslím. Keď som videla ako si stále dookola oblizuje prsty a potom capla ten korpus priamo na stôl 😝, ktorý pochybujem, že predtým niekto vyumýval 😠 mala som dosť. A čakala som, že ju niektorá z báb, ktoré organizovali stretko upozorní, ale zjavne sa tak nestalo, keďže prsty olizovala veselo celý čas 😝 😝 😝. My sme s Veronikou len na seba vždy pozreli a nechápali sme 😝 😝 😝. A s tými postavičkami to je tiež prístup... ja som si povedala, že okrem stretnutia s vami tu, na iné stretko už nejdem 😒

A ešte aj ja mám príhodu s prehnanou čistomilnosťou. Bola som s najstarším synom u alergológa a on sa ma pýtal, že či syn nežije v prehnanej čistote 😀 😀 😀 a ja že nie, ona sa ma pýta ako často vysávam, utieram prach a pod. keď som mu odpovedala a vysvetlila ako často tieto činnosti prevádzam skonštatoval, že mu predpíše nejaké lieky na to, aby si jeho organizmus zvykol aj na špinu 😀 😀 😀 😀 nevedela som, či sa mám hanbiť alebo je to dobré, že učím deti čistote, ale nakoniec som si povedala, že je to určite lepšie akoby mi dr. povedal, že žijeme v špine 😀 😀 😀 😀

lamps
15. okt 2012

@dm1 ozaj Danka, aj si tú tortu koštovala?

lamps
15. okt 2012

dievčence ja vás všetky volám Marcipánky, ale už ste Marcipánky čistomilky 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
15. okt 2012

kočky na november som odmietla tortu na stužkovú aj s minitortičkami, nemáte niektorá zájume urobiť?? sľúbila som, že sa opýtam 😝 len ešte musím upresniť, že ktorý november, som zabudla 😝

ajka82
15. okt 2012

@lamps asi patrim tiez doklubu 😀 ale pozor, ja tortu okostujem ak mozem... =ked mam odrezok zvysny, co nedam do masla a zvysi mi trosku kremu v miske na vylizanie 😎

ajka82
15. okt 2012

@eliska22 skus sa spytat, ktory november 😉 nejak moc chut na minitorticky nemam, ale ak bude datum, ked nebudem mat do coho rypnut tak v pohode ak sa nik iny neozve

ajka82
15. okt 2012

@jakelina takto som krivu nepiekla...spravila som normal rovny korpus, od prostriedka ku traju zrezala "trojuholnik" uzky a preklopiila naopak a bola kekne sikmo 😉

lamps
15. okt 2012

@ajka82 ale to je niečo úplne iné, medzi okoštovaním a neustálym chytaním torty oblízanými rukami je veeeeliký rozdiel 😉

eliska22
15. okt 2012

@ajka82 ok zistím dátum 😉

dm1
15. okt 2012

@lamps ja som ju nekostovala sa mi neuslo 😝

inak baby to bol ale ozaj dost velky extrem nie len ze okostovat ale napr. krem padnuty na stol - urcite spinavy restauracny zliznuty na niekolkokrat s prstom, obliznuty a veselo kremovane dalej. potom uz som radsej isla kukat inde 😀

ajka82
15. okt 2012

@lamps jo jo 🙂 sak to ja len zo srandy napisala 😉
@eliska22 ok, viem isto ze datum 16-18 urcite nie, to budem mat co robit aby som pri tortach nezaspala v noci 😅