Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
18. okt 2012

baby som zrela na infarkt
robim tie mini torticky na stuzkovu 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

mishulle
18. okt 2012

tak jsem nakonec nějakej karton našla, tak snad se vzpamatuje

aduskatt
18. okt 2012

@miciatko tak to by som aj ja bola........aj prezreta🙂

mariann2
18. okt 2012

@miciatko nestraš, mňa to čaká koncom novembra a čo sa deje?

maya30
18. okt 2012

@denisak77 ja som robila vrchnak na bonbonieru z mmf, vyvalkala na hrubsie a nechala par dni schnut...na taketo veci je lepsie zamiesit do hmoty viac cukru alebo aj podsypavat skrobovou muckou, aspon mne takto lepsie schne

lawli
18. okt 2012

@blcha Ahoj ,ja ke´d robím poschodovú tortičku ,tak pod každé poschodie si obalím kartón do upratovacej fólie a s tým to potom položím na spodné ..vystužené slámkami a ak by si chcela 100 %-nú istotu ,tak do tých slamiek môžeš dať ešte aj špajle (drevené) ...plniť môžeš samozrejme každé poschodie inak ,teda iný korpus a krém...

lawli
18. okt 2012

@miciatko držím prstíky moja 🙂 , ja som radšej takú zákazku nebrala...koľko ich robíš...sorry ak som niekde prehliadle ...po mne chceli 27 + okrúhlu 26cm...

zz134
18. okt 2012

@vlada111 aku hmotu pouzivas na kvety?

lawli
18. okt 2012
patrikmisko
18. okt 2012

@mariann2 nejde mi to otvoriť ☹

broucek2
18. okt 2012

@drobec33 používám co dům dal a hlavně co se mi k danému květu hodí, protože každý potřebuje jiný tvar. Super je taky mít polystyrén na napíchaní

miciatko
18. okt 2012

@lawli dakujem, robim ich 27 povodne ich malo byt 25 a este velku s lietadlom na vrchu a na kazdu minitorticku vlajka ,samozrejme kazda ina

@mariann2 ani ti nejdem vypravat bo by som to tu musela vypipat 😒

saminka
18. okt 2012

@bzucinka2 moc diky za odpoved, taky udelam z tech 10 ale svetly 😉
porad shanim nejaky napady co udelat te svagrove.libi se mi s potisky, vypada jednoduse, snad to zvladnu, neco jak toto . ale moc se mi nechce delat s tou cernou 😢 nevite co by se jeste hodilo? nema nekdo navod jak na jednoduchou mini kabelku? chtela byt to nahoru na dort, diky

lawli
18. okt 2012

@miciatko fuu ,tak to ti nezávidím ...moja veľka ani neviem s čím mala byť a tie mini s margaretkami a na každej margarétke včiekla a lienka a ešte meno...

lawli
18. okt 2012

@saminka a niečo takéto navrch ??? 🙂 inšpirácia z netu...

mishulle
18. okt 2012

to jsem zvědavá, zda vydrží do zejtra, natož do soboty

eliska22
18. okt 2012

@miciatko nezááááááááávidíííím aj ja som mala robiť, ale nerobím, som jej písala, že chodím už do práce a nestihla by som sa s tým hrajkať a kvôli stužkovej nebudem hore celú noc 😝

mamina1978
18. okt 2012

Moj smutny vlacik Tomas .......aaaaaach chudatko, nedostane sa na moju torticku, lebo ho chceli na tyzden dat s tortou do mraznicky a to som nepripustila 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Tuto objednavku som mala uz dlhsie objednanu a torta mala cestovat az 450 km ....lenze ten , co ju ma brat od nas , tak tam cestuje uz za dva dni a torticku potrebuju ale az na buduci tyzden ☹ Tak som to odmietla, ved to by sa cela moja praca dokaslala a nevyzeralo by to pekne a o chuti nehovoriac......MMF by bolo urcite mazlave , nechutne.
Tak som vam ho tu dala aspon s tanierikom 😉 🙂

mishulle
18. okt 2012

holky prosím na jakym čísle máte ledničku, když tam máte dort? já už nevim jak na něj, aby se nelepil, dala jsem si s nim takovou práci, tak bych ho nechtěla rozmatlat

denisak77
18. okt 2012

.No,ja som MMF ešte nerobila,ja kupujem smartflex,ani neviem ako sa s tým robí,ale ďakujem.

jakelina
18. okt 2012

@mishulle já mám 6 stupňů

mishulle
18. okt 2012

@jakelina jako na 6? děkuju

zuzka7512
18. okt 2012

@rapunzel1 ja som v pondelok kúpila v kauf..... v PD maslo po 0,99...a toto je super cena... 🙂

jakelina
18. okt 2012

@mishulle ne na digitálním displeji si navolím teplotu 6 stupňů. Jestli nemáš digital, tak si dej dovnitř teploměr, nějaký venkovní a podle toho nastav teplotu.

mishulle
18. okt 2012

ok

mishulle
18. okt 2012

@jakelina dala jsem tam meteostanici, tak uvidim, může to bejt i tou teplotou?

dm1
18. okt 2012

@vlada111 ja som prvu bitter lemonku kupovala na morave. kedze som s nou aj farbila hmotu tak uz mam druhu 😝. milujem ju na detske torticky a takto na hortenzie 😵

na stretku pouzivala zuzka / mimochodom moooc sikovna kocka bola aj na kurze u julii taku krasnu prachovu ruzovo-fialovu uplne jasnu som si ju hned aj objednala a dnes mi prisla je nadherna kriklava. Ona ju mala super na takych malych orchidejkach

sisix
18. okt 2012

pridam svoje dve.Dracek nema pridla, pojede 230km a tak je dostane az na miste.Na kopec prijdou svicky. Korpus orechovy piskot a napln kavovoorechova. Druhy dortik je red velvet a mrakodrap je z mramoroveho korpusu + pariz.