Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
6. nov 2012

@luciahromadkova mne oboje chuti tak isto 😝 len to vonia inak 😀 ja kupujem mandlu, mne to i tak pak ked odovzdavam urobenu tortu skoro ani nevonia 😀

@pipka 😀 😀 😀 😀 neblázni , chlapa dovliecť 😕 😕 😕 no fuj 😀 😀 😀 😀 😀 jedine , ze by bol nejaký hriešne úžasný 😀 😀 😀 ale som este nestretla 😝

rachel36a
6. nov 2012

@luciahromadkova tak to sa oplatí, u nás v cukr. potrebách nemajú pod 10 eur žiadnu abecedu... aj ja si kupujem niektoré veci u číňana, tak snáď budú mať aj abecedu....ď...

abriela
6. nov 2012

@aduskatt no to je veru otazne 😒

larah
6. nov 2012

@vlada111 aj ja sa pripájam ku gatulantom,želám všetko dobré hlavne zdravíčko

jakelina
6. nov 2012

@pipka
@aduskatt je to malinké, proto se ptám, jestli myslíte, že to má vůbec nějaký smysl, asi se to z toho dobře leje, má to takovou tu nálevku, je to asi spíš na nějaké menší plochy.
Já taky rozpouštím v hrnci nad parou

aduskatt
6. nov 2012

@jakelina podla mna je to zbytocna investicia, ale ak mas pocit, ze bez toho nemozes zit, kup si to, xixi

daducha
6. nov 2012

@pipka jéminkote to je moooooc daleko od Kosic,budem si musiet pockat na dalsie stretko 😢

katmi
6. nov 2012

kočky máte tu prosím fotopostup na dortu bonboniéru??? ďakujem vopred 🙂

daducha
6. nov 2012

@vlada111 z celeho srdca gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a zelam iba krasne slnieckove pohodove dni 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
6. nov 2012

@daducha no jasneeee, pochopime 😉 a ked kupime chalupku blizsie k vychodu, tak bude tam 😀
a ked nie..., tak zorganizujeme dakde v strede SK zase 😉

pipka
6. nov 2012

@jakelina jááá ti nevim Karle 😅 ja by som sa asi zaobisla bez toho 😉

ale zas uplne chapem, ze sa ti paci...ak sa ti paci..nekupuj, napis ježiskovi...usetris 😀 😀 😀 😎

dm1
6. nov 2012

@zuul ja robim coko + cera

dm1
6. nov 2012

@abriela hmmmm veru a potom sa salko vyhodi.... ja asi kupim ale s blockom a pekne im ho tam pridem vratit ak bude zle ak nebudu chciet vratit peniaze donesiem aj lyzicku nech ho teda predomnou zje veduci 😀

mishulle
6. nov 2012

holky prosím o tipy na společný dort pro švagrovou k 33, tchýni k 55 a tchána k 59, třeba ten s barevnýma proužkama po stranách, nějakej neutrální, já jsem bez nápadu

dm1
6. nov 2012

@pristela tu su nejake + tu je stranka od julie http://www.juliacakes.cz/index.php/cs/imenudorty a este skus u alana pozriet. alebo katka ma krasne neviem ale ci ju mas na FB https://www.facebook.com/katka.ozsvaldova/photos

mrka2
6. nov 2012

@vlada111 blahoželám ,nech ste zdravé!!! 😵 😵 😵

pristela
6. nov 2012

@dm1 dakujeeeeem , si poklad !!!! 😵 😵

mizulienka
6. nov 2012

dievcence prosim vas, nemate nejaky vyborno vyborny osvedceny recept na orechovy krem? dakujem krasne...som len na chvilku pri pc, uz 3 tyzden mam pokazeny svoj notebook 😕 dakuejm krasne.

katulkaaaaaa
6. nov 2012

@mizulienka lucka ja mam od mojej babky cukrarky....mam ludi co sa viackrat vracaju ze to je naj krem aky jedli,ze im pripomina ich babicky 😉 ja si mnozstvo upravujem podla toho kolko plnky potrebujem....
mlieko,vanilka,hladka muka,orechy....mlieko si rozdelim na polku,dam varit s vanilkou,v druhej polke vymiesam muku,do tepleho prilejem,pridam orechy,uvarim hustu kasu,odstavim...maslo s prasovym cukrom vyslaham a pridam k tomu ochladnutu orechovu zmes...ked chce niekto pridavam aj rum 🙂

katulkaaaaaa
6. nov 2012

@pipka kde bude stretko a kedy?neviem vas docitat ale cosi vidim zeokolie malaciek to by som nemala dalekoooo 😉

lussy23
6. nov 2012

@vlada11 gratulujem, a prajem veľa zdravíčka

aduskatt
6. nov 2012

@mizulienka mne chuti velmi ten kavovoorechovy.............je aj v receptoch

zuul
6. nov 2012

@dm1 @pristela dievcata ked polejem cokoladou, budu mi na tom drzat take marcipanove ozdoby na boku torty? d.

pristela
6. nov 2012

@mamina1978 tuto som kukau, dakujeeem , no som zvedava musim nieco ted urobit aby stihlo vytvrdnut :P

@mizulienka @aduskatt aj mne naj chutil ten kavovo orechovy co je v dvojke 😵 tento vik ho idem zas robiť 😵

pristela
6. nov 2012

@zuul nalep roztopenou čokoladou a budu 😉

aduskatt
6. nov 2012

@pristela ja si idem teraz urobit nejaky gastanovy a potom najblizsie tiez asi znova kavovy, niekoho nahovorim🙂

lifinka
6. nov 2012

tak jsem prvně zkoušela směs na mléčný marcipán,byl to ten žlutý dort s těmi kalami, ale takový ahlas, že je to chuťově bomba lepší než smartflex jsem nečekala 😀 tak budu muset přikoupit směsi 😅

pristela
6. nov 2012

Holky , dnes som robila laliove lupene , tak som vám fotila , isto to nieje podla nejakych pravidiel 😀 ja videla naživo postup na laliu len raz aj to som stála daleko ☹ ale mne sa takto robia najlepsie, vyskusala som rozne sposoby ako zapracovat drotik ,zatial je pre man naj tento. Ked dam pod ten pasik hmoty vodu, popritlačam a "rozotriem" ten pas kosticou , poprášim solamylom, ked uschnu ta voda ho nejak vpije ci co a je to uuuplne rovne skoro nepoznatelne ze tam bol lepený nejaky pás hmoty .
Mám tam aj tu slzicku a pak foto že lupienok je uplne tenunky a slzicka netrči ved ked je plocha ani nema preco 😅 Slzicka nemusi byt , ale ja ked som ju nedávala prepichoval mi drotik lupienok ked som ho prenasala na susenie 😖

Jasne, že lalie nie su urobene bezchybne , ale lepsie zatial neviem ☹ no učím sa , učíííím 😅 😅 😅

eliska22
6. nov 2012

@pristela krásne si to pofotila, super je ten postup 🙂 len dokelu, nemám vykrajovačky, už som robila ľaliu bez nich, ale to je otročina a nie je to také pekné 😝