Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
18. sep 2013

https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

baby otazka surne-. mascarpone krem od Mizulienky
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

z tej davky, co tam je, naplnim kolko vrsstiev klasickej asi 26-28cm okruhlej formy??? aspon dve hrubsie, ci?

luciahromadkova
18. sep 2013

@katrin21 ja na formu kruh priemer 23, plnim toto uvedene mnozstvo 2 krat, podla mna potrebujes na priemer 26 urcite 2 dávky ak chces plnit 3 krat, teda korpus prekrojis 2 krat, alebo urob pre istotu aspon 3 slahacky, 3 coko a 3 mascarpone

katrin21
18. sep 2013

@luciahromadkova OK, diky no, ked korpus prekrojim 2x , tak su to dve plnky a pod potahovku aj tak musim dat maslovu.. cize asi len 2 vrstvy plnku su to?
Ako chuti ta plnka? bude sa mi hodit k čokoladovemu cestu? cokolady klasicke biele tam dam, hocijake??

luciahromadkova
18. sep 2013

@katrin21 ak 2 krat prekrojis tak skus, aj tak by som dala ale o 1 slahacku a 1 coko viac, radsej viac ako by ti malo chybat, mascarpone 2 staci. Coko ja pouzivam bielu milku 100g alebo schogotten 100 g, chuti po bielej coko... mne osobne chuti viac tato plnka z tmavej coko s mascarpone, vtedy pouzivam tu coko 52% z lidla co je v baleni 200g taky zlatohnedy obal...za 0,99 E, na 3 slahacky davam 1,5 bal tejto coko ( inej coko 300 g).
co sa tyka korpusu mozes kludne pouzit coko aj kakao

katrin21
18. sep 2013

@luciahromadkova hej, hej, dam viac, ked tam radis 🙂 to ano 🙂
A mozem teda ju spravit aj na cokoladovo?? to ma zaujalo.. vsetko zostava akurat cokolada by bola hneda? hmmm ale cokoladove mascarpone si nejako neviem predstavit
Ale ked das tu 200g, tak potom ju pocitas za dve, ze?

luciahromadkova
18. sep 2013

@katrin21 ano sorry som si uvedomila inu gramaz...prepac...este raz

1 slahacka-100 g coko, na 3 slahacky... 300 g coko a staci ti dat 2 mascarpone... neboj chuti to dobre..mascarpone nema vyraznu chut, chuti to cokoladovo

mishulle
18. sep 2013

holky dva dotazy, když zejtra naplnim dort a potáhnu, náplň šlehačka, čoko máslo, potah čoko hmota, vydrží do soboty na oslavu ok?
a může pod čokohmotu krém se šlehačkou? nerozpustí ji?

lucula73
18. sep 2013

@mishulle krém vydrží určite a pod poťah eee...............ak nemáš maslový krém,tak len maslo s cukrom vymiešaj a prípadne nejaké odrezky z korpusu a tým obmaž tortu 😉

mishulle
18. sep 2013

já právě nevim, v knížce co jsem dostala to dávaj pod bílou čokohmotu, ale dávaj jí dvě vrstvy, asi fakt udělám jen to máslo s cukrem, pod marcipán vim, ale u tý čoko jsem si nebyla jistá

katrin21
18. sep 2013

@luciahromadkova dakujem, vyskusam to s tou bielou, nejako ma to láka, ze ako to bude chutit, som zvedava, dakujem 🙂

veronika0
18. sep 2013

Ahojte 🙂 robila som muffiny pre moje deticky...

adrika202
18. sep 2013

zahajujem tohtotýždnové tortovanie :D

pristela
18. sep 2013

@florentina 😀 😀 😀 ha , tak mrkni ako sa predava na Slovensku aj česka firma si hodi taku prirážku , že to sa prosto neda pochopit 😠 😠 prečo u nas stoji ten isty produkt , ta ista firma len s pobockou u nas , pri čom vy mate vyssie platy nez su na sk , no nechapem , ale mrk , odpisali mi češi , že si mam robot objednat cez ich slovensky e shop , tak porovnaj , u nich v ceskom http://www.obchodcr.cz/product/kuchynsky-robot-... 8890kč co je v prepocte 345€ a v ich e shope na slovensku http://www.mader.sk/simpleSearch?page=0 426€ alebo dokonca 501 € 😠 😠 😠 ako nechapem prečo ho mame my o 80€ drahší , ved to ma ani bus, alebo auto k vam do ciech tolko nevyjde keby si idem pon osobne 😠 😠 no normal ma nahnevali 😠

pipka
18. sep 2013

@vladiella no takto...ako uz bolo napisane..tak aj ja z mojej vrodenej lenivosti asi 😅 😅 😝 a teraz uz aj pracovno-rodinnej zaneprazdnenosti skratka nemam cas chodit nikam len sem...nestiham pomaly si ani zuby umyt a nie ze este hladat stale vselico v 10 roznych temach 😒 ...ono totiz casom by sa kazda tema rozrastla a stala neprehladnou ☹

a tak je pre vacsinu z nas lepsie napisat sem do jednej a ak mam ulozene v kompe a som tu, tak sem inspi nahadzem, to nie je problem 😉
ale odkazovat sa stale niekam inam na nejake linky, uprimne...mna to nebavi 😅 hovorim za seba 😉

ja bud googlim alebo pisem sem 😀 nikam inam 😉 maaaaalokedy zabludim do inej temy ...max do receptov ale uz aj tam stracam prehlad a tak to co som si neulozila bud googlim alebo pisem sem 😝 😉

njonja
18. sep 2013

@pristela kukla som u nas na nete, v nemecku ho dostat za 410 Eur 😉

pristela
18. sep 2013

@njonja 😀 😀 😀 😀 neštvi ma 😀 😀 Slováci su bohatýýý , si ho mozu dovolit najdrahši 😀 😀

muffinka8
18. sep 2013

Baby ako spoznám skysnuté karamelové salko? 😀 😀 Kúpila som hotové karamelové salko už skôr a dnes som ho šla použiť, Minimálna trvanlivosť bola do 6.9.2013. Po otvorení vyzeralo úplne perfektne, krásne husté. Len ja neviem ako má chutiť. Je tam niečo zvláštne. Neviem čo je to tá karamelová chuť taká výrazná, alebo mohlo byť skysnuté? Nevyzeralo by aj na pohľad inak? 😕 😕

jakelina
18. sep 2013

@muffinka8 máš ho už prošlé, tak může být pokažené.

sticker
18. sep 2013

Baby robim kabelku ale placem nad tym ☹. Mam ju poleziacky naplnenu ale to nebude drzat ked ju postavim 😢 ja neviem ci som tam nemala dat mraz.ovocie alebo preco ☹ normalne neviem co spravit.pride mi tazka a ze aj je. Nechala som ju v chladnicke ci do rana nejako nestuhne ale pochybujem.banany mi doslova vytekaju bokmi.. Netusi niektora z vas preco to? ☹ 😢

kvietocek7
18. sep 2013

sikulienkyyyy @pristela @lucula73 @vlada111 @mimcak aj ine zienky co mate skusenost s pecenim vo forme, idem na pytacky o radu
ake cesto ci piskotu by ste mi odporucili? pripadne ci take nieco aj rozkrajujete na plnku a aku? 30cm je forma dlha a hlbka 10cm za vase rady a skusenosti dakujeeeem 😉 obrazok formy auto mal by to byt pokus torta auticko

muffinka8
18. sep 2013

@jakelina Ale to nie je "spotrebujte do .." ale "minimálna trvanlivosť ..." také výrobky sú aj potom ešte nejaký čas OK. Tieto výrobky majú celkom dlhú životnosť tak neverím, že by sa pár dní po hneď pokazili. Chutnal ho aj manžel a nezdalo sa mu byť skysnuté, alebo aké. Len ma zaujíma, že keď je pokazené, či to aj nejak vidno, alebo len po chuti to zistím? Lebo na výzor bolo úplne v poriadku.

kvietocek7
18. sep 2013

uslo mi pridanie tej fotky na auticko

jakelina
18. sep 2013

@muffinka8 právě já jsem ho i reklamovala, že bylo ještě třeba půl roku v záruce a už bylo kyselé víš. Proto bych asi měla strach dát to do dortu. 😝

chichinka
18. sep 2013

dievcata, prosim zlutujte sa a poradte mi 😅 😀 obraciam sa na vas, lebo som si toho tolko precitala tu aj na nete, ze som sa totalne stratila a cas ma tlaci 🙂 idem robit synovi tortu potahovanu k narodeninam, chcem spravit bud piskotovy korpus alebo proste daky vanilkovy cake. co sa tyka plnky, myslela som nejaku lahsiu maslovu plnku a maliny??? len otazka moja je, ako spravim maslovu plnku, ktora by bola trosku lahsia, ked nie je dobre dat puding, kedze by na tom nesedela potahovka? keby som dala do toho zlaty klas s mensim mnozstvom mlieka? co by ste mi poradili? @luciahromadkova Luci, minule si bola strasne zlata a poradila si mi, prosim, nevedela by si aj tento raz? 😅 moc dakujem! pripadne daky recept na fakt dobru vanilkovu plnku, maliny by som rada dala, lebo drobec ich ma velmi rad..

aduskatt
18. sep 2013

@chichinka do torty mozes dat akukolvek plnku len chces a na zaver boky a vrch torty obtri maslom vyslahanym s praskovym cukrom, daj dobre zatuhnut do chladnicky a smelo mozes potahovat🙂

mysiatkoo
18. sep 2013

@muffinka8 to salko je prudko sladke( ja sice karamel nemusim, ale robila som taku plnku a xutnat som to musela) takze akakolvek ina xut v nom by vo mne vzbudila podozrenie a slo by to do kosa..

aduskatt
18. sep 2013

@kvietocek7 do tejto formy som robila mramorovy vanilkovy zo 7 vajec

meo
18. sep 2013

@sticker to bude asi tím, že si ji rozkrojila naležato. Pokud jí chceš postavit, tak musí být rozkrojena když stojí. Jsem tedy jenom začátečník, ale viděla jsem jak se to asi dělá.

dm1
18. sep 2013

@kvietocek7 uz mas tu formu kupenu? ak nie tak ti odporucam ju nekupovat 😝. zbytocnost inak sa ti upecie cesto v tenkej a inak v hrubej casti su tam velke rozdiely vo vyske. druha vec je ze ked to naplnis samozrjme zmeni tvar do vyksy... zbytocnost auticko najlepsie zlozit s korpsuov upecenych na plechu resp. stvorca, obdlznika

dm1
18. sep 2013

@muffinka8 ver ze skysnute by si spoznala to smrdi 😝. Ale po lehote by som to pre druhych neriskla urcite a pre nas asi tiez nie. par dni ok ale toto je uz cez mesiac