Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
1. aug 2012

@monika76 Monika a nemas ju aj Ty odfotenu?

monika76
1. aug 2012

@simasa mám a jedna kočka ich tu aj dala vedľa seba odfotene na porovnanie aku som jej ja odovzdala a aku mala potom ona za akych okolnosti to už neviem ked sama pise ze ju vydela az na krstinach...Ako ju skladovali v tej horučave .Vrch je kvetinová potlač .

muffinka8
1. aug 2012

@monika76 nemyslím si, že vyzerajú až tak odlišne 😨 Priehlbinka v hornej časti, a aj dole pokrčená poťahovka naľavo od kočíka je vidieť aj na tvojej foto. Ono, veľa robí aj svetlo a uhol pri ktorom sa fotí a tak isté veci viac vidieť.
Mne sa hlavne nepáči tá hmota navyše okolo perličiek, ktorá tam zjavne nemá byť a kazí celý dojem. Keď si mala chorého synčeka a teda aj starosti si radšej nemala brať objednávku, alebo urobiť niečo jednoduchšie v čom máš istotu, hoc aj obyčajný lem, mašličku, alebo tak, lebo ostatné tvoje práce sú pekné a precízne.
Je to škoda a najhoršie na tom je, že nespokojné sú obe strany.

pipka
1. aug 2012

babulky, ked naplnim tortu pribinacikovou plnkou a malinami v piatok v noci a v sobotu rano odovzdavam, vydrzi im do pondelka v chladnicke? 😕
ja dufam, ze ano..ale tak nechcem to zobrat, ak si nebudem 100% ista..nerada by som aby im torticka nechutila 😉

lebo my v sobotu rano ideme prec a vratim sa az v pondelok vecer alebo v utorok a oni maju oslavu v pondelok...a strasne chcu tortu odomna 😅 😅

mates22
1. aug 2012

@pipka no já plnila v pátek dopoledne (s borůvkama teda) a dojídal se dort včera, takže teoreticky ano, pokud budou nějak rozumně skladovat a snědí hned v to pondělí, nejpozději úterý

zuul
1. aug 2012

dievcata robili ste uz niekedy dospeleho simsona? nemate nieco v zalohe? nejake inspiracie? dakujem velmi.

@monika76 skoro sa vyliecte, to je najdolezitejsie 🙂

lucula73
1. aug 2012

@pipka ja si myslím,že vydrží,raz brali odo mňa tortu v piatok s pribináčikom a oslavu mali v nedelu a ešte ju dojedali po víkende a bola dobrá,kamoška mi to vravela................ale kukni na záruku šľahačky a tvarohu,aby mali viac záruku ako do pondelka,potom by nemal byť problém............ 😉

daniz
1. aug 2012

Tak po dlhej dobe.... božinku Vás dočítať je až týždňová záležitosť, ale pokukať chodím. 🙂 Ja teraz mám veľa roboty, tak cca 3-4 torty týždenne, a aj deťom sa treba povenovať, lebo za chvíľu je zas školský rok. Ach jaj ☹

daniz
1. aug 2012

@pipka v pohode..

daniz
1. aug 2012

aduskatt
1. aug 2012

@pipka jasneeeeeee.....osobne mam odskusane este po 5 dnoch, bola fajnova🙂

broucek2
1. aug 2012

@pipka naposledy jsme dortík jedli týden a byl v pohodě

petraxy6
1. aug 2012

@monika76 prečo by si ťa nemali vážiť? kašli už na to. 😉 pohodááááá 😉 . aj ja sa teším že Jakubkovi atb zabrali 😉

misa1982
1. aug 2012

holky jaky je ten kogurtovy krem ja potrebuju nejaky krem ne maslovy do dortu aby byl tuhy tak jaky mi poradite jogurtovy nebo tresany?v jednom z nich je zelatina ne?dekuji

jakelina
1. aug 2012
pipka
1. aug 2012

dakujem babule...ved som si aj myslela...ale sicher je sicher 😀
vsetko ma zaruku az do 18.8. takze by to malo byt v pohode 😉

dajna11
1. aug 2012

@mirka_aa že ja žasnem baby....tak za totoby som si ani peniaze nevypýtala..nevravím že ja som super precízna žena a všetko mi vždy vyjde....ale takto toto krivé?ako niekto nemá fakt kožu na tvári

dajna11
1. aug 2012

@simasa wau nádherná

mirka1004
1. aug 2012

Ahojte kočky,
chcem sa Vás len opýtať či nemáte záujem o pomôcky na pečenie. Ja som ich kúpila urobila 2 torty a zistila, že mi to stačí až do konca života 😀
Ide o farby na marcipán a valček so vzorom margarétky 🙂
Pridávam Vám foto ak budete mať záujem napíšte mi IP 😉
Cena za farbu bola pôvodne 2,9 eur niektoré su ešte neotvorené a tie čo som otvorila boli použité minimálne ( max 5 kvapiek ) predám ich za 1,7 eura kus, všetkých 6 kusov predám za 10 ečok ( čierna, orandžová, fialová, žltá, zelená, tmavá modrá )
Valček predám za 7 eur ( ten som použila raz )

misa1982
1. aug 2012

DĚKUJI MOC SUPER STRANKA!

misa1982
1. aug 2012

jenom jsem tam kremy nenasla...

jakelina
1. aug 2012

@misa1982 jejda, tak promiň asi jsem ti dala špatný odkaz. Tak se podívej ještě sem. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

vladimuraz
1. aug 2012

Ahoj, omlouvám se, že Vám sem lezu, mám prosbu. Neděláte některá na prodej pouze marcipánové figurky (nemusí být samozřejmě pravý marcipán, ale jakákoliv jiná hmota). Potřebovala bych pro syna nějaký traktor a bagr, já dělala pro dceru krtečka, medvídka Pú (https://www.modrykonik.cz/fotoblog/vladimuraz/a...), Kitty... s holčičími motivy nemám problém, ale auta mi prostě nejdou. Potřebovala bych vyzvednout, případně zaslat do týdne. Nabídky prosím do vzkazů. Děkuji a přeji pěkný den, Vlaďka

mrka2
1. aug 2012

@miska2311 a odkial si presne? lebo zo SNV je tu maca77,tak sa skus na nu obratit. ja som az z vlach

miska2311
1. aug 2012

@mrka2 dik,mam uz vela nestiha

artepf
1. aug 2012

@mirka_aa
@monika76 holky, nechci se do toho míchat, ale nedá mi to a musím taky reagovat na ten váš spor - nejdřív teda na příspěvek, že s formičkama se nenatrápíme a je to šup šup 😅 , tak plně souhlasím s @aduskatt , že jen minimálně 3x nepořádek v kuchyni, spousta času s korpusem, krémem, obmazání dortu pod marcipán, vytvoření hmoty, potažení a ozdobení, to je nějakých hodin práce 😝
aaale zároveň, když jsem viděla ten dort, tak musím dát i za pravdu zákaznici, že na to, že stál 70 euro, což je v přepočtu nějakých 1750,- (nevím, kolik vážil), tak by měl být teda dokonalejší, ne tak zvlněný a ty perličky se dají udělat opravdu o 100% líp 😕 . Já sama se nechci nijak přeceňovat, ale za 2000,- jsem dělala čtyřpatrový svatební viz fotka a to jsem se fakt snažila a bála, aby se nevěstě líbil 😨

dadka212
1. aug 2012

@artepf tu u nás väčšina robí za 10eur za kilo torty...takže tá tvoja by vyšla určite o "niečo" drahšie lebo vyzerá byť dosť velká

nika1985
1. aug 2012

ahojte potrebujem poradit mozem urobit tortu s potahom s marhmalow v dat to cele mrazit alebo ju mam spravit s pasta dama top lebo som este nemrazila komplet celu tortu.