Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
13. feb 2012

Ahojte 😉 dopredu sa ospravedlnujem no neviem čo som to tu porobila za nastavenia že sa mi neda kliknut na pači sa mi to ☹ takže kočky krásne torty pridávate za každým 😉 a stále tu nájdem inšpiráciu 😉 😉 Táto tortička je momentálne ako dražba na facebooku začali sme na 1e 😀 tak nech sa ľudia trošku zabavia 🙂 😝 😀

lenocka23
13. feb 2012

@monika76 mozno ti nejde "lajkovat" preto, ze si uz profesional... 😉

miskaemuska
13. feb 2012

@reruna dakujem velmi pekne za radu takze ked budem chciet robit napriklad tortu ako velky plech tak ta davka musi byt aj troj nasobna?ci?

maca77
13. feb 2012

@lusil2005 ja mám takéto obrázky uložené 😉

mizulienka
13. feb 2012

@lusil2005 ja do toho davam iba kremovy tvaroh, nie hrudkovity

larah
13. feb 2012

kočeny dávate odrezky do mrazáku ked ich momentálne nepotrebujete?

jakelina
13. feb 2012

@larah já dávám, potom dělám punčovinu až jak potřebuju

miciatko
13. feb 2012

@larah aj ja davam

marci2305
13. feb 2012

@kiya Ja som marlenku už poťahovala... 😉 Bol super, netradična "akože" tortička chuťovo. Každý chválil..Robila som pláž a more v obdĺžnikovom tvare. Určite tým nič nepokazíš!!!

abriela
13. feb 2012

@lusil2005 pridavam sa k tvarohovej plnke. Ta od judit je fajn, ale lepsia sa mi vidi, ked je to tvaroch, puding a kysla smotana nie maslo. O tejto plnke som citala tu alebo na TOM.

daniz
13. feb 2012

Kočky, nemáte náhodou postup na tatrankového Tomáša? Ja som ho kedysi robila, ale už dosť nepamätám. ďakujem 🙂

mamina1978
13. feb 2012

Jeeej dakujem vam vsetkym dievcata za vase,,paci sa`` to tak potesi, ze sa vam aj taka improvizacia pacila 🙂
😵
A idem vas docitat a olajkovat, konecne mam navstevu za sebou a upratovanie tiez 😀 😀 😀 😀

miciatko
13. feb 2012

koceny ked urobim z tortovych oplatok kormutok ktory namazem nutelov a potiahnem nezmekne mi to?????, potrebujem aby stale drzala oplatka tvar kormutku

mamina1978
13. feb 2012

@daniz ja mam len taketo z korpusu , ale ty mozes pouzit na to tatranky 🙂

http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=128

kiya
13. feb 2012

@marci2305 ja rozmyslam, ze potiahnem tiez obdlznik, ale len tak po krajoch a boky a stred normalne posypem a do toho nastrkam srdiecka 🙂 ale to je len taky napad.. este nieje vecer, dovtedy sa to moze vsetko zmenit 🙂

eliska22
13. feb 2012

@lusil2005 ja robím tú pribináčikovú tak, že si vyšľahám dve šľahačky, do toho primiešam kýblik tvarohu pilos z lidlu a nakoniec zašľahám 2 tie pudingy kakaové olé dr. otker 😉 tie pudingy nevarím, to tam len nasypem ten prášok 😉
plnka je tuhá jak fras 😝 a dávam aj banán potom pod tú plnku

abriela
13. feb 2012

@larah ja to davam len mierne vysusim a davam len do sacku. Skladujem ako piskoty. Cesto do mrazaku davam a je normalne.

mizulienka
13. feb 2012

@eliska22 mnam to znie dobre takato tvarohova, ulozim do receptov, dakujem 😉

eliska22
13. feb 2012

@mizulienka je dobrá a chutí úplne identicky s pribinákom 😉 len sa trošku zle rozotiera, drží ako fras 😀

dajna11
13. feb 2012

@lusil2005 a inak vlada 111...neviem presne nick 😀tak sorry...robila s krásnym šaškom

pristela
13. feb 2012

Holky prosim vas pod akym anglickym nazvon najdem torticky take tie krabice polozene na sebe 😕

reruna
13. feb 2012

@miskaemuska jestli to bude velký dort tak určitě - 3 sáčky, co ti zbyde použiješ na ozdoby nebo to zabalíš do sáčku, vydrží to dlouho - podle záruky bonbonů a cukru

pristela
13. feb 2012

@mariann2 si poklad, dakujem , ja som davala cake box a otvaralo mi stale len krabice na torty 😝 😀 😀

pristela
13. feb 2012

ach holky nieje nic krajsie ako nerozhodny zakaznik ☹ prosim vas nejaku poschodovu torticku pre chlapa nemate ulozenu ? naj take tie dve krabice polozene na seba, bo pani sa boji aby to nevypadalo ako pre ženu

gumkacka1
13. feb 2012

babulky, robili ste uz niektora tortu s bobom stavitelom? hlavne , ci ste robili miesacku Julcu, ci ako sa to vola? da sa ta miesacka vlastne urobit?

kleopatris
13. feb 2012

babulky este vas poprosim o par rad 😅 cez vikend som robila moju druhu tortu, ale ako som polozila marzipan na tortu a zacala hladit, vznikli mi na bokoch take malinke trhlinky, akoze nic prevratne, ale ako tomu predist? mala som ho malo prepracovany? 😲 a aj ked robim nejake figurky a pod. vznikaju mi take trhlinky ☹
a mate nejaky recept/tip na tekuty fondant? kde sa to da kupit? pripadne vyrobit?
dakujem vam za odpovede 😵 ja len zasnem co dokazete....