Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
12. sep 2012

@lokalistin - ja mám ANTIQUE GOLD

lokalistin
12. sep 2012

@pipka krasna aj medvedik zlatunky

lokalistin
12. sep 2012

@mia1111 dakujem pokukam

mia1111
12. sep 2012

@bzucinka2 - Teba som sa chcela opýtať, Ty objednávaš zo stránky Natortu?

pristela
12. sep 2012

@lokalistin je to podiel mandlí a cukru 😉 a dakujem 😅

holky a vlastne vsetkym vam dakujem za pacitka, ja neviem co by om robila nemat vás 😵 😵 😵

lokalistin
12. sep 2012

@pristela tak a pravy marcipam je 1:1 alebo ako?

pristela
12. sep 2012

@lokalistin ujo google mi napriklad vyhodil toto : http://www.peceniejeradost.sk/clanky/marcipan 😉 😉

lokalistin
12. sep 2012

@pristela dakujem a sorry,ze som ta otravovala, ale u nas som sa stym nestretla

pristela
12. sep 2012

@lokalistin to je v pohode 😀 , ujo Google je môj kamoš 😉 😉

marci2305
13. sep 2012

@lussy23 Ale to nie sú moje výtvory. To je inšpirácia z netu 😉 Tú tortičku idem robiť podľa nej a tie minitortičky sú inšpirácia pre "cistko".. 🙂

marci2305
13. sep 2012

@artepf Ďakujem.. 😉 Ja pečiem len občasne, väčšinou pre rodinu a známych. Teraz budem nezamestnaná, tak beriem všetky ponuky, len si neviem spočítať 2 a 2 a každý mi hovorí, že si mám zdvihnúť cenu, ale mne je blbé brať toľko peňaží, keď viem, že kopec ľudí na to nemá. 😉 Ale na druhú stranu nechcem robiť iba za suroviny. Takže keď si hodím cenu váhy a ako hovoríš: torta je komplinkovanejšia na doplnky - kvietky, postavičky, .... tak potom sa to tak nedá. A zvlášť keď je ešte aj nákladný krém aj korpus. Ja som to zatiaľ vždy robila tak, že som si spočítala suroviny a prihodila zhruba 5-10 Eur /voda,elektrika,práca/ A to som potom nezarobila nič!!! Nepoužívam žiadne hery a nerobím pudingové krémy. Vždy dávam veľa rumu, orechov, na ničom nešetrím..Ale teraz to bude inak...Ak sa mi to rozbehne, tak budem musieť zvýšiť ceny za torty... 🙂

1lussy1
13. sep 2012

baby prosim vas spravila som marcipan zo sušeneho mlieka a za noc mi stvrdol ako ho mam teraz dat na tortu?

1lussy1
13. sep 2012

a neviete mi poradit aku tortu mam urobit pre dcerku k jej 5.narodeninám nejaku plnku krem alebo neviem budem robit asi okruhlu a na vrch možno ešte srdiečko

mishulle
13. sep 2012

@1lussy1 na pár vteřin do mikrovlnky

mishulle
13. sep 2012

Holky prosím, když ve čtvrtek naplním dort čoko plnkou s banány, vydrží do soboty, kdy se bude jíst? a ještě, chci dělat soudek s dekorem dřeva, to asi nemůžu uhlazovat žehličkou, abych si to nezničila, že?

bzucinka2
13. sep 2012

@mia1111 ano ja 🙂

daducha
13. sep 2012

@mishulle uplne v pohode.Ja sudok robim tak, ze si tenkou bielou potahovkou potiahnem cely sud a potom si z hnedej so strukturou dreva v pasoch lepim na tu bielu.Bielu krasne uhladis a na hnedej si neznicis tu strukturu 🙂

levandulka3
13. sep 2012

prosííííím nikto nevie tu tortu pre architektov 😢 😢 😢 😢

petkaa28
13. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂 nejak sa mi na 29.9. nazbieralo 5-6 tort a uz teraz som z toho v strese...ak tam robim aj maslovo-pudingove plnky s ovocim, mozem ich spravit vo stvrtok vecer? V sobotu na obed ich chcu krajat?? Dakujem...

afra
13. sep 2012

baby, potrebujem radu. Vcera som potahovala svoju prvu torticku. Potahovku som rozvalkala na 0,5cm. Ale hned ako som ju dala na tortu, zacala sa trhat. Moze to byt tym, ze sme mali doma teplejsie ako 22stupnov? Alebo cim to mohlo byt?

afra
13. sep 2012

a tu je torta 🙂 Ja viem, ze na tie vase sa ani zdaleka netaha, tak dufam, ze vam to tu nepokazim s tymto mojim vytvorom 😕

jakelina
13. sep 2012

@afra a čím jsi potahovala??Horkem to nebude, já potahuju v létě a to je i přes 30 stupňů a netrhá se.

afra
13. sep 2012

@jakelina formixom

janula.h
13. sep 2012

@afra nedala si veľa farby? vtedy sa trhá ☹

afra
13. sep 2012

@janula.h robila som tu bledu fialkovu, co je na obrazku, vela som jej tam nedala.

patrikmisko
13. sep 2012

ahojte, rada by som vas poprosila o radu, chcela by som robiť moju prvu potahovu tortu, a rada by som vedela, s čím sa najlepšie poťahuje torta, a kde sa dá poťahovka objednať, dakujem

misulenka9
13. sep 2012

holky cukrařinky, nemáte některá z vás uložený postup na leguana? a nebo nějaký super fígl popř. nějaký ten dortík? Děkuji předem !!!

dadka212
13. sep 2012

@mizulienka ja som si po dlhej dobe kúpila PDT a s tým sa nedalo robiť, som rozmaznaná smartflexom, tak som ich zmiešala a fajn 😉

salonka1981
13. sep 2012

@levandulka3 našla som toto pre architekta snáď trošku pomôže 🙂

nika1985
13. sep 2012

prosim ktore robite ten rafaelo krem ten kokos mam dat este do horuceho pudingu alebo az nakoniec ked spojim krem s maslom a salkom