Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. sep 2014

@larah krasne vymodelovane postavicky 😉

sikag
7. sep 2014

kocky som tu par dni nebola a nestiham kolko stranok pribudlo!!! a tie nadherne torticky, uplna parada
@jakelina - tie tvoje hrany su uuuuplne neskutocne, precitala som aspon kusok z diskusie a teda u mna to vobec takto jednoducho nejde 🙂
@pristela dakujeme krasne za navod, urcite vyskusam 🙂

lucula73
7. sep 2014

@mysiatkoo jej,si zlatá,našla som inak jednu veľmi podobnú tej tvojej,tak si objednám,vďaka, 😉

pipka
7. sep 2014

@mysiatkoo odpadaaavam moja 😵 😵 😵 😵 😵 😵 sklanam sa hlboko a v divadle az po zem sa ti pokloníííím, ta cokoladova je ale ze totaaalna bomba 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

sikag
7. sep 2014

poradi niekto uzasnu kavovu plnku?

mysiatkoo
7. sep 2014

@pipka 😀 😀 😀 tam sa bude komu klanat, nie mne 😀 uz odratavam dni 😝 a dakujem 😉

nika1985
7. sep 2014

@sikag ja som robila v neske uvareny puding z gustinu do toho som supla este zrnkovu kavu a potom som to vyslahala s maslom bolo to super ale pomer si uz nepamatam robila som ju len raz ako experiment akurat vcera som rozmyslala ako som to robila ze budeme mat oslavu a chcela som ju znova.Dufam,ze pomoze

sikag
7. sep 2014

a este torticky za posledne tyzdne. som skusala fotit na bielom pozadi, no este tych tienov sa zbavit 😀 😀 😀

lucula73
7. sep 2014

@sikag a na čom si fotila?vyyzerá to celkom dobre.........

bubobubina
7. sep 2014

@sikag ta posledna je uplne nadherna! 🙂

mimusa94
7. sep 2014

@luciahromadkova prosim ta vedela by si mi napisat postup na ganachce ? lebo nikde som to presne napisane nenasla a idem robit tortusu kde ganache chcem skusit a neviem ako lebo to robim prvy krat dakujem ti pekne 🙂

lokalistin
7. sep 2014

@larah wow tie postavicky nemaju chybu

lokalistin
7. sep 2014

@sikag ta s ruzami je neskutocne kraaaaaasna

lokalistin
7. sep 2014

@maya30
@jakelina
@pristela
ja nechapem tie vase farby, mne sa zda,ze u nas take krasne vobec nemaju-co pouzivate za znacky? praskove

evicaka
8. sep 2014

@sikag náádherné tortičky...všetky úžasnéé 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
8. sep 2014

@lokalistin zlatko já co mám, to nasypu a pomíchám. Práškových barev mám jenom šest 😀 😀 😀 dvě zelené, jednu růžovou, černou, žlutou a modrou. Musím si koupit ještě červenou 😀 😀 Značky různé, jsem v práci, tak se ani nemůžu podívat, ale mám různé obaly, jak jsem si to postupně dokupovala.

jakelina
8. sep 2014

@sikag krásné všechny, rovné čistučké. Kde jsi to fotila???

mamcas
8. sep 2014

@mysiatkoo keby ten starsi mohol byt aspon cely den v skolke, ja fakt pridem...ale na obed ho mam doma a maly ide akurat spat...tazky to management 😖

muffinka8
8. sep 2014

@dagmarmustafa Ďakujem 🙂 nemala som nervy, šlo to celkom dobre. Len som nemala čas 😔 malý je teraz oveľa viac náročný a v tú noc sa rozhodol, že nebude takmer spať, tak som od zdobenia vkuse odbiehala. Takže teraz už len max. 1 tortu na týždeň.

pristela
8. sep 2014

@lokalistin micuš ja mam praskove zvacsa Rainbow Dust znacku , potom tu mam este tri Crafty colours

mirinecka
8. sep 2014

krásny deň všetkým tortičkárkam, potrebujem poradiť ako spraviť takúto tortu aj so škorpiónom. Bude najlepšia farba tekutá zlatá? A tortu vytieňujem prachovou. Nemám airbrush, inak by sa mi na toto určite zišiel 😖 . Snáď ježiško prinesie aj keď neviem či by som vedela s ním malovať 😨 ďakujem za všetky rady

maya30
8. sep 2014
maya30
8. sep 2014

@sikag ta s ruzami je kraaasna 😵 pozadie mas super, len by to chcelo lepsie nasvietit, ja som tahala rozumy od jedneho fotografa co foti aj torty a on nasvecuje tortu aj zozadu aj spredu, vtedy odstranis ten tien, chcem to aj ja vyskusat, len mi treba nejake 2 reflektoriky zohnat, zatial kvoli svetlu fotim zasadne len vonku 😉

maya30
8. sep 2014

@lokalistin ja co mam tie Crafty colors tak tie su take ziarive

mirka100911
8. sep 2014

@sticker No ja som sa aj hanbila svoje fotky pridat po @maya30 ... 😀 😀 😀 A krajku som aj ja skusala uplne prvy krat. Bala som sa toho, lebo vsetci starsili, ze je to zlozite a podobne... No ja neviem, mne sa s tym uplne super robilo... Treba si vystihnut presny cas, aby nebola krajka velmi vysusena, alebo aby velmi nelepila a potom to je uplne v pohode... No ja som si narobila zbytocne vela prasku (50g) a potom som ich piekla do zasoby hodinu a pol...... 😀 Na jednu torticku by podla mna stacilo 20-30 g Magic Decor.....

mitena
8. sep 2014
mitena
8. sep 2014
mirka100911
8. sep 2014

@sikag Ako si prosim ta robila na tej prvej torticke to vrubkovanie? Robim taku tento vikend... Len si pas fondanu popritlacala spajlou (ja to tak planujem) ci mas pre mna nejaku lepsiu vychytavku? 😀

jakelina
8. sep 2014

@maya30 silikonka je krásná, ale ta cena se mi vůbec nelíbí 😀 😀 😝

lokalistin
8. sep 2014

@jakelina dakujem