Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamiaigi
8. júl 2015

@jakelina no ja som praveze kúpila čokoládu a puding taký nemám má to nenapadlo a nechce sa.mi zase letet do obchodu. Nabudúce spravím tak ďakujem ti veľmi pekne 🙂.

jakelina
8. júl 2015

@mamiaigi není vůbec zač, určitě to půjde i s čokoládou, jenom dát pozor, aby se to nesrazilo. Asi bych ji rozpustila ve šlehačce a dala to vychladit a pak teprve přidala tvaroh a zakysanou smetanu 😉

mamiaigi
8. júl 2015

@jakelina no to máš pravdu. Si zlatá ďakujem ti veľmi pekne 🙂.

mitena
8. júl 2015
pristela
8. júl 2015

@mamiaigi pridaj do toho len kakao , ja tak robim ked zabudnem kupit coko creme ole, inak ja davam kakao aj do coko creme 🙂

mitena
8. júl 2015
zuzana2210
8. júl 2015

zdravim sikovne zienky.. potrebovala by som pomoct, som TOTALNY AMATER. trosku sa aj bojim sem napisat, ci ma neposlete "rozbehat" 😀 lebo podobne otazky tu uz predpokladam padli milion krat... ale za pokus nic nedam, lebo akosi nezvladnem prelistovat toooolko stranok, co ma tato tema. chcem upiect torticku mojej dcere na krstiny.. uz som niekedy spravila asi 2 torty (dokonca mi vysli haha), ale to este ked sme byvali v anglicku. taaakze tu na svk nepoznam ziadne produkty, s ktorymi sa dobre pracuje. taaakze moje otazocky:
- aka hmota je najlepsia na potahovanie (kde sa da kupit), co odporucate pod nu, aby sa netopila a dala pekne vyrovnat...
- aku hmotu pouzit na figurky, kvietky atd.
- aku hmotu mozem pouzit do siliconovej formy na abecedu? kedysi som skusala marcipan, ale vobec sa pismenka nedali vybrat... (spominala som, ze som amater? 😝 )
- a este ake farby potravinarske pouzivate
snad velmi neotravujem... budem veeeeelmi vdacna za rady 😉

evicaka
8. júl 2015

@zuzana2210 ahoj, tak na všetky Tvoje otázky je jedna odpoveď a to Smartflex welvet, je to hmota univerzálna, ktorá je dobrá ako na poťahovanie tak aj na kvietky, písmenká, figúrky atd. (moja skúsenosť). Možno Ti dievčatá poradia inak. Veď si sama vyberieš. Hmotu majú v každom E-shope s cukrárenskými pomôckami. Ak chceš presné linky, napíšem do IP.
Čo sa týka obmazávania torty, dá sa použiť maslo s cukrom, prípadne nutelou, niektoré do tejto masy vmixujú aj odrobinky z korpusu. Ja napríklad používam v poslednej dobe ganache (smotana s čokoládou). Farby ti neporadím, nakoľko nemám jednu značku ale z každého rožku trošku. Taktiež nájdeš v E-schopoch. Dúfam, že som aspoň trošku pomohla, nech sa ti podarí tortička tak ako si predstavuješ 🙂

zuzana2210
8. júl 2015

@evicaka velka vdaka, si zlata... ja to teda skusim. snad daco polepim 😀 😀 😀

mitena
9. júl 2015
chvapilu
9. júl 2015

krásné ráno můj dnešní ,a díky moc za radu a za pochvalu minulého dortíku,

jana17
9. júl 2015

ahojte, prosim vas, mozno hlupa otazka, ale kde mam teraz v teple skladovat napr. smartflexku? nemoze sa mi pokazit? mam ju kupenu uz asi 2mesiace Dakujem

chvapilu
9. júl 2015

ahoj vkládám můj druhý a přeji krásný den

dagmarmustafa
9. júl 2015

Postup na sirôtku.

gelinka75
9. júl 2015

@chvapilu prosim ta tie gule sa v tomto teple neroztopia ked sa prevaza torta? 🙂

chvapilu
9. júl 2015

@gelinka75 je to 52% čokoláda, a mám v autě klimatizaci tak v pohodě a dnes je u nás docela chladno tak o,k,

mojmacik
9. júl 2015

moja prva svadobna, teda pokus o svadobku..nastastie bude hned rozkrajana do vysluzky...skoro ma piclo, ten hic v kuchyni cez den 30,4 v noci 29,8...moju 20 rocnu chladnicku som vypeckovala na maximum...a tak sa vzadu urobila taka namraza.sniezik....tak preco by to ti moji lupaci nezacali lupat...no a samozrejme,ze oprskali aj vrch torty,takze akoby som to ofrkala vodou a samo,ze su tam kráteriky...asi ich vydedim 🙂...na foto je este v poriadku

lamps
9. júl 2015

moja tohtotýždňová tortuša, na tento týždeň mám hotovo

lvka
9. júl 2015

@lamps velmi velmi sa mi pacia tvoje torty! Krasne!

zuzu188
9. júl 2015

prva tohtotyzdnova

lamps
9. júl 2015

@lvka veľmi, veľmi ďakujem 😵 😵 😵

pristela
9. júl 2015

Baby vsak ja po jednej torte ako.... 🙄 , toto dnesna, ale teda musela som zdobit striedavo s vkladanim do chladnicky, bo ta torta zilaaa 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
9. júl 2015

@pristela ešte dobre, že Ti z chladničky neušla 😀 😀 😀 😀

blancagon
9. júl 2015

@nika266 tak tá je brutála,perfekt

mitena
10. júl 2015
nika1985
10. júl 2015

Ahojte mne uz sa pomalicky zacinaju prazdniny od tort este jedna na zajtra a este tyzden a potom hura volno normalne sa tesim potom az v polovicke augusta.

nika266
10. júl 2015

Tortička na výslužku zo svadby

nika266
10. júl 2015

Tu je dnešne moje snaženie

mojmacik
10. júl 2015

zenicky,potahuje niektora z vas aj niecim inym nez MMF, Smart alebo klasika mliecny...? Dakujem... 🙂 ..ja som akosi nie stotoznena s bielou farbou Smartu...nieco este belsie ale aj dobreeee okrem WI ...asi som narocna,ze?

lvka
10. júl 2015

pre mojho malinkeho 🙂