Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
14. jún 2011

Ahoj holky,díky bohu za tlačítko líbí se mi,páč vás všechni jmenovitě chválit,tak nedělám nic jiného. Opět samé nádherné dorty přibyly,až oči přecházejí. Já dělala po dlouhé době taky zas nějaký. pro manžela k 30-tinám.

benjik
14. jún 2011

ještě ho taky přiložit,co🙂

jakelina
14. jún 2011

@dm1 super postupy, děkujeme

lamps
14. jún 2011

@andriss23 tá je krásna 🙂 🙂 🙂

dadka212
14. jún 2011

ahojte 🙂

práve som skúšala čokotransfer dať na WI a úplne pekne to vyšlo 🙂 ale muselo to WI pekne lepiť na povrchu, potom som to ešte nahriala fénom asi pol minútky, dala vychladiť a super, zatial som skúšala iba na pásiky 🙂 chcem urobiť topánky z toho, tak potom hodím foto, keď sa mi to podarí 🙂

lamps
14. jún 2011

@ikula2 určite dám vedieť ako to WI zafarbiť. Ja sa dosť toho maľovania na poťah bojím, neviem myslím si, že by som tam mala také čmuhy a vyzeralo by to také domachlené. Alebo tie farby bielu tak pekne prekryjú? Ďakujem. 🙂 🙂 🙂

lusil2005
14. jún 2011

@dm1 dakujem!!! si poklad... snad to nejako vybojujem 😅

jakelina
14. jún 2011

@lamps já jsem měla čmouhy a trochu to lepilo. Malovala jsem zatím jenom jednou tohoto pejska. Ale dělala jsem to štětcem, ten dělá čmouhy asi vždycky.

katulkaaaaaa
14. jún 2011

ahojte prave som dorobila dalsiu mini tortu,ale poviem vam pecenie v tomto pocasi je fakt hrozne,vsetko sa lepi,plnka mi dva krat ,,zgrcla" pudingovo-maslova....no ale dokoncila som to nakoniec 😉
bola som na stretku,baby ktore mate moznost chodte!vela som sa tam naucila,je najlepsie vidiet ako skusene cukrarky pracuju fakt super 🙂

mizulienka
14. jún 2011

dievcence ale to som nedavala nove torty, nemusite mi to "lajkovat" 😉 ja som sa iba pytala, ci neviete, cim to moze byt, ze mam torty stale take ako keby zaoblene hore, ze nie su uplne take pekne rovne 😉

jakelina
14. jún 2011

@mizulienka a nevymazáváš a nevysypáváš i okraje formy???

mizulienka
14. jún 2011

@jakelina na spodok davam papier na pecenie a okraje jemne potriem olejom, ale uplne jemno.
a ked dopeciem, tak obratim korpus vrchom dole, aby sa mi vyrovnala...ten korpus je sice rovny, ale boky ma zaoblene.

rivatha
14. jún 2011

Ahojte 🙂
@daducha Krasne torticky, take jednoduche a premyslene. Chcela som sa spytat, aku abecedu pouzivas. Velmi sa mi paci. Aby som mala tip, ked sa rozhodnem co-to pokupit. Dakujem 😉
@katulkaaaaaa Tato sa mi podoba na moju bielo-ruzovu okruhlu pre maminu, co som sem davala nedavno. Peknucka 😝 😀

katulkaaaaaa
14. jún 2011

@rivatha no vidis tvoju som nevidela pojdem kuk,na stretku som kupila nove vykrajovacky motyliky tak som musela vyskusat 😉 mne sa tieto jednoduche najviac pacia

ikula2
14. jún 2011

@mizulienka tie su nadherne 😵 , uzasne a mne sa paci aj ten tvar taky obly, ale ak nechces mat oble tak ked dopecies otoc korpus a budes mat rovny aj hore aj dole, ale ja nemam az takto pekne oble iba trosku. Ako sa ti modelovali postavicky? Teraz sa chystam na take detske tak dumam docoho sa pustit.

@daria77 jasne napisem asi v sobotu, nuz co sa tyka farby ja mam len zakladne uplne obyc. wilton gelovky alebo tekute. Flasu som farbila na zeleno gelovou a snazila som sa prirovnat k originalu flaske. A ano to potiahnutie iba tak do polky flase, lebo zasa ako tam potom narvem tortu 😀 . Zvazujem ci neurobit roladu do tej flasky, ale este neviem. Zatial mam postup iba tak v myslienkach, uvidim aka bude realita.

Tak mozem aj ja pridat vcerajsiu, dnes som ju odovzdavala. Prosim vas baby ked robite 3D tortu beriete viac penazi? AKo aj manzel mi pomahal, bolo to dost.

rivatha
14. jún 2011

@katulkaaaaaa Pridavala som ju tusim 29.maja. Hihi, to je sranda, presne ten isty vzor, farby a najma ten spodny lem. Mozno si to zapamatalo tvoje podvedomie, ak si ju nahodou vtedy zahliadla 😀 Uplne sme sa zhodli 🙂 Ale ved podobnych je isto vela na nete, ja som sa tiez ispirovala kamaratkou trosicku. A mam tiez take jednoduche namety rada, ked sa hodia pre oslavenca 😉

ikula2
14. jún 2011

@dadka212 to si dala bez cokolady 😕 ? Iba na potahovku?

vlada111
14. jún 2011

@mizulienka ja nevymazávam okraje, to sa to krásne oreže. Obrátim ako ty dole hlavou a potom krémom urobím hranu.

mizulienka
14. jún 2011

@ikula2 ten sudok je paradny 🙂
tie zvieratka som modelovala dost dopredu, bola to moja prva zakazka, tak som si dala zalezat 😵
robila som ich podla postupu na dortomanii a trvalo mi to, kym to nabralo spravny tvar 😀

mizulienka
14. jún 2011

@vlada111 ja robim tak ako ty, ale mozno ze chybu robim v tom, ze ja neurobim hranu, ale ako keby tak kremom zaoblim, ci ako to mam povedat 😕

jakelina
14. jún 2011

@mizulienka no já to mám taky trochu zaoblené a ten vrchní díl, pak dám doprostřed a nahoru ten rovný, pak to udělá takovou hezkou rovnou hranu. Prořezávám dvakrát

vlada111
14. jún 2011

@mizulienka to bude asi ono. Ja robím hranu 90 stupňovú a keď to stuhne krásne tá hrana drží. Ale prečo chybu, veď ich máš úžasné 🙂

mizulienka
14. jún 2011

@vlada111 vladka dakujem, ono to je pekne, ale niekde sa hodi iba taky s tou hranou, tak len aby som vedela, ze ako na to 🙂

reruna
14. jún 2011

@jakelina okraje formy nevymazávat a nevysypávat? já to právěže dělám a ten korpus se pak jakoby od těch krajů stáhne - takže příště zkusím vymazat a vysypak jen spodek. Tady se člověk vždycky dozví něco nového a užitečného 🙂

reruna
14. jún 2011

@katulkaaaaaa tyhlety "stretka" - kde se o nich dozvídáš?

reruna
14. jún 2011

@dadka212 no super! taky bych to chtěla vyzkoušet a jak jsi to udělala, aby ti WI lepilo, dala jsi ho trochu nahřát, pak přiložíš folii, nahřeješ fénem a dáš do ledničky i s folii a pak teprve sloupneš?

dm1
14. jún 2011

@mizulienka tak otoc cely korpus opacne ked ho plnis a bude to rovnucke ked budes mat hore vlastne spodok a ten rodziel dole sa ti bude lepsie zarovnavat kremom ako opacne. ja to tak robievam ked chcem rovnejsiu hranu

dm1
14. jún 2011

suhlasim stretka su super zatial som bola len na jednom min. rok kde ma ukecali aj urobit macka me to you sak sa mi ruky klepali este tyzden 😀 . ale je to super vidiet nazivo tvorit baby ako ela1, mimulilinka ci rebeka7 z TOM. A o stretkach sa dozvies na TOM

jakelina
14. jún 2011

@reruna když nevymažeš, tak se přilepí a táhne se jakoby nahoru po té formě. Potom obřež nožem a je to. 😉

jakelina
14. jún 2011

@dm1 tak to jsi dobrá, já bych tam mohla tak akurát ukázat jak se mákem sypou rohlíky, jak bych se třepala. 😀 😀 😀