Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
6. júl 2011

Dievcata akurat som sa dozvedela aku torticku zakaznicka chce. Bude to otvorena kniha a pol puncak a pol coko s vanilkou. Prosim vas ako to mam sklbit co sa tyka vysky, netusim ako to mam odhadnut lebo puncak bude nizsi nie je tam maslova plnka. Nemate niekto postup na puncovu tortu? Keby bol aj foto tak sa potesim. Nejake som nasla, ale dost sa lisia a ja si neviem rady. Chcem si to vyskusat najprv pre nas. Prosim prosim o radu.

jakelina
6. júl 2011

@mrka2 já svoji tchýni taky mám za všechny peníze, snad já budu jiná 😀 😀 😀

mrka2
6. júl 2011

@jakelina no ale ja mam velmi dobru svokricku,ale mama je len jedna 😔 no a kto vie,ake my budeme??? no ty uz mozno coskoro,ale ja si este pockaaam 😀 😀 😀 no ale co vies, nejaky tvoj syncek mozno naozaj zdedi talent po maminke, ved su aj chlapi cukrari 😉

jakelina
6. júl 2011

@mrka2 😀 no oni umí vařit a péct, ale jenom takové ty lité koláče na plech třeba s ovocem. A pak je baví dělat vánoční cukroví. 😀 😀

lamps
6. júl 2011

@ikula2 no ja mám uloženú túto: http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o... 🙂 🙂 🙂

ikula2
6. júl 2011

@lamps prosim ta a uz si ho aj robila? Pozeram ze sa tam nic nepridava na vlhcenie? Alebo nejaka aroma, aj som citala ze stavu z malin, ale neviem ci to mozem tak urobit to zvlhcenie 😕

lamps
6. júl 2011

ja som ho ešte nerobila, ale myslím, že tá šťava z malín alebo z kompótu by mohla byť. Kdesi som čítala, že punčové zákusky a teda aj torta sa môže pokropiť aj ovocným čajom. Ja by som možno vyskúšala urobiť doma punč a pokvapkala by som korpus ním. Tu je recept: http://recepty.vareni.cz/rychly-domaci-punc/. Niektorá z nás tu už raz zoháňala recept na punčovú tortu, ja som pridávala tento istý a mám pocit, že tá osôbka ho robila a bola spokojná, len neviem kto to bol ☹

petusko
6. júl 2011

@vlada111 dva potahy skoncili v kosi, treti som nejako este dokazala pouzit znova, ale aj tak sa mit onepacilo, tak som ho strhla, vyhodila a urobila stvrty, ten ktory je na nej 🙄 Fakt sa mi to este nikdy nestalo, ze by sa mi tak zle robilo, neviem cim to bolo. Ale vcera sa mi celkovo nedarilo. jeden koprus uplne zhorel, lebo mladsi syn pridal rure na 175° 😠 vsetko mi padalo z ruk, no horor. MM sa mi smial, ze to preto, lebo mam v skutocnosti panicky strach zo ziab, ja si nepomozem, ale ja ich neznasama bojim sa ich 😅 😝 Ale zakaznicke sa velmi pacila, tak snad to dopadlo o.k.
@mizulienka ano, jeden velky plat a uhladzat 🙂 a k tej futbalke, skus urobit nejake kvetinky, pe kazdu neterku inu, akoze na trave, kde bude aj lopta, prip aj male lienocky a motyliky.

Dakujem vam za vsetky like, velmi ma to potesilo 🙂

jajuuus
6. júl 2011

žienky, no nádhera... som nejakých 50 strán pozadu s čítaním, ale aspoň tortičky som polajkovala 😀 ja začínam v piatok robiť po dlhšej dobe nejakú poľovnícku 😵 len neviem, aký krém idem vymyslieť, lebo ja som stále robila len tie jogurtovo-šľahačkové plnky, lebo iné ani nechceli 😅 no a idem robiť znovu tej istej zákazníčke, tak by som chcela nejakú inú plnku urobiť... ale bojím sa experimentovať, lebo na to nemám veľa času... nemáte náhodou nejaký super tip? budem vám povďačná za každý jeden návrh 😅

jakelina
6. júl 2011

@petusko tak to jsi na dortě prodělala, ale někdy to tak je, že je den blbec 😒

daducha
6. júl 2011

@ikula2 ja som tu puncovu robila uz 2x.MAs tam pri tom napisanu aj polevu na zvlhcenie.Je tam 800 ml, no urcite daj menej,inak to bude vytekat.A ak si chces trosku ulahcit pracu, tak to nestacaj do slimakov,ale poloz na seba ako platy.A do toho rozvaru som este pridala citronovu stavu,bolo to mnam 😵

angie777
6. júl 2011

Mamičky,aká je to pocínovaná tortova forma? Neprilepí sa v nej korpus? Nie je tam ani to dno vyberacie,ako to potom akože vyberiem von?
Pripadne poradte stranku na tortove formy.Dakujem.

daducha
6. júl 2011

@jajuuus tak ja som naposledy robila : slahackova smotana, do toho roztopit bielu cokoladu.Nechat vychladit,vyslahat,pridat Mascarpone a maliny.Bolo to neskutocne dobre 😵

mizulienka
6. júl 2011

@petusko tak to fakt, ked sa dari, tak sa dari 🙂 no ale na to, ze mas panicky strach zo ziab, si vykuzlila nadhernu zabku 🙂

@jajuuus nam velmi chuti ten tvarohovy krem, co som davala recept, alebo parizsky krem, to su uz take viac menej osvedcene recepty.

jajuuus
6. júl 2011

@daducha ďakujem za radu 😵 ale namiesto maskarpone by mohlo ísť aj natural nátierkové maslo, nie? lacnejšia alternatíva... ja tak robím tiramisu 😵
@mizulienka aj tebe ďakujem 😉 skúsim to pohľadať smerom dozadu 😀

mizulienka
6. júl 2011

@daducha to znie super, napises prosim presny pomer surovin, dakujem velmi pekne 🙂

ikula2
6. júl 2011

@daducha dakujem a aky lekvar si pouzila? Nejdem to stacat, lebo nerobim kruh a neviem si to predstavit stacat v obdlzniku. Prosim ta vrchny biely a spodny biely korpus sa nevlhci?

mizulienka
6. júl 2011

@jajuuus ten tvarohovy mam v oblubenych hodim to sem 🙂

Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

ja to kombinujem s lesnou zmesou a je to fakt dobre.

ikula2
6. júl 2011

@angie777 to je tortova forma bez dna rafik a na spodok si mozes dat papier na pecenie, v phode to oddelis. Rafiky vyjdu lacnejsie ako formy s dom, ja som akurat vcera objednavala rafik, tak som tiez zvedava ako sa s nim robi, ale malo by to byt rovnake ako s dnom.

jajuuus
6. júl 2011

@mizulienka ďakujem krásne!!! si zlatíčko!!! 😉 😵

mizulienka
6. júl 2011

@jajuuus 😀

jajuuus
6. júl 2011

@mizulienka a lesná zmes môže byť mrazená? keď ju rozmrazím, nebude to moc "mokré"? 😅

angie777
6. júl 2011

@ikula2 dakujem ti velmi pekne za info,nasla som za 6 eur taky štvorec,zda sa mi to lacne,preto som sa pytala,ze čo je to 🙂
A teba dat papier aj na boky,alebo len vystrihnuť na dno?
A este otazočka,odkial si objednavala.

vlada111
6. júl 2011

@jakelina že stará baba 😢 . No keď bude mať moja 20, ja budem mať 50 rokov. To už bude na zamyslenie, ale ty?

vlada111
6. júl 2011

@mizulienka uf to je ťažká úloha. A nedala by sa urobiť veľká štvorcová a rozdeliť ju farebne a na každú časť dať to, čo je každému oslávencovi vlastné?

mizulienka
6. júl 2011

@vlada111 dakujem za tip 😉 ale myslim, ze som sa uz rozhodla, hlavna bude ta futbalova a okolo toho urobim 5 minitorticky a na kazdu dam figurku alebo nieco charakteristicke pre oslavenca 🙂 prave dokoncujem krtka a tucniaka 🙂 pre mojho maleho urobim auticko, pre bracha pokerove zetony a este jednu kittinku pre neterku 🙂
tak snad sa to vydari podla mojho planu...tie minitorticky by som chcela, ze upeciem korpus na plechu z nejakych 6 vajec a budem vykrajovat kolecka, myslim si, ze z jedneho plechu by mi malo vyjst takych 10ks 😕

vlada111
6. júl 2011

@ikula2 nie je tam zálievka. Je v originál recepte, ale je jej veľmi málo. Punčák je potom suchý, ja som robila trojnásobné množstvo. Ale to nebude vhodné pre teba, je to do kruhu. Ja som robila jeden štvorcový a bol super. Skúsim ho nájsť a hodím ti sem link.

vlada111
6. júl 2011

@petusko juj tak to nepoteší. To sú také dni blbec ☹

vlada111
6. júl 2011

@angie777 ja som s ňou spokojná

vlada111
6. júl 2011

@mizulienka dobrý nápad, ešteže sa dajú figúrky robiť dopredu, lebo máš toho veľa.