Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. júl 2011

@monaberuska1 - krásna torta
a postavičky- stačí si vytlačiť nejaký obrázok, urobi z hmoty guľky a z toho vymodelovať ruky nohy, brucho hlavu a spojiť =) a prilepiť alebo namaľovať tváričky. Alebo na Torty od mamy sú aj fotopostupy, skúste mrknúť tam.

@adka_praha - krásne torty
@dm1 - nádherná

yamahafazer
9. júl 2011

@mizulienka dakujem ti aj za ten recept ty mas vzdy vsetko a ta torta uplne nadherna 😵 si uz ina profesionalka nadhera fakt aj tie malicke aj vsetky postavicky vidno,ze ta to bavi krasne 😀
@petusko teda dom perfektny stym muselo byt roboty
@lusil2005 stromceky su robene z hviezdiciek velke a mensie poprepichovane na spajdle a medzi kazu hviezdicku ide gilicka hmoty aby neboli na sebe ako placky a mne teda schne vsetko hned v pohode zo SMV mi vsetko hned krasne drzi

lusil2005
9. júl 2011

@yamahafazer mam doma 0,7 kg SFF tak keby som uz bola uplne zufala, spravim diplom z neho... zatial dufam ze mi to za 5dni vytvrdne...

vlada111
9. júl 2011

@lukika smartflex je super na poťahovanie a aj modelovanie. Mne sa s ním lepšie modeluje ako s WI.

vlada111
9. júl 2011

@mizulienka no a tak si sa bála, veď je to super!!!

mizulienka
9. júl 2011

dakujem dievcata za vsetky lajky 🙂

@vlada111 ja musim stresovat asi pri kazdej torte...stale mam pocit, ze nie som na 100% pripravena 😀

ikula2
9. júl 2011

@mizulienka jej sa ti podarila 😉 a to su este knej aj tie male torticky?
@petusko jej no to si sa musela narobit aj tebe mohli dat titul, ked uz si zvladla citat nakresy inzinierov 🙂

ikula2
9. júl 2011

@vlada111 mozem este poprosit o radu idem aj ja vystuzit tu puncovu tortu, ty si mala origos vystuze ale si si davala domace spajdle ci slamky. Ten karton pod vrchnou tortou ma byt taky isty velky ako je torta alebo moze byt aj mensi. Ja to chcem urobit z takeho podnosu ako sa dava napr. na parky, taky papierovy. Bude to v pohode?

reruna
9. júl 2011

@mizulienka supéééééééér nádhera a ty postavičky! 🙂

adul67
9. júl 2011

najprv pochvalim všetky tortičky su nádherne a mám prosbu potrebujem nejaky dobrý receptík na plnku s bielej čokolady čo som pozerala tak v šlahačke roztopit čokoladu a primiešat k maslu s cukrom ale ak mate nejaku overenu prosím o recept

mizulienka
9. júl 2011

@ikula2 dakujem 🙂 ano, ta hlavna futbalova je pre tatina a tie minitorticky su pre moje netere a so zetonami pre brata, vsetci su narodeni v lete, takze mame taku multioslavu 😀

mrka2
9. júl 2011

dievcata, to je dnes horuco! vybrala som tu kabelku,ze este tam nieco vylepsim no a totalne sa mi do 5 sekund orosila a rucky mi odkvecli!!! no tak ja neviem neviem,co poviem vecer pani,ked pride po nu. ono to v chladnicke opat stuhne,ale potom,kym to prevezu,no to si ju veru nechcem ani predstavit! ☹

mizulienka
9. júl 2011

@mrka2 no ja tiez nechapem, vcera, ked som potiahla loptu, total sa mi orosila, ale ona bola az mokra...to som este nikdy nevidela...a aj dnes, ked som vytiahla torty z chladnicky, tak sa v momente orosili, ale fest...to je urcite zmenou teploty z chladnicky vonku....doma sa mi to este nestalo a boli vacsie horucavy, teraz som u nasich a hned taka galiba 😠
ale postavicky, ktore som mala vonku, krasne suche.

jakelina
9. júl 2011

@mizulienka nádhera

@mrka2 to je smůla, kabelka je krásná

eliska22
9. júl 2011

pridávam svoju druhú vláčikovú 😉 nemohla som ju včera ani za ten svet potiahnuť, stále sa mi robili také bubliny, keď som to valkala, neviete čím to môže byť? po hodine snaženia som hmotu dala do chladničky a keď som ju večer vybrala, tak to bolo už lepšie aj keď som musela maskovať jednu - dve bubliny, čo sa mi urobili 😝 😅

mrka2
9. júl 2011

@mizulienka no ved to, mne sa to tiez este veru nestalo... ale dnes je neskutocny hic,tak neviem neviem. pri najhorsom poviem,nech si daju rucky na lezmo a hotovo.... ☹

anibas
9. júl 2011

@katka55 mala si potierať roztopenou nutelou v mikro - tuhá čokoláda ti trhala korpus 😉

lukika
9. júl 2011

@mrka2 pekná kabelka pekne zladená to máš tých veľkých alebo malých motýlikov otáznik chcem si objednať z toho nového e-shopu ale neviem ktoré či tie väčšie xxl alebo menšie využijem
@petusko super si to urobila ale musela to byť makačka
@yamahafazer krásne tortičky precízna prácička
@mizulienka krásna je tá lopta aj tie minitortičky ako si sa bála tej fotbalky stále ste tu niečo rátali to je nato nejaký nákres alebo ako sa to vlastne robí otáznik možno by som dakedy skúsila môj manžel hrával fotbal teraz už si chodieva len zahrať ale možno by som mu to urobila ak to nie je zložité

lukika
9. júl 2011

@eliska22 pekná tortička ako je možné že sa ti robili bubliny pri valkaní asi kvôli teplu otánik a akú si mala hmotu mmf alebo akú otáznik

vlada111
9. júl 2011

@ikula2 ja som dávala slamky. Môžeš do nich vsunúť aj špajdle. Kartón musí byť o niečo menší ako vrchné poschodie, aby ti netrčal. Priznám sa, že ja som pod to prvé poschodie dala CD-čko, lebo bola kruhová 😀. Neviem či podnos na párky nie je mäkký. Ja by som radšej odstrihla z krabice. a nezabudni to obaliť do fólie, aby ti nezvlhol.

anibas
9. júl 2011

krásny horúci víkend - aj v kuchyni - aj vonku 😀 😀 😀

vlada111
9. júl 2011

@mizulienka tak to poznám. A mne sa vždy niečo vyskytne, že mám časový sklz aj niekoľko hodín 😀

anibas
9. júl 2011

@mrka2 veľmi zlé počasie na torty 😠 😠 😠 😠 😠

vlada111
9. júl 2011

@mrka2 a keby si rúčky vystužila drôtikmi a pichla do kabelky?

vlada111
9. júl 2011

@anibas tá červená je originálna! Krásna kombinácia a aj tie prvky.

anibas
9. júl 2011

@vlada111 ďakujem a tá červená zblízka až taká dokonalá nebola 😠 ☹ 😀 😀

maca77
9. júl 2011

ahojte znovu po dlhšom čase 😅 ja som dnes dve torty odovzdala a dúfam že ich hneď zjedli ako keď ich vybrali z chladničky.... to teplo strašnééé 😝

no a ja som naplnila tortu pre nášho najmenšieho drobca, ale zdobiť budem asi až v noci, keĎ sa už bude dať lepšie dýchať 😅

prajem príjemné tortovanie 😉

mrka2
9. júl 2011

@vlada111 ja ich mam tak do polky vystuzene spajlami,len ten ohyb nemam nicim. no aj nad tym som rozmyslala,ale ked to vsetko poburdam,tak to neda dokopy uz nikto a na to uz nemam cas potahovat znova 😖 nevadiii, ved poviem,nech utekaju rychlo domov a v aute zapnu klimu na plne pecky,nebyvaju daleko,tak hadam torta prezije 🙂

mrka2
9. júl 2011

@lukika ja mam male motyliky. no ale ten najvacsi nie je zase az taky maly, vyuzivam aj tak toho najmensieho vacsinou 🙂

eliska22
9. júl 2011

@lukika mmf som mala....neviem boli to vzduchové bubliny, už som rozmýšľala či som nedala málo cukru 😒 my máme vnútri chladno, lebo bývame v staršom prerobenom dome a má hrubé múry 😉