Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anjelicek26
25. júl 2011

@dm1 - robi to tu profi cukrarka o dve mesta dalej, takze 15 minut autom, slo by to...viacej info nemam, je najblizsi kurz az v oktobri. Ale chcem tam ist.

Inak moja suseda tiez pecie profi torty, tam sa tiez sem-tam chodim pozerat, ako to robi... aj ked na level aky tu mate vy baby sa ona nechyta a za tortu pyta 60-90 libier - a to nie svadobnu!

dm1
25. júl 2011

@mizulienka jj to suhlasim preto som napisala ze niektore boli krute

broucek2
25. júl 2011

mě lákají kurzy tyto, ale připadá mi to i hodně a hlavně musím zapřáhnout někoto kvůli hlídání malé
http://juliacakes.com/index.php/cs/mkurzy

anjelicek26
25. júl 2011

Inak taky kurz vedie @zlatat tak by som tu cenu zaplatila rada... tam viem, co dokaze, ze ano...

lusil2005
25. júl 2011

@anjelicek26 super, tak vyskusam. dakujem!!!!

lusil2005
25. júl 2011

@mizulienka podla mna to nieje o slovakoch. vsade vo svete sa toto najde.

mizulienka
26. júl 2011

@lusil2005 ked som bola v zahranici, nikdy som sa s tym nestretla, asi som mala stastie na ludi 😉

yamahafazer
26. júl 2011

ja by som isla na niaky kurz na kvetinky,ale keby to bolo niekde blizko a nie tak drahe a na TOM je vela bab co robi nadherne kvety mne sa pacia aj od Anka S. ta ma krasne a este aj od viacerych len si nemozem spomenut na mena musim si to druhy krat zapisat 🙂 ,ale fakt niektore tie kytice maju nadherne
ktore mate tie knihy od alan dun tak ake su vo vnutri je to tam vsetko rozkreslene do detailov ako sa robi?skoda,ze je po anglicky ,ale ked mne je lepsie ked to vidim na zivo ako z knihy 😒

anibas
26. júl 2011

@lamps odporúčam - 50 % účastníčok sú začiatočníci, čo len pozerajú 😉 nemusíš mať pomôcky - uvidíš aký má kto štýl a pod.

yamahafazer
26. júl 2011

baby prosim vas kdo ste robili doma cokohmotu co je cokolada a kukuricny sirup tak ja som ju teraz prvy krat robila a v chladnicke mi stuhla na kamen a teraz neviem co stym ako ju mam rozrobit nahriat ju v mikrovlnke alebo co snou?dakujem

lamps
26. júl 2011

@anibas ďakujem za radu, ja osobne by som veľmi rada videla šikovné ruky osôbok, ktoré vytvárajú krásne dielka. Len keď tak čítam niektoré tie diskusie na TOM a predstavím si, že by tam boli aj také osoby, ktoré nemajú záujem sa niečo naučiť, ale prídu tam len na to, aby kritizovali a rýpali, tak ma to odrádza. 😅 😅 😅 A pekne ťa poslúchnem a pôjdem 😀 .

mizulienka
26. júl 2011

@lamps aj mna toto odradza, ze by tam bol niekto kto by vkse vyryval...ale som si ista, ze vacsina zienok tam bude dychtiva nieco sa naucit 😉

yamahafazer
26. júl 2011

teraz som si precitala celu tu diskusiu co ta jedna navrhla ten kurz a ja nechapem co ta jedna osoba co pise stale do kazdeho rype 😠 ved kdo chce pojde a kdo nechce nie ja neviem preco musi vsetko kritizovat ved ked nema zaujem nech sa do temy nezapaja to je hrozne niektore tie baby tam furt len cosi maju
a videli ste tu tortu veliku svadobnu tortu co spravil ten cukrar miroslav ?ta bola nadherna a tiez mu chudakovi nedali pokoj co mali len kopu pripomienok negativnych to uz aby ani fotky tam nedaval ako vidim 😒a ked spravi take nadherne dielo co by mali pochvalit tak budu len kritizovat 😒

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer ja som to teraz docitala tiez a nemohla som nereagovat, mna tak vytaca ta helldana...akoze ako moze byt taka drza a taka doslova protivna...ja fakt neviem 😠
@dm1 ty si uz bola na vselijakych kurzoch, poznas tu helldanu, aka je v skutocnosti? 😕

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer urcite sa aj do mna riadne obuje a nezabudne pripomenut, ze som niekolkodnova, co sa ozyvam 😀

yamahafazer
26. júl 2011

@mizulienka ,ale podla mna mas tisickrat krajsie torty ako ona tak neviem co sa ozyva aby nezacal niekdo ju kritizovat zachvilku nech sa pozrie na svoje vytvory a potom niekoho kritizuje ved ona furt do kazdeho len rype ako keby bola najlepsia cukrarka a vsetko vedela ,ved kazdy sa stale uci a zdokonaluje ja neviem co ona furt ma asi nema nic ine na robote len vsetkym na TOM vsetko kritizovat

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer asi ma nejaky problem sama so sebou a riesi to takto 😠

dm1
26. júl 2011

@mizulienka ja som bola len na jednom kurze v TN pri malom sa mi neda ist dalej. Helldanu nepoznam mala som tu cest len s Ela1, mimulilinka, rebeka7a Tonka57. Bolo to ale take malicke stretko rada by som sla na nieco vacsie veru.

yamahafazer
26. júl 2011

@mizulienka a ty aku tortu peces tento tyzden?ja som si robila postavicky vcera na ten madagaskar lebo mala byt minuly tyzden ,ale pani to presunula na tento a este robim prsia a este jednu svagrinej k narodeninam a august mam taky volny len pre rodinu a september sama svadba

mne uz na buduci rok konci materska dovolenka a budem muset ist uz do roboty tak neviem ako budem stihat piect budem to muset obmedzit 😒 lebo predtym so prisla z roboty a piekla a potom sa muz jedoval,ze len pecem stale lebo som toho mavala vela som vtedy aj zakusky piekla

dm1
26. júl 2011

@yamahafazer ja som to najskor skusalal v mikrovlnke ale asi som to prehnala a potom to bola hroza s tym robit. Teraz si to narezem na platky, kusky a postupne rozpracovavam v rukach to sa mi viac osvedcilo neubera jej to na kvalite. Ale mozno to len neviem zohrievat ktovie

lamps
26. júl 2011

@mizulienka ďakujem za podopru, pôjdem tam, veď tento kurz tu v PD stojí 7,50 eura, čo si myslím je super cena. K tej diskusii na TOM len toľko,že ja mám taký pocit, že je strašne veľa ľudí, ktorí si myslia, že sú najmúdrejší na svete a dávajú to aj patrične na javo. Ale moja skúsenosť je taká, že väčšinou tí, ktorí sú odborníci a šikovní v tom, čo robia a sú aj po tej ľudskej stránke na nejakej úrovni sa nepotrebujú presadzovať a ukazovať tak, že iných ponižujú.

yamahafazer
26. júl 2011

@dm1 dakujem tak vyskusam aj ja tak

dm1
26. júl 2011

@yamahafazer a cukrara miroslava mi veru bolo veeeelmi luto vtedy tiez ja na jeho mieste by som tam uz skoncila. mna to preto nebavi nahravat na TOM uz ani fotky uz ani vsetky nedavam veru....
a kvietky a postavicky od gabikanav, katka o. anastazia..... no proste je tam veeelmi vela bab ktore robia prenadherne kvietky a rada by som ich videla v akcii veru! preto by som rada do kubina isla ale co som kukala tak zatial ziadna so zienok co by ma fakt zaujmali tam nebude. Mozno bohus ked tam bude isto e-shop prezentovat

katy1979
26. júl 2011

@lamps no ja som este na takom stretku nebola po prve to moja mala velka prisavka nedovoli kedze je to mamkin pupok a cecok v jednom a po druhe by som tam isla s velmi malou dusickou. ja som taka hanblivka hlavne tam kde mam pocit ze ma nikto nepozna a oni sa poznaju vsetci.

a prave ze take ze kvietky a dratikovanie to by som chcela vidiet a sa naucit. staci odkukat a doma potom skusat. lebo zatial nerozumiem ani tým dratikom. ktorý a kolko a kam a ako. no tento vikend dopeciem a v auguste sa na to vrhnem. to uz nebudem mat co robit takze si kupim asi SFF dratiky podla toho co sa docitam a mozem skusat.

a co sa zomlelo na TOM? no musim precitat ja tam tiez nepridavam nejako fotky mam tam akurat prve dve torty to je vsetko. ja mam vsetky na fb a to mi komentuju akurat priatelia a tí to vzdy pochvalia nikto ma tam nedzube 😀 😀

zlatat
26. júl 2011

@broucek2 noo, tak na ten kurz som už dávnejšie pozerala - to je iná pálka 😕 😕

Ja sa na TOM už dávno do diskusií nepripájam - je tam príšerná atmosféra, samá nenávisť, závisť, nevraživosť,... veľmi dlho som tam ani tortu nepridala do svojho albumu, akurát teraz svoju kytičku.
No a cukrár MIroslav - ono ani ja som mu neverila, že tú tortu urobil sám, boo tam veľmi veľa otáznikov okolo tej torty, keby sa nevykrúcal a rovno hneď odpovedal na otázky báb ohľadom tvorby tej torty, tak by pochybnosti nevznikali ... a potom keď som si pozrela jeho stránku s tortami, žiadnu postupnosť v zdokonaľovaní tam nebolo vidno, proste tie jeho torty tam sú ako torty nejakého začiatočníka, ktorý len začína piecť a zrazu bum, taká tortisko a takou technikou zdobenia, ktorú ani na jednej svojej torte nepoužil a tie reči ohľadom toho, ako tortu poskladal aby ju mohol odfotiť a potom rozoberal a dal do chladničky - veď sa mu musela všetká tá výzdoba poškodiť pri rozoberaní a mohol to robiť odznova ... proste nezdalo sa mi to nijako.
Ale keď ju naozaj sám robil, klobúk dole, tromfol všetky baby cukrárky - aj tie super, ktoré ja obdivujem Gabikanav, KatkaO. Anastázia,...

dm1
26. júl 2011

@katy1979 to sa nemusis bat ze sa tam vsetci poznaju tam je kopa cudzich ludi a zaciatocnikov ktori len stoja a pozeraju. Aj v TN bolo pri Ele tolko ludi ze som sa tam uz nedostala aby som ju sledovala co ma mrzi ked dratkovala tak som sa musela pekne krasne ucit sama doma 😝

zlatat
26. júl 2011

@yamahafazer aj mne o rok končí materská a neviem si predstaviť, ako budem stíhať piecť ... ale možno sa nám podarí tretie bábo a budem ďalšie 3 roky na RD 😅
NO v každom prípade aspoň prvé dva roky pôjdem na polovičný úväzok

zlatat
26. júl 2011

holky, najviac sa človek naučí na takom stretku, kde je max. 20 ľudí. Ja som bola asi na troch, všade bolo množstvo žien, nestihla som jednak vidieť to čo som chcela, a ak som aj stihla, tak sa tam nahrnulo toľko žien, že som figu videla, tak som si povedala, že na žiadne veľké stretko už nejdem. Je to zbytočné.
Najviac som sa naučila z videopostupov a fotopostupov a tým, že som skúšala a skúšala.
Potom mi pomohli knihy od Alana Dunna - síce mám iba dve, ale pomohli mi, hlavne s farbením, lebo s tým som mala vždy problém

mizulienka
26. júl 2011

@zlatat a ktore knizky konkretne mas, napises prosim nazvy? dakujem

zlatat
26. júl 2011

@yamahafazer nahrej tú čokohmotu v mikrovlnke - ja ju nemám a nahrievala som v rúre 😅