Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka.25
28. júl 2011

@mima595 mimi a boli opradene tou paskou? ci len obycajny kovovy drôtik?

mima595
28. júl 2011

len obycajny kovovy drotik tmavozelenej farby.....taky, co sa dava na vystuženie gerbery napr.

mima595
28. júl 2011
mizulienka
28. júl 2011

@katulkaaaaaa ano je to super, ked su spokojni a nielen sa paci, ale aj chuti 🙂
ake plnky robis najcastejsie?

dm1
28. júl 2011

@zlatat nadherna je! vidis som sa ta chcela opytat ako robis na brectane to biele zilkovanie

zuzka.25
28. júl 2011

dakujem vsetkym za rady baby 🙂

katy1979
28. júl 2011

@zlatat asi by mi mal niekto prist zatvorit usta kraaaasna

mrka2
28. júl 2011

@katulkaaaaaa no hej, minuly tyzden som tiez po dlhej dobe nemala ziadnu tortu a to bola parada!!! tak som sa presne tesila,ako ty tento vikend 😀 no ale uz som sa dokopala, urobila som si 2 varky MMF tych americkych. musela som sa trepat az do KE po nich,kedze v SNV samozrejme nemali 😠 😠 😠 ako vzdy,ked nieco chem 😠 no ale to je aka parada,ked nemusim umyvat! prvykrat som z nich robila,tak ma to trosku nakoplo no... 😅 ale to mam taku veselu tortu, mysky na syre,tak sa aj tesim. este som to nerobila. na bud.tyzden mam futbalku a potom mercedes,take torty ma teda vobec nebavia 😝
@mizulienka no neviem, asi to bude tym pocasim. ked uz zajtra nevykukne slnko,tak neviem neviem. kos na bielizen praska vo svikoch a ked si predstavim,kolko toho budem prat,ked bude svietit slnko,tak mam po nalade. hlavne ked si pomyslim na zehlenie. 😝 no a tym padom sa mi nic nechce. 😠 ani obed navarit. nieto este piect 🤐 no tak to budeme na nocnej v kuchyni dve. mne by MM malu nepsostrazil veru, lebo on robi nocne,tak kebyze mne niekto presunie takto tortu,tak skolabujem. 😀

dm1
28. júl 2011

baby pripajam sa k vam tiez sa mi taaaak nechce. nemam ani jednu postavicku hotovu a miesto toho aby som sla naplnit torty tu sedim a cakam kedy sa mi bude chciet 😀

janulkamartinko
28. júl 2011

Ahojte babenky,prosim vas nemate linky na nejake anglicke e shopy? kde sa vecicky oplatia? mam tam kamaratku,tak ze by som ju na spiatocnu cestu nabalila 🙂 dakujem 🙂

mizulienka
28. júl 2011

@dm1 a ake postavicky potrebujes robit?

lusil2005
28. júl 2011

tiez sa pridavam do klubu nicnerobenia!!!! som taka leniva dnes, ze aj ked ma zas chytila chut na sladke, vyriesila som to obycajnou tortou z piskot a traseneho kremu 😅 ziadny potah, ziadne pecenie 😝
a to mi vcera prisli nove zilkovace na laliu, a takuuuu mam chut ich skusit! ale lenivost ma nepusti 😒 a to mam este asi milion detskych veciciek na zehlenie! aspon ze som sa vcera dokopala usit babu paplonik s vankusikom do kocika 😅

dm1
28. júl 2011

@mizulienka spidermana a zvieratka z madagaskaru ale nemusia byt vsetky uvdiime co spravim ona chcela nejake zvieratka a kvietky tak este uvidim ako sa bude darit. potom mam este take dost netypicke poziadavky pre 75-rocnu pani - 2 torty na jednej torte potok, kybel a ona ako sa topi 😲 - lebo raz sa tak topila 😲 😲 😲 a este jednu pre nu na torte pnicek, les, sekera a polienka lebo chodi rubat drevo 😝 . No uplne fasa torty veru len co ej pravda. keby to neobjednaval moj ujo tak to ani nespravim

mrka2
28. júl 2011

@lusil2005 prepanajana... ja v tvojom tt som uz rodila. 😀 teda nie dobrovolne (vyvolavacka),ale rodila 😀 ty uz mas narok na lenivost! 😀

mrka2
28. júl 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 no tak dobre som sa uz dlho nezasmialaaaa 😀 😀 😀 to co za torty? chudak babka 😀 😀 😀 😀

mizulienka
28. júl 2011

@dm1 hihi prepac, ale som sa musela zasmiat na tych poziadavkach pre tu 75 rocnu pani 😎 ze ako sa topi a ze chodi rubat drevo, no ale to ju asi vystihuje 🙂
ja mam na zajtra urobit 2 uplne rovnake torty, uz sa mi z nich kruti hlava...4 auticka, 16 kolies, 8 kaktusov 😕 😕 😕

dm1
28. júl 2011

@mrka2 no fasa co? a to som mala este treti namet na vyber ze na torte dvere a ruka ako na ne bucha ale to uz si nepamatam akou hovadinou mi to zhodnotili 😀 . No haluz riadna veru

mizulienka
28. júl 2011

@lusil2005 oddychujes ty niekedy? akoze iba tak, ze sadnut si k telke, alebo ku knizke 😕 mne sa zda, ze ty si vkuse v pohybe, resp v nejakej cinnosti 🙂
cez vikend idem vyskusat ten tvoj mascarpone krem, dufam, ze sa mi podari :0)

dm1
28. júl 2011

@mizulienka ech ja nerada robim torty navlas rovnake uz aj predoslym to ma moc nebavi veru zvlast ked niekedy treba improvizovat ked sa nieco nedari 😅

dm1
28. júl 2011

@mizulienka ja mam pocit ze @lusil2005 bude v porodnici sestrickam torty robit a dratkovat medzi kojenim inak tam od nudy zomrie 😀

lusil2005
28. júl 2011

@dm1 fuuuuuuuuuuuuuuuuuuha, tak na tieto fotky sa faaaakt tesim!!!! 😀 😀 😀

ja sa uz zacinam pohravat s myslienkou ze keby babo este tyzden po termine vydrzalo v bruchu, zbucham synovcovi na tretie narodeninky tomasovsku tortu!!! 😀 7.8 ma oslavu! to by som mohla vydrzat nie? 🤐

mrka2
28. júl 2011

@dm1 no tak ja uz fakt neviem,co si ti ludia nevymyslia... no a tie dvere s rukou 😀 😀 😀 😀 ja odpadnem 😀 😀 😀 no nic, sa tu rehocem,este zobudim malu, idem naspat do tej kuchyne, som sa fajne zasmiala 😀 ma to vzpruzilo a mozem ist 😉 🙂

dm1
28. júl 2011

@lusil2005 ty si blaaazen ze robit tortu tyzden po termine! uz ta vidim ako ju dokoncujes a pridu kontrakcie a ty predychavas aby si to stihla 😀 . Uz vieme kde porodis tusim to bude doma v kuchyni 😀

mizulienka
28. júl 2011

@dm1 som si ista, ze @lusil2005 este aj v porovnici stihne upiect nejaku tortu 😀 😎
@lusil2005 nic v zlom, to iba v dobrom myslim 🙂

@lusil2005 ty si z BA?

lusil2005
28. júl 2011

@mizulienka jaaaa neviem, ved oddychujem ked spim! 😀 😀 😀 ale mam take obdobia. ked ma chyti nejaka dobra kniha, tak sa zas od nej dva dni nepohnem 😅 ale potom dobieham!!!!

@dm1 nene, do porodnice beriem sitie, sijem malemu deku a rucne sitie som si nechala na sestonedelie 😀 skoda ze ma skor nenapadlo objednat si knizku z bookdepository nejaku tortovu. zobrala by som si tam tu. ale takto mi uz asi nestihne do porodu prist 😒

lusil2005
28. júl 2011

@dm1 😀 uz aj teraz ked mam nejake divne pocity v bruchu sa to snazim ignorovat, prva myslienka ze "ved to prejde" 😀 a zatial vzdy preslo! 😝

@mizulienka jj z BA. a nastastie mam porodnicu 3 minuty od domu takze vseeeeeetko v pohode!!!! casu a casu 😀

artepf
29. júl 2011

Ahoj, sem tam upeču taky nějaký dortík a moc ráda se chodím sem k vám inspirovat 🙂 .
Myslím, že u @lusil2005 jsem viděla recept na mascarpone náplň, tak jsem se tě chtěla zeptat, jestli jsi to mascarpone zkoušela něčím nahradit, např. pomazánkovým máslem, to já používám do tiramisu dortu, tak jestli by to šlo i tady. Mascarpone jsem totiž zatím nezkoušela a ani nevím, kde ho v obchodě hledat - mezi másly nebo sýry 😅 .
Jinak koukám, že máš porod taky na spadnutí, já mám dva dny po termínu a zatím se pořád nic neděje, tak mě honí mlsná a přemýšlím, že bych taky ještě něco upekla 😀 .

katulkaaaaaa
29. júl 2011

baby uz som sa hned zrana davno takto nezasmiala @dm1 tvoje torty tento tyzde nemaju konkurenciu 😀 😝 😀 @mizulienka @mrka2 baby ako sa darilo na nocnej?ja som konecne docitala knihu ale uz ma ruky svrbia ze ide vikend a ja nic nepeciem 😀 babka ma nedelu oslavu tak mozno nieco zbuchnem na rychlo @lusil2005 ze nieco citim ale to prejde....dobrovolne tyzden po termine by si bola?ja ked som tyzden prenasala dala by som vsetko na svete aby bol uz vonku 😀 ti si fakt pripad 😀 som zvedava ako to bude po porode,ci aj babo bude mat tolko energie ako ty 🙂 odychujem ked spim 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
29. júl 2011

@katulkaaaaaa dakujem, tak budem len skusat 🙂
@zlatat to nie je torta, to je umelecke dielo 🙂tie kvety, ja z nich nemozem 🙂 a este otazocka, kolko potom pytas za tortu, ked tam davas taketo uzasne kvety ? 😨
@stankapk peknucka, jednoducha 🙂
@weirdo tie valceky vyzeraju super 🙂

bzucinka2
29. júl 2011

ja som vcera dokoncila poslednu tortu na tento tyzden 8 tak som hotova, este ich odvazit a pofotit 😝